Ptačí jeřáb, mohu ho začít užívat i bez menstruace?

misina01
3. kvě 2016

Ahoj, holky, chtěla jsem se zeptat. Koncem února jsem vysadila antikoncepci a dostala 3.3.takovou tu pseudomenstruaci. Bohužel je 3.5. A od tý doby nic. Takže už to nemám dva měsíce a těhotná nejsem. Před nasazením antikoncepce někdy v 18 jsem měla menstruaci naprosto pravidelnou, rozhodla jsem se teď, že ji přestanu užívat, pročistím tělo, upravím cyklus a zkusíme za pár měsíců s manželem miminko. Ale bohužel. Už to nemám druhý měsíc na gyndu pro injekci se mi nechce. Koupila jsem si kontryhelový čaj a jeřáb ptačí. Myslíte, že to mohu začít brát jen tak? 🙂 i když nemám ms? Chtěla jsem zkusit přírodně ty hormony srovnat. Už je to zoufalé. Děkuji moc za odpovědi. Hezký den

carmilla
3. kvě 2016

Já jsem akorát dneska začala popíjet kontryhel. 😉 Měla bych dnes dostat poslední "falešnou menstruaci" po HA...Mám to jako ty, taky chci ještě pár měsíců čistit a dát se do kupy a pak se snažit...Jsem ráda, žes tohle téma založila, abych případné problémy měla s kým sdílet...Ten kontryhel by se měl pít od prvního dne menstruace, ale pokud už čekáš takhle dlouho, tak si nemyslím, že by bylo na závadu začít klidně kdykoli...Prý podporuje nárůst děložní sliznice, takže by to mohlo pomoci případnou MS spustit...Zkusila bych ho pít denně třeba tři týdny a pak na týden až dva vysadit a čekat, jestli v té pauze MS dojde. 😉

misina01
autor
3. kvě 2016

Tak já ho zkusím pít, nechce se mi hned na gyndu, protože by mi asi dávali injekce s hormonama 🙂 a to se mi moc nechce. Takže jsem koupila kapky a i kontryhel. A zkusím teda obojí, snad to není na škodu, bála jsem se to začít pít, když nemám už dva měsíce ms :( tak uvidím, snad ničemu neublížím, případně to spustím sama i bez doktora a hormonů 🙂

soyevita
3. kvě 2016

@misina01 Já bych šla spíš do čistícího čaje namíchaného přímo od bylinkáře.
Většinou je to jeřáb ptačí,kontryhel,měsíček,žebříček a ještě jedna,ale tu si nepamatuji.
Hormony nic neřeší.To je začarovaný kruh.
http://www.slobodavockovani.sk/news/jak-zustat-...

misina01
autor
3. kvě 2016

Koupila jsem si kontryhelový čaj a večer začnu s jeřábem. Myslíte, že se to po 2 měsících spustí? Jak dlouho mám čekat? :( už jsem z toho nešťastná.

chelsi
3. kvě 2016

Rychlou úpravu stavu bych nečekala. Já vysadila HA loni v srpnu a MS mám jednou za tři měsíce. Kontryhel ani jeřáb ptačí mi zdá se zatím nepomohl. Jestli se to do srpna nespraví, vyrazím po roce na pravidelnou gyn. prohlídku a holt to začneme řešit po lékařské rovině. Držím palce, ať to tobě jde lépe a rychleji.

misina01
autor
3. kvě 2016

Já jsem dneska začala pít kontryhel a protože je to už přes dva měsíce od poslední ms a vysazení antikoncepce, dostala jsem injekci na vyvolání. Mělo by to trvat 10-14 dní, tak uvidíme 🙂 do toho budu pít stále kontryhel a mám jeřáb ptačí, tak ho asi zkusím, jestli tím ustálím cyklus 🙂 nerada bych za měsíc nebo dva řešila, že musím na další injekci, tak snad to bude ok 🙂 hodně štěstí všem 🙂