Psí rasa Bandog u dětí. Máte zkušenosti?

lakai.ka
23. únor 2009

Zdravím všechny maminky,které by mi mohly poradit. Jsem ve 4 měsíci těhotenství a z tohoto důvodu jsme museli dát pryč našeho 9měs. psa am. pitbulla. Nebyl agresivní,právě naopak. Ale miminko přišlo tak nečekaně,že nám nezbyla jiná možnost. Toto plemeno se svým temperamentem k malým dětem nehodí. Bez pejska ale být nechceme a tak procházíme internet a hledáme pejska vhodného k dětem. Velmi se nám líbí plemeno Bandog. Od chovatelů jsem četla že se hodí i k velmi malým dětem. Pejska plánujeme nejdříve za rok,ale i tak bych ráda věděla,jaké s tímto plemenem máte zkušenosti. Za každou odezvu budu velmi vděčná. Děkuji

lakai.ka
autor
24. únor 2009

jindry
To je věc názoru. Já chtěla vědět jen jestli má někdo zkušenosti s tímto psem u dětí. A ne že dám jednoho psa pryč hned si pořídím druhého. Jen do budoucna si chceme nějakého pořídit.

slunicko552
24. únor 2009

lakai tak ses měla zeptat,jestli má někdo zkušenosti.A ne psát to co jsi napsala.Pak se nemůžeš divit,že se tady reaguje takhle 🙄

jindri
24. únor 2009

lakai.: pes reaguje zcela jinak, pokud se jedná o dítě ve vlastní smečce.
Vlastní zkušenost. Mám fenu, která na děti štěká a bojí se jich. K naší Marušce zaujala naprosto opačný postoj.
Vzdaly jste to dopředu, to se mi nelíbí. Lásku ke psům si představuji trochu jinak 🙄

astrane
24. únor 2009

Já si taky myslím,že jste ho dali pryč předčasně,ale zase chápu,že jste uvěřili Eichlerovi.Jen mě teda taky překvapilo,že jste to vzdali tak lehce a bez boje....

JIndri-Poprvé jsem reagovala taky dost ostře ale pak jsem si řekla,že tím nikomu nepomůžu a taky se nerada dohaduju a neznám všechna fakta,tak jsem se trochu umírnila...I když máme doma totéž v bledě růžové a máme k tomu dvě děti a jde to 😎

Jinak se mnou ležela v porodnici paní,co měla doma Bandoga asi ve věku toho vašeho pitbula a měla dost strach,co bude dělat,až se s dítětem vrátí,pes ji moc nerespektoval a přítel to nějak nechápal...Rozhodně to nebyl bezproblémový pes.Bohužel nevím,jak to dopadlo...

jindri
24. únor 2009

astrane: taky jsem přemýšlela, zda vůbec přispívat. Vím, že atakovat nemá smysl, ale jak se jedná o psy a určité bezpráví či jako tady o marnivost, vidím rudě.
Já se tedy divím, že pan Eichler něco takového vypustil z úst, přece není jasnovidec.
Ale nemá cenu špekulírovat, lakai se stejně zařídí dle svého.

astrane
24. únor 2009

a taky není neomylný...má se psama zkušenosti a hodně toho ví,ale takových lidí je víc...tentokrát se mu to moc nepovedlo.Nebo možná odhadl kombinaci tento konkrétní pes+tito konkrétní majitelé...že se k sobě nehodí,že by na něj nestačili,já nevím...na takového psa je potřeba autorita a pevné,ale spravedlivé vedení.
U nás kupodivu nejvíc pomohla koupě 2.psa -chodský pes a ta je vysloveně hodná a ta naše šéfka měla práci s výchovou štěněte a s námi už víc neválčila.Hlavně že má komu vládnout! 😀

jabber
24. únor 2009

lakai-ka - můj názor je, že byste si měli pořídit psa, kterého zvládneš především ty 😅, ty s ním budeš trávit naprostou většinu času 😉, tebe musí poslechnout na slovo. Že má přítel zkušenosti je sice fajn, ale se psem a mimčem budeš doma ty (předpokládám) a navíc on nemá ani čas se mu věnovat, jak sama píšeš, a cvičit ho. Sama za sebe můžu říct, že v takové situaci bych do bandoga nešla ani náhodou 😉

Jinak taky nechápu, že jste to s ním ani nezkusili a dali ho hned pryč, na druhou stranu pro něj je určitě lepší, že se tak událo co nejdřív, čím mladší pes - tím rychleji si zvykne jinde 😉

sylviiik
24. únor 2009

Můj názor je, že bojové plemeno může být i v rodině s dětmi, ale patří do ruk zkušených chovatelů. Díky tomu, že si je lidi pořizují, protože jde o módní plemeno, trpí jejich pověst 🙄 Ani pudl není pes na gauč, je to pracovitý pes a doma trpí...

Lakai, tohle bych brala jako špatnou zkušenost a fakt bych si počkala, než se pustíte do výběru druhého pejska...

gangulienka
25. únor 2009

ja tiez nechapem preco ste sa psa zbavili....ja mam pitbulku a stafbulku a je to v pohode...a stafbulka mala presne 4 mesiace ked sme Tamarku priniesli z porodnice...a zvladli sme v pohode 😉 ...niekde tu padol nazor ze bojovy pes nepatri k detom...tak neviem ktore plemena su presne definovane ako bojove (aj ked sa v psoch celkom vyznam ) a okrem toho bojove psy sa v minulosti vyuzivali na boj medzi sebou a nie na ludi 😎 ....ale bandoga by som asi nebrala, je to naozaj strazny pes, potrebuje pevnu ruku a dokladny vycvik a velku starostlivost...

kami3000
2. lis 2011

tak to si psa nepořizujte raději žádného, když nedokážete zjednat pořádek a vychovat běžného psa, tak klidného a trpělivého a oddaného jako je pit. Maximálně čivavu, buldoka, to se tak k Vám bude hodit a cvičit moc nepotřebují a běhat také ne. Hledejte si laskavě psa na kterého stačíte, abytse ho při první příležitosti nedali zase pryč. Osobně bych Vám psa nikdy nedala, nedůvěřuji takovým lidem, a už vůbec ne bandoga který je to samé co pit ale ještě větší a silnější, máte vůbec mozek? Má jen jednu výhodu, a to že je trochu klidnější ale bandog je kus od kusu a nemusí to tak být a když bude chtít urve Vám ruku až potká prvního psa až dospějě, to je pes vyšlechtěn k ochraně osob a nemá rád psy, je pouze pro ty co dělají výcvik a rozumí tomu. To byste musela být velká frajerka ve výcviku a to očividně nejste. 😢

mamabiba
2. lis 2011

s bandogom mám skúsenosť iba ako cvičiteľka ale chovala som RTW. Za 1. nemala si dávať preč toho psa, pokiaľ ste na neho stačili. Bandog je trošku tvrdšej povahy a nátury ako pittbul. Bandog sa vlastne vyvinul práve na boj. Mohla by som o tomto napísať strááášne veľa ale iba základy. Ak už ste dali preč Vašeho vycvičeného a naučeného psa, určite si neobstarávajte šteňa k miminku, pretože aj to je iba miminko, ktoré ešte nič nevie. Mohlo by sa stať, že ho nechtiac pokúše, pretože by sa chcel tak hrať a iné úskalia. Teraz by som už na Vašom mieste počkala, až bude dieťatko staršie, kedy sa mu dá vysvetliť, čo môže psíkovi robiť a čo nie. A určite by som sa poobzerala po rase, ktorú by ste vedeli aj popri dieťatku zvládnuť. Pochopila som, že ste toho pitbula nezvládli, ináč by ste sa nebáli ho mať. neviem, či ste v dome alebo v byte...aj to môže pri výbere zavážiť. Ak ste v dome a psa chcete mať na záhrade pre potešenie a radosť z neho, doporučujem také ako bernský salašnícky pes, labrador, retriever...ak ste v byte skúste menšie plemeno. ďalej záleží od toho, koľko času na psíka chcete vynaložiť. Skús mi napísať viac, alebo sa cho´d opýtať skúseného cvičiteľa psov. Týto ľudia vedia veľmi dobre poradiť.

bandocka
5. pro 2012

Jaké "bojové " plemeno?? Tohle označení je výmysl novinářů pachtící se za senzací!! Naopak pitbull se do rodiny hodí, jen musí být od mala zvyklí na děti, v Americe je pitbull domácím mazlíčkem. Máme doma bandoga a dvě malé děti 2 a 3 roky a vycházej spolu senzačně. nenechávám je spolu o samotě, to né, přece jen je to pes do hlavy jí nevidim, ale stejně tak je nenechávám o samotě s jiným psem, at je to bigl, jezevčík apod. Neustále děti oblizuje a hlídá, nedá na ně dopustit.. a když se podiváte na statistiky jaké plemeno pokousalo člověka, tak mi řekněte..je tam někde zástupce těch bojových plemen? a hlavně zjistěte si příčinu proč pes pokousal člověka..většinou je chyba v člověku..
Pitbull, bandog, staford, bullterier Vás budou milovat tak jako jiné žádné plemeno..oddaní milovníci rodiny..bandog je jediný pes, který je ochoten za svého pána položit život..tak moc miluje svou rodinu a udělá pro ni cokoliv.. Je to PAN PES

marecek4
9. pro 2012

bandoga rozhodně ne,pokud jste z obav z agresivity dali pryč už domácího pitbulla,tak tohle je ještě horší,a pozor-nezvladatelný,poslechne jen jednoho páníčka a třeba s kočárkem by Tě ucasnoval,a ještě jedno doporučení-buď pejska hned,nebo až prcek povyroste,tak ve dvou až třech letech,můj názor že jste už jednoho dali pryč je shodný s ostatními,ale přece jen neznala jsem ho,takže pokud jste se báli agresivity asi jste měli důvod,ale to bylo Vaše rozhodnutí

marecek4
9. pro 2012

@bandocka sdílím Tvůj názor,že bojové plemeno je jen výmysl lidí,kteří je k tomuto vycvičí,a nebo svým nezájmem takto zničí jeho duši,ale s bandogem mám osobní zkušenost a rozhodně k malému dítku bych ho nedoporučila-pokud by byl v rodině před mimískem tak snad ano,ale jinak si velice pečlivě hlídá svoje území a nedej bože pokud ho neuhlídáš(Ty toho psa),na pochůzce za mnou vyběhl a rozerval mi kalhoty i tašku s poštou a asi týden na to mi pokousal psa-no budiž,byla jsem s ním u dveří a majitelé je otevřeli,ale přece nejdu vhodit noviny do schránky a psa neuvážu ke sloupu-majitelé mě přes okno viděli a i to že jdu s naší Sárou,takže to byla jejich chyba,a paní měla co dělat aby je od sebe roztrhla,poslechl jedině jejího manžela-a to teda na slovo,ale bohužel než došel ze dvorku tak měla Sára pěkně zrasovanou nohu,takže vzhledem k výchovným či jak to popsat problémům k malému dítěti tohoto psa nedoporučuju,ale je to jen můj názor,a stejný mám i vůči dogám,či kavkazským ovčákům-buď před mimi nebo až bude dítko starší a bude chápat,že se určité věci zvířátkům nedělají

2hanah
9. pro 2012

Já spíš vidím problém u rasy Bandog v jejich velikosti, kterou si oni neuvědomují, jsou sice neústupní a ostří hlídači, ale ke své rodině jsou hraví, a tak Vám i větší dítě klidně převálcují a shodí při běhu proti němu na zem, protože jak jsem psala, jsou hraví, ale svoji velikost vůči dětem si neuvědomují.

lexxys
7. dub 2013

@sarinkam
Dovolím si trochu nesouhlasit. Bandogy mam dva a k tomu malé dítě. Je to nejúžasnější pes k dítěti,kterého si člověk může přát! I všechny naše štěňatka,která už jsou cca rok u jiných rodin,jsou mazlící a k dětem se chovají perfektně.
Na druhou stranu,jestliže paní nezvládla pittbula,tak určitě Bandoga nee! Lidé,kteří nezvládnou takto milé a úžasné pejsky, by se měli orientovat spíše na malá plemena, nebo jiná zvířátka ... a ne koukat ještě po většim plemenu.

shemain
21. pro 2014

No, tak tohle je první téma, kde jsem se setkala na MK s hovězím. Některé z vás, dámy, by měly vrátit nejen psa chovateli, ale asi pro jistotu i občanku, protože mi netvrďte, že jste soudné dospělé osoby?!
Sama mám doma čtyři pitbully. Nejstaršímu bude šest, pak jim jsou čtyři, dva roky a nejmladší sedm měsíců.
Na děti nijak extra zvykaní nejsou ani jeden, přesto když je někde potkáme, opravdu s tím nemají problém. A že jsou jako psi akčnější? No jo, jsou. Většina psů je akční, pokud je nenaučíte co a jak, že by měli být opatrnější... A dát pryč psa, že je bojovej a byl doma dřív než miminko? Z tebe, princezno, se mi zvedá žaludek.