Spaní miminka na peřince. Je to zdravé pro páteř?

nency
1. bře 2009

Slyšela jsem, že doporučují dávát miminko spát na peřinku. Zkusila jsem to a myslím, že miminko
je pak klidnější a víc v pohodě. Ale mám obavy jestli to je zdravé pro páteř. Máte s tím zkušenost?

smardik
1. bře 2009

nency to jsem nezkoušela, mi malý spí ve spacím pytli a je tam spokojený 🙂, dávat ho na peřinku mě nenapadlo a asi bych to ani neudělal, peřinka je na přikrývání

dnada
1. bře 2009

já malého nechávala přes den spinkat na mém polštáři(mám slabý z ovčí vlny)...spal naněm klidněji,po narození,cca do dvou měsíců to zabíralo,pak už v pohodě spinkal sám v kolébce a od 3 měsíců spinká v postýlce ve svém pokojíčku a bez mého polštáře😉

pazhitka
1. bře 2009

myslim, ze se polstar nedoporucuje- kvuli pateri a u malych mimi taky nebezpeci uduseni- dava se az od roka...

dnada
1. bře 2009

pazhitko . ne polštář pod hlavu ,ale spal na něm celý 😀 měla sem ho položený na tvrdé přebalovací desce a to jen přes den a na bříšku abych ho mohla ohlídat 😎 měl ho,aby mě z něj cítil a tím klidněji spinkal...A můj prcek dokázal na bříšku zvednout hlavu a otočit od narození😉

pazhitka
1. bře 2009

dnada- aha, spatne jsem to pochopila, promin🙂

dnada
1. bře 2009

pazhitka - 😉 😉 😉 ;

pismenka
2. bře 2009

my na její peřince - která je tenká a je daná na zdravotní matraci spíme už od narození až do teď. Hodně mi i v postýlce cestuje a nejraději spí hlavou k těm tyčkám tak že peřina je na okrajích i trochu zvednutá,že se do té hlavy nebouchá, ale má jí zareženou v peřince. Myslím že páteř si nezničí.

schwarzovka
2. bře 2009

náš malej normálně spinkal jen na matraci a peřinkou jsem ho přikrývala, ale jak začal kolem 7.měsíce lézt, tak si vždycky vylezl na tu peřinku a spal na ní...zkoušeli jsme jí dát pryč úplně, ale nešlo to...tak jí má pod sebou stále...jen jsme jí zarovnali, aby jí neměl pod sebou zmuchlanou a spí jak miminko... 😀

barushka
2. bře 2009

Do nedávna spal malý na peřové zavinovačce, bylo to pěkně měkkounké a jak píše pismenka, na okrajích byla zvednutá, takže nesjížděla peřinka na přikrytí. Až asi před týdnem jsme začali spinkat v pytli, protože zavinovačku už máme malou.

martinka79
2. bře 2009

schwarzovka tak to máme stejné jen se nám stále otáčí obráceně tam kde mám mít nohy. 😀