Škodí očím kolotoč nad postýlku?

karmenta
2. srp 2010

Dostala se ke mě informace, že kolotoč nad dětskou postýlkou (či jiné zavěšené hračky) mohou způsobit šilhání, protože se na to mimčo moc soustředěně kouká a má ho moc blízko očí. Co si o tom myslíte?

jeudi
2. srp 2010

já si myslím ,že výrobci takové věci vyrábí tak aby to odpovídalo a nemohlo zpusobit onemocnění nebo šilhání,jinak by se takové věci prodávat nesměli.

strouzek
2. srp 2010

to si myslím že je to blbost, kolotoč je dost daleko, my ho máme ve středu postýlky tudíž na něho malá jednak nedosáhne a jednak ho má daleko od očí. myslím že kdyby byl kolotoč za hlavičkou tak by to nutilo dítě očima šilhat nahoru ale pokud je kolotoč v úrovni očí nebo dál od očí nemůže to způsobit nic

macanet
2. srp 2010

Tak to netuším, ale jezdila jsem s malou na dětskou kardiologii a tam měla paní Dr. nad lůžkem kolotoč taky 😉 Kolotoč se netočí rychle a určitě nejde pořád.

neumisa
2. srp 2010

nevím, jestli šilhání, ale hrací strojek zcela zaručeně způsoboval záchvaty šílenství matky 😀 Jinak pokud se ti zdá blízko, tak ho prostě posuň 😎 Mým dětem nezpůsobil nic, jen já z něho byla na prášky 🙄

collette
3. srp 2010

hele, normálně bych hlasovala, ale protože to je možné jen jednou, tak musím napsat:

souhlas se @strouzek - my máme kolotoč "v nohách", protože malý se zakláněl, protože ho kromě poletujícího zvěřince zajímalo i upnutí na postýlku.

@neumisa - ach bože, jak mi mluvíš z duše - kdybyste věděly, jak já nesnáším melodii twinkle, twinkle little star 😠

nepředpokládám, že by tu byl nějaký magor, který by nechal dítěti kolotoč šmrdlat do obličeje 🙄

sambucca
3. srp 2010

Uf... jeste dite nemam, je teprve na ceste.... nekdy si rikam ze staci mit selskej rozum a ne zkusenosti. Silhani detsky kolotoc nad postylkou zpusobit muze, pokud ho nedam dostatecne daleko od oci ditete. Tecka.