Svislá poloha při nošení miminka. Je v pořádku?

bertik
4. zář 2007

Ahoj maminy,
tak dnes jsem se s hrůzou dočetla, že malá miminka - myslím, že bylo uvedeno do 4 nebo 6-ti měsíců - se nemají nosit na rukou ve svislé poloze...
Tak já takhle Kačenku nosím nejčastěji - je to její neoblíbenější poloha, hrozně ráda pozoruje ze zadu 😨 . Jednou rukou ji držím pod zadečekem a druhou podpírám hlavičku....je to teda opravdu špatně?

bertik
autor
5. zář 2007

Super, jsi zlato Androno 😵

bertik
autor
5. zář 2007

Tak jsem to skoukla a jdu trénovat 😉 . Tak ještě jednou děkuji a mimochodem - máš krásného chlapečka

ronie
5. zář 2007

super fotka krásnej kluk🙂teda ten náš je velkej jak danielek a je o měsíc a kus mladší 😀

androna
5. zář 2007

ronie ten nas uz tak vyzera ten mesiac a nieco.este ze sa to priberanie spomalilo aj ten rust.takze mas tiez super cvalicka

androna
5. zář 2007

jo a s tou fotkou to mas stastie dnes je manzel doma tak to slo rychle ale inak by nas nemal kto odfotit.

bettys
5. zář 2007

Androno, to je krásný klučina. Sebik má už teď 6,5 kg, takže se dost pronese. Zkusíme nosit taky tak, dííííky za fotku. 🙂

slevik
5. zář 2007

Ahojky,
tak my nosíme asi špatně, ale s touhle polohou, jak píše Andy u Verunky neuspějeme 😒 . Malá se šíleně mrská a kope nožkama a jak ji šoupnu do klubíčka, začne se vzpírat, takže z toho máme hned jinou polohu 😀

androna
6. zář 2007

dakujem za vsetky komplimenty a pridam iba ked nosite svisle tak si ho iba preveste cez rameno ako vrecko zemiakov aby viac visel a je to lepsie,podla fyzioterapeutka.ale u nas to urobim a Dany uz zveda hlavicku takze je stejne svisle,tak proste ked takto nenosite dieta cele hodiny tak mu urcite neublizite.a myslim ze na tygrika to je asi najlepsie,tam si aspon trenuju pasenie konickov. 😎

iza
6. zář 2007

lendy děkuju moc..hned to dneska ozkoušíme 🙂

myval
6. zář 2007

já se přidávám taky k tomu názoru že ne ve svislé (my max. u odříhnutí - jinak jí to prostě nejde, zkoušely jsem kde co). Chodila jsem do kurzu v Baby Kenny - a doporučují nošení do klubíčka, tak jak je fotka u andory, pokud jdou kolínka dát ještě výše, pak super. Tohle klubíčko jde udělat i bočně, ale je to celkem náročné, skoro posilování když je dítko víc jak 6 kg těžké. Pak nám doporučili polohu na tygříka střídat na obě ruce, pokud nám to nejde, tak ji vůbec nepoužívat, protože mimi si zpevní jen jednu stranu zád. svalů. Nechci vypadat jak chytrolín, ale moc doporučuji knížku Něžná náruč, nebo pak nějaký kurz. Říkali nám, že se případné poškození páteře projeví ve školním věku když budou záda zatěžovány aktovkou, taškami atd.

iza
7. zář 2007

holky včera jsem byla na kyčlích a hádejte jak tam 95%maminek chovalo miminka? 😀 😎 no přece ve svislé poloze 😅

lendy1
7. zář 2007

Izy a víš co je zvláštní, že všechny maminy, co chodí na rehabilitaci chová mimča v klubíčku 😀 . To je asi těch zbylých 5% 😀 😀 😀

ronie
8. zář 2007

iza mě to zvláštní nepřijde-zatim se osvěta dělá pouze na neurologii a rehabilitaci 😅 😕

kacka79
8. zář 2007

ronie to máš pravdu, nikdy mě nikdo neupozornil, že se takhle mimča nosit nemaj...

romana
8. zář 2007

ahoj, tak on je to opravdu názor od názoru i u odborníků. tenhle týden jsme byli na rehabilitaci, od včera cvičíme vojtovku. jedinou polohu, kterou nám doporučili, je tygřík. na klubíčko už je prý velký a na hnízdečko (to držení, které má androna ve fotoalbu) ještě pořád malý. když jsem řekla, že od pondělka budeme chodit do BC kenny, tak prý ano, ale rozhodně ne klubíčko. malý se v posledních dnech začal dost propínat do luku. a všechno, co doporučuje kiedroňová v knížce něžná náruč rodičů, nám mudra zakázala. a teď babo raď.

lenycka
8. zář 2007

Holky, jak vypadá nošení miminka na tygříka??

romana
8. zář 2007

na předchozí stránce je odkaz od lendy1 anebo tady:
http://horolezci.cz/maruska/article/13/poloha-t...

bettys
8. zář 2007

Romano a proč cvičíte vojtovku? To je kvůli tomu propínání do luku? Malý to taky dělá, ale zatím nám Dr. nic neřekla na šestinedělní, tak nevím. Asi je ještě brzo si dělat starosti 😖

romana
8. zář 2007

bettys, původně tu vojtovku máme kvůli tomu, že jsme byli pozadu s pasením koníčků - špatně držíme hlavičku, máme příliš vyvinuté zádové a slabé břišní svalstvo a taky víc preferujeme levou stranu. to propínání je vlastně snaha o otočení se (teda aspoň v našem případě) a jak má špatné to bříško, tak to tahá přes záda a to je zase špatně.

androna
8. zář 2007

mne sa tiez maly napina do luku jak sa chce otocit.

lenycka
8. zář 2007

Romana, diky moc. Takhle malou nosime, ale nevim, jestli jsem nekde necetla, ze se maji strany stridat? Male je takhle nejpohodlneji, kolikrat rici do te doby, nez ji takhle dame 🙂

myval
8. zář 2007

lenycka: jo jo, mají se strany střídat.

lenycka
9. zář 2007

Jejda, tak to je průser, já jí doteď nosila jen na jednu stranu, snad jsem jí tím nějak neublížila. No nic, tak odteď jí musím chvíli nosit na druhou, aby se to vyrovnalo a pak to začnu střídat teda

bertik
autor
9. zář 2007

😅 jééé, já taky nosím jen na jedné ruce.........tak jdu trénovat tu druhou!

lenycka
9. zář 2007

Berik, my uz trenujeme od rana 😎

bettys
10. zář 2007

Jejda, tak to taky jdeme trénovat. 🙂

bertik
autor
10. zář 2007

Holky, já mám tu druhou ruku ( pravou ) docela dost neohrabanou a to jsem pravačka 😨 . Ale je pravda, že levá ruka už mě docela bolí, za chvíli bych ji měla vytahanou jak opice 😝

samsa
10. zář 2007

Bertíku,
nepsala jsi někde, že je Kačenka uřvané mimi? No, my máme totiž uřvánka a strašnýho 🙂, Nelče je 5 měsíců a vůbec neposlouchá chytré knížky, že by měla do 3 měsíců přestat. Jediné co na ni aspoň trochu zabírá je nošení a samo, že jsem ji hodně nosila ve vzpřímené poloze. To se jí šíleně líbí. Věděla jsem, že se to nemá, jenže....byla (a je) schopná řvát hodiny. Tak jsem nosila... Teď mě někdy trápí, jestli jsem jí ta zádíčka nepoškodila, ale ono se jaksi jinak nedalo. Ona by se mi snad uřvala k smrti.

lendy1
10. zář 2007

Ahoj holky, tak jsme se před chvílí vrátili od neurologa a ve zprávě máme napsáno: nosit ve flekčním balení-což je přesně poloha klubíčko anebo tygřík. V žádném případě prý ho nemám nosit svisle, žádné klokánky...

lenycka
10. zář 2007

Holky ja si zase rikam, ze nase rodice o nejakych svislych nebo kdovi jakych polohach nemeli ani tucha a ze jsme taky bez problemu vyrostli... Ja mam ted taky strach, aby pak nemela mala problemy se zadickama, pze kdyz byla malinkata, tak jsem ji hodne drzela ve vzprimene poloze, myslim, ze jsem to i rikala dr., ale nevynadala mi za to... Ted ji teda zkousim nosit vic na te prave ruce, ale Bertik, jak pises Ty, i presto, ze jsem pravacka, tak jsem na tu pravou v tom noseni taky docela neohrabana, to je zvlastni 😒