Říhání. Co nejdřív po jídle nebo kdy?

kajdzas
18. zář 2007

ahoj můžete mi prosím poradit?Doktorka mi říkala, že by bylo nejlepší aby malý říhnul co nejdřív po jídle, ale nějak nám to nejde.Většinou usne anebo nám to trvá víc jak 15 min..... ☹

uzlik23
18. zář 2007

ahoj kajdzas, když byl matýsek ve vašem věku, taky nám říhání trvalo, já čekala deset minut někdy ani né a položila jsem ho. v noci jsme pak časem nedavali říhat vůbec, protože se mi při tom pak vzbudil a plakal, časem se to zlepšilo a teď už je jak starý chlap. zkus ho když to dlouho trvá položit a znovu zvednout.

schnek
18. zář 2007

Ahojky kajdzas,
pokud kojíš, tak to s říháním není tak horký. Kojený děti nemusí třeba říhnout vůbec. Když mi malej po kojení neříhnul, tak jsem ho položila nebo přebalila a zkusila ho znovu zvednout a když nic, tak jsem ho položila. Když se mu pak začalo chtít, tak si zařval a pak jsem ho zvedla a krknul. Teď při krmení z lahve mi krká několikrát i během pití. Jestli ti neblinká, tak bych to moc neřešila. 🙂

natalie77
18. zář 2007

máte nějakou radu, když malý pořád ublinkává nebo zvrací? a to i přes říhnutí, jako od starýho chlapa?

kajdzas
autor
18. zář 2007

schnek ahoj no on mi právě blinká 😒

lendy1
18. zář 2007

Ahoj holky, náš Davča taky hodně blinkal, když byl menší. I když si odříhnul, za chvíli blinkal a já jsem měla strach, aby se nezačal dusit, když už ležel. Takže jsme to vyřešili tak, že jsme mu matraci vypodložili, aby ležel do kopce a v kočárku to tak děláme taky (tam to jde jednoduše nastavit) a blinkal daleko míň. Je fakt, že pořád cestoval dolů, ale stačilo mu zase něčím vypodložit postýlku u nožiček a bylo to. Teď blinká ihned po jídle, když si odříhne, ale to je z toho, že se přepíjí a to co se mu do bříška už nevejde jde prostě z něj.
Jo a jinak nám také pomohlo na chvíli změnit polohu jak tady psali holký výše - dát ho jakoby sednout na mé kolena nebo úplně položit a zase zvednout.
Ono se to s tím říháním za chvíli u těch miminek srovná a bude po problému 😉 Uvidíte za pár týdnů...

sonije
18. zář 2007

Nám taky malej zezačátku neříhal skoro vůbec, ale někde jsem četla, že když se to nepovede do minuty, tak si říhnout nepotřebuje. Ale nechávala jsem ho tak pět minut a pak jsem ho ještě chvíli položila na bok a když si neříhnul, tak jsem ho nechala a bylo to ok.. A k tomu ublinkávání. Pokud je to málo, tak mi doktorka říkala, že to neva, ale jestli zvrací obloukem, měla bys radši zajít k doktorovi, nebo pokud nekojíš, tak Beba má mlíčko proti ublinkávání a prý je dobré..