První stříhání vlásků - kdy u vás?

jbzirafa
1. čer 2017

Kdy jste stříhali dětem vlásky? U nás to bylo kolem prvních narozenin starsiho, mladší je vlasaty, tak to bude si dřív , už přes vlásky nevidí. Nevím co je pravdy na tom, že by se do roka neměly vlásky stříhat? Nevím kde jsem to slyšela. Ale ridim se vlastním rozumem.

dc2015
1. čer 2017

My jsme ještě nestříhali. Je mu rok a půl, vpředu má krátké, vzadu roztomile do kudrnek, ale byť kluk, ještě to nevypadá blbě 🙂

jaja01k
1. čer 2017

To, že by se do roka nemělo stříhat, je pověra, nic víc. Já jsem staršího poprvé stříhala asi v 6 měsících, mladšího v roce.

pajula123
1. čer 2017

Strihali jsme asi dva tydny pred prvnimi narozeninami,chtela jsem pockat po roce,ale uz to mel hodne v ocich a bali jsme se silhani.

horsiee
1. čer 2017

U nás do roka dobrý, ale po roce se mu to nějak rozrostlo, takže mu ve spánku krapet přistihuji vlásky co lezou kam nemaji🙂. Kamarádka má zase holčičku 2,5roku a vlásky má o dost kratší než můj 16 měsíční kluk a nikdy je nestrihali. Co kus to originál 🙂

lela36
1. čer 2017

Moje znama, kadernice mi odmitla ostrihat malou, ze jeste nema rok, a ze se tim krati rozum 🙂 tak jsem ji ostrihala sama, mela to uz v ocich. Ted striham uz pravidelne..

lv
1. čer 2017

Asi v 8m, jen takové cancourky, špičky, co lezly do očí a na krku byly taky na nic

lilulilu
1. čer 2017

Obe deti az po roce, "bala" jsem se pover🙂 Dcera mela fakt dlouhé vlasky, davala jsem gumicky, sponecky...

jbzirafa
autor
1. čer 2017

@lela36 aha

jbzirafa
autor
1. čer 2017

@lela36 tak odtud to asi je. No jak znám jen dlouhévlasy krátký rozum.

sonaxoxo
1. čer 2017

Kluk mel vlasy poprvé strihane ted v 17 mesicich.mel jen delší ofinu,vzadu kudrlinky.kadernice ho ostrihala za 5 min a ani se nehl😀jako rika se to,povera..ale sama bych do roka radši nestrihala,pro jistotu😅

letadlo13
1. čer 2017

Stříhala jsem už v půl roce ty dlouhé antény, trčelo mu to všude a opravdový sestřih musíme dělat co 2-3 měsíce, má šíleně vlasů a hned je zježený a zpocený. Pověry neznám 🙂

ivular
1. čer 2017

@jbzirafa Co se té "pověry" týká, někde jsem četla, že vznikla jako strach z možného ublížení dítěti skrze neuzavřenou fontanelu. Ona sice není tak úplně uzavřená ještě ani v tom roce, nicméně už je menší a taky dítě už snad klidněji posedí, takže to riziko zranění nůžkami je menší.

penelope87
2. čer 2017

Můj syn se narodil d tolika vlasy, co některé děti nemají ani 18 měsících. Stříhala jsem poprvé v 6 měsících. Teď má 18 měsíců a stříhala jsem 6x. A to se spíš snažím zastřihovat, aby mu to nalezli do očí a mělo to nějaký tvar.

babanci
2. čer 2017

Moje děti byly tak chlupaté, že jsem musela ostříhat asi v sedmi měsících. Vnučku jsme nechali ostříhat před pár dny, těsně po jejích prvních narozeninách. Moje dcera si totiž přečetla pověru, že pokud svoje dítě ostříhá před prvním rokem, ustřihne mu rozum. 😀 Asi se bála ...po vlastní zkušenosti.

lilulilu
2. čer 2017

U nás se říká, že když se dítěti ustřihnou (zkrátí) vlásky před 1. rokem, tak se mu ustřihne (zkrátí) život ...

babanci
2. čer 2017

@lilulilu Tak tohle se u nás, bohužel, u prostřední dcery stalo.

lilulilu
2. čer 2017

To je mi lito 😢

lilulilu
2. čer 2017

@babanci To je mi lito 😢