Strava při kojení - mohu plísňové sýry a sladkosti?

barmo
21. dub 2019

Dobrý den, chci se zeptat zda když plně kojím můžu jíst plísňové sýry a sladkosti? Abych malému neuškodila. Trpíme na bolení bříška. Je mu 11 dní. A někdo mi radí i abych pila fenyklový čaj že mu dost pomohl při kojení a bolení přestalo ale někde zase čtu že by se neměl tak tedy nevím. Díky

olga_
21. dub 2019

@barmo Můžeš, ale s těma sladkostma se zkus držet, abys neuškodila sobě 🙂. Jinak doporučuju Nutridrink, když nebudeš zvládat jídlo, abys to těma sladkostma pak nedoháněla. Bolení nemusí být nutně z jídla, ale je to potřeba sledovat. Pokud by se k tomu přidružovaly hleny ve stolici atd., může to být třeba reakce na bílkovinu kravského mléka.

gruyerre
21. dub 2019

@barmo Jíst můžeš všechno, ale když vypozorujes, že po něčem miminko víc bolí bříško, tak tu konkrétní potravinu případně omez. A když budeš pít fenyklovy čaj, opravdu to může pomoct na bolavé brisko miminku, určitě mu to neublíží.

bayt
21. dub 2019

@barmo Syn měl docela problémy s prdíky apod., takže jsem se první tři měsíce raději vyvarovala mléčných výrobků. Jinak jsem to neřešila a bohužel neřeším doteď :D

lida9
21. dub 2019

kazde dite je jine, zkus a uvidis... ja nemohla ani slaby cerny caj, syn na to reagoval nespavosti... co by delal po takove cokolade nechci ani domyslet😀

barmo
autor
21. dub 2019

@olga_ nutridrink misto jidla? To mohu?

olga_
21. dub 2019

@barmo Nutridrink pít můžeš a je to určitě lepší řešení pro chvíle nouze, než do sebe třeba po několika hodinách hladovění nacpat čtyři koblihy. Nakoupila jsem si za lepší cenu přes bazar asi 40 ks a průběžně využila v prvních měsících kojení dvojčat.

barmo
autor
21. dub 2019

@olga_ zkusím díky

v_erunka
21. dub 2019

Já byla prvních par měsíců o den starých rohlikach (samozřejmě jsem jedla i normální jídlo), ale pečivo může nadýmat a prcka může bolet bříško z toho. A nepila jsem černý čaj, kafe ani nic s bublinama. Plus jsem ještě před každým kojením kapala espumisan. Malá ale naštěstí na bolení břicha netrpěla.

verace81
22. dub 2019

Určitě si dej pozor na sýry které jsou hodně aromatické upozornoval mě na to doktor dětičky to prý cítí z mléka a klidně den nechtějí pít protože jim to nevoní

misanina
27. čer 2019

@barmo Ja mam doma mesicniho + tyden syna, ktery trpel na brisko uz na porodnim prebalovaku, diky plodove vode. Doma pak caste koliky. Uzivali jsme infacol, sab simplex, pak bio gaiu + fenyklovy caj a az u toho caje se maly srovnal. Bio gaiu jsem postupne ptestala davat, protoze me zajimalo co z tech 2 je ten nas zazrak. A vyhral caj. 😊 Pijeme ho v prubehu dne oba a take oba prdime o 106 😃 ale hlavne ze si maly uz umi ulevit sam a nemusime to z nej pacit teplomerem po hodine revu. Kazdy musi zkusit co mu nakonec sedne.