Rozvod, ráda bych si nechala dům na úvěr

svolikova
7. led 2017

Ahoj holky, chtěla by se zeptat, rozvadela jste se některá, když jste byla na mateřské a měli jste s partnerem úvěr na dům? Začínám nějak uvažovat, ze s dětmi od manžela odejdu. On by chtěl dat dům realitce k prodeji, jen já pokud by k tomu došlo, by si dům rada nechala. Jenže nevím jestli to vůbec jde. Jsem ještě do května na rodicaku o to mám nejspíš stizenou situaci, ale domu se jen tak vzdát nechci. Udělalo se tu spousta práce, zanechalo krve, nervu, příjemných okamžiku, ale hlavně je to domov pro mě děti. Tak pokud mate někdo nějakou zkušenost, budu rada za radu. Díky ☃

iwvca
18. únor 2017

Zdravim. No ohledne Vasi situace si myslim, ze by jste musela manzela z domu vyplatit. A pote samozrejme doplatit hypoteku. To myslim, ze na zaklade tohom ze jste na materske nemate sanci financne zvladnout 🙄

trolik
21. únor 2017

řeším to samé a myslela jsem že ani k soudu dojít nemusí pokud se oba na všem dohodnou...

lovely_creature
21. únor 2017

Teoreticky lze zjískat novou hypotéku na své jméno, stará se tím zaplatí a vplatíš manžela. Je to trochu běhání po bankách, ale jde to. Jenže matce na rodičovské s dětma, bez práce nikdo hypotéku nedá.

jarkamilf
2. dub 2017

Muzete i manzela ze stavajici hypo vyvazat, ale chce to mit prijmy. Pokud byste to chtela probrat podrobne, napiste mi na jarka@milfait.net