Spaní venku v 15ti stupních. Je dobré?

sandra81
31. říj 2009

Myslite ze spani venku v tomhle pocasi, kolem 15 stupnu je dobre? Male budou 4 mesice, je teple oblecena, ma teplou perinku a venku spi jak Sipkova Ruzenka i nekolik hodin denne. A to i kdyz neni slunicko. Nemusim s kocarkem vubec jezdit, usne pomalu hned jakmile ji do nej polozim. Jen nevim jak dlouho to tak muzu praktikovat. Asi do te doby nez bude mrznout??? Neuskodi ji to? Ale zas kdyz nebreci tak se ji to asi libi ne? Taky to tak nekdo praktikujete s mimcem? Kdyz ji dam domu spat do postylky, tezce usina a kdyz zabere tak na max. hodinu....

ronie
31. říj 2009

sandro my topraktikujeme od narození a to je narozenáv únoru, takže v mrazech spala od malička venku, je na to zvyklá, doma neusne a spí se jí tam mnohem lépe...Jé kde to bydlíš že máte 15st ?😵 Já chci taky, tady dneska cca 4st ☹

simlenka
31. říj 2009

Ja myslim,ze to problem neni. nase mala jinak pres den ani nespi - dokonce loni v zime jak bylo tech -22st. tak spala venku,to ji byl teda necely rok,kocarek jsem jeste zakryla dekou,zafunela si to tam a kdyz se vzbudila,byla krasne teploucka. poradne obliknout a dat pripadne plastenku a neni problem.

bubosek
31. říj 2009

Sandro - dítě má být minimálně 2 hodiny denně venku, pokud není inverze, nebo nepadají kroupy atd. Malý mi taky lépe spí venku v kočárku, dobře děláš - zababušit pořádně a myslím, že 4-měsíční prcek zvládne i minus 10.

lienka43
31. říj 2009

Sandra urcite ani nerozmyslaj nad tym. My sme celu zimu v minuly rok odchodili vonku 🙂 , narodili sme sa v septembri a chodili sme spat len von niekedy aj za tmy 😀 a chodili sme za kazdeho pocasia ci prsalo, fukalo, mrzlo. Byvali sme vonku aj 3 hodiny a mala vobec nebola chora. Takze v klude bud vonku..

klematis
1. lis 2009

Náš mrňous spí venku každé odpoledne v podstatě za každého počasí (pokud vyloženě nelije) 2-3hoďky a určitě ho tam budu dávat i přes zimu (pokud nebudou žádné velké mrazy), myslím, že to mimču nemůže vadit, čerstvý vzduch, je čerstvý vzduch 😀 (spí venku mnohem líp než doma) 😀

dukie
1. lis 2009

sandra81: Rozhodně to děláš dobře a vůbec neměj obavy. Když jsou prcci dobře oblečení a zabalení, můžou být venku prakticky za jakýhokoliv počasí i dlouhou dobu (nemluvím samozřejmě o teplotách -15 atp. 😎 ). Pro čistý svědomí ji můžeš třeba po hodince zkontrolovat, jestli má teplé ručky a krček (já to tak občas dělám u malýho i teď, když se počasí mění a nejsem si třeba stopro jistá, jestli jsem ho nenabalila málo nebo naopak moc... kdyžtak mu přidám nebo uberu deku a hotovo). Spaní na čerstvém vzduchu je výborná věc, někde jsem četla, že děti (včetně miminek) by měly v ideálním případě strávit venku až 5 hodin za den. 🙂 My s malým chodili ven za každého počasí a nemyslím si, že by mu to nějak ublížilo. 🙂 Jo, akorát jsem vynechávala (a dodnes to tak dělám) dny se skutečně silným větrem - už moje babička říkala, že pro dítě je vítr daleko horší než velká zima. No loni to byly asi 2 dny a letos, myslím, čtyři. 🙂 Takže tak. 🙂

misicka85
1. lis 2009

Moje cerka je taky venku spokojená a krásně spinká... Dětská dr. mi radila že novorozenec by neměl být venku při teplotách pod -5st, kojenec může až do -10, pozor akorát na dny kdy je silná inverze nebo velký vítr. JInak taky s malou chodím ven za každého počasí, denně tak na 2-3h, v létě jsme byli i mnohem déle 🙂

sandra81
autor
1. lis 2009

Tak to jsem rada ze se to spani venku tak uznava. NO myslim taky ze je ji fajn, kdyby nebylo tak nespi ale asi by brecela ze?
A Ronnie, bydlim v Holandsku, takze tady je ted pres den kolem tech 15 stupnu. A me to prijde chladno ale jasne, v CR je uz asi vetsi kosa....Tak se pekne zateplete, miminka taky a jupi ven!!! Spinkat!!!

sandra81
autor
14. únor 2010

Jak to vypada s vasema miminkama spicima venku???

Hlasim ze nase mala to v kocarku v jejich 7mesicich stale nevzdava. Sice nespi venku nebo mi prijde moc zima - jo i tady v Holadsku poradne mrzne a je snih, ale ted spi mala v garazi....takze nekdo ma v garazi auto. A my tam mame mimino.

Fakt nevim jinak co sni, tam spi pres den treba odpoledne i 3 hodiny a dopoledne vzdy tak min. 1hodinu. Kocar je ale cim dal mensi...takze asi jednou s tim garazovanim v kocare budu muset skoncit....co si o tom myslite? Jak ji naucit spat doma nebo se to mozna nauci az ten kocar prestavim na tu druhou sedici verzi....ale s tim chci pockat minimalne do jara az se trochu otepli.