Svislá poloha při nošení miminka. Je v pořádku?

bertik
4. zář 2007

Ahoj maminy,
tak dnes jsem se s hrůzou dočetla, že malá miminka - myslím, že bylo uvedeno do 4 nebo 6-ti měsíců - se nemají nosit na rukou ve svislé poloze...
Tak já takhle Kačenku nosím nejčastěji - je to její neoblíbenější poloha, hrozně ráda pozoruje ze zadu 😨 . Jednou rukou ji držím pod zadečekem a druhou podpírám hlavičku....je to teda opravdu špatně?

romana
10. zář 2007

holky, teď jsem četla, že byl nějakej výzkum a matky, co nosí děti na pravé straně mají větší sklon k depresi 😉 jinak leny, bez problémů jsme možná vyrostli, ale možná jen tak jako na oko. mně nikdy žádnej doktor neřekl, že mám něco se zádama a přitom, když mi píchali epidurál, tak mudra měla docela problém, protože prý mám skoliózu jako prase a je vyloučeno, že by to byla záležitost posledních pár let. tak se to třeba dřív jen tolik nekontrolovalo.

bertik
autor
10. zář 2007

Haaaa, tak já malou nosím z 90% na levé ruce a můj sklon k depresem je čím dál tím větší 😀 😀 - Kačka zas dnes byla protivná a kňíkala. Za celý den naspala tak hoďku. Ale neuvěřitelné - večer usla asi po pěti minutách, což je náš rekord!
Ale jinak to nošení si fakt hlídám, zkouším tygříka na pravé ruce ( vůbec mi to nesedí 😨 ) a holky, prodávám klokanku...nemáte zájem 😀 😀 😀 . To byl vtip, ale od té doby, co se rozjela tahle diskuze mi leží ve skříni, super investice na radu doktorů!

lenycka
1. říj 2007

Holky, že se vracím k téhle diskuzi, ale furt mi to leží v hlavě! Švagrová mi půjčila knížku "Něžná náruč rodičů" a tam jsou ukázané způsoby nošení a zvedání miminka a já s naprostým zděšením zjistila, že jsme malou 3 měsíce nosili naprosto špatně! Takže teď mám plnou hlavu toho, jestli jsme jí nějak neublížili, nepokřivili páteř atd. ☹ Sice u nás byla paní, co nás učila plavat ve velké vaně a té jsem to říkala, tak mě uklidňovala, že jak jsem malou držela, že jak jsem se hýbala, že se hýbala se mnou i ona a že se nemám ničeho bát, ale úplně mě to kolikrát v noci i vzbudí ☹

androna
1. říj 2007

lenycko neblazni skoro vsetci rodicia ktory necitaju knizky a nechodia k fyzioterapeutovi nosia deticky asi nie vzdy spravne.a nasi rodicia nemali ziadne knizky a nosili jak chceli.urcite si malej nijak velmi neublizila.netrap sa. 😎

lenycka
1. říj 2007

My jsme jí právě hodně nosili ve svislé poloze, pak třeba zádíčkama k sobě a podpírali jsme jí zadek, jsem myslela, že je jí to pohodlné! No já vím, že na to nesmím myslet, ale víš jak bych si to vyčítala? Já jsem tady už předtím psala, že naši rodiče taky neměli kdovíjaké příručky a taky jsme vyrostli... tak uvidíme 😕

androna
1. říj 2007

co znamena hodne?to je relativne.aj my sme nosili vo zvislej polohe a nosime stale proste na to prelozenie z miesta na miesto je to lepsie.

lenycka
1. říj 2007

No právě ne jen na to přenášení z místa na místo, no ☹ ale tak nenosili jsem jí tak hodiny vkuse, to ne! Nevíš, kdy by se tak dalo poznat, jestli jsme jí tím něco nezpůsobili?

androna
1. říj 2007

no tak ked ste ju nenosili tak hodiny v kuse tak ste jej urcite neublizili.neboj.a netusim ako a kedy by sa to dalo poznat.

monikazlamal
20. čer 2016

Možná Vám může pomoci tohle video, mimo jiné i o správném nošení dětí;)

https://www.youtube.com/watch?v=qOgCM6CXFyk

Edukativní video do čekáren gynekologických ordinací od Majky Staňkové, autorky jedinečného online kurzu Porod bez obav. Více informací o Majce, kurzu a také ukázkové lekce zdarma na http://goo.gl/uuX38o

slivocka4
20. srp 2016

Ahojte, poradite mi jestli muzu 3,5 mesicni dceru nosit v Manduce? Ti co ste nosili pred par rokmi v zvisle poloze ma Vase dite pater v poradku? Nekde pisu tak jinde inak tak nevim co je v poradku.. bojim se aby jej noseni neposkodilo ☹

evulina77
20. srp 2016

@slivocka4 jasně, že je to v pořádku, jak na kyčle, tak na celkový rozvoj. Já nosila naše holky hned po narození...

meganunu
25. bře 2017

Pěkně prosím, já důsledně dodržovala, neb se to nesmí a sprdly mě na tři doby pediatryně, neuroložka a fyzioterapeutka, když jsem v devíti měsících přišla s plackou stále jen pasoucí koně. Začala jsem občas držet v náručí svisle a v roce se plazí, leze, stojí s drža a šikmo sedí s drža, takže žádná doporučení raději nebrat moc důsledně ;)

kvetabruck
11. srp 2017

Rada bych se zeptala od kdy může miminko do nositka máme cyrbex ale už ho to vodorovně nebaví a šátek nesnáší mám ten silný..celý den je vzhůru když sním nebudu v postely ale bohužel to nejde musím něco udělat když usne hned zjisti že nejsem u něho je mu 2 a půl měsíce má 6 kg..Rada bych aspoň na chvilku něco udělala nebo šla ven jenže nechce ani moc být v kočárku..ani v sedacce jedine co chce je spát na mě nebo tygrika.

meganunu
11. srp 2017

@kvetabruck Jsou nosítka vhodná od narození, z některých už Tvůj mimouš odrostl, ale vhodné by ještě bylo Storchenweige (patří k nejoblíbenějším, i když nevydrží zrovna dlouho, ale když vezmeš bazarové a budeš se k němu chovat hezky, zase ho dobře prodáš) nebo Emei baby, to vydrží dloooouho. Tuším, že i Bondolino by vám mělo ještě chvilku vydržet. Většina nosítek pak začíná na cca 4 měsících, tj. v době, kdy už samo bezpečně drží hlavičku. Přihlas se do facebookové skupiny Nosíme děti a v albu Prodej nosítek je seznam všech k nošení vhodných nosíek. O cyrbex jsem ještě neslyšela, předpokládám tedy, že ergonomické nebude (nebude mít dost látky pod zadečkem - měla by sahat od kolínka ke kolínku, aby nevisel za rozkrok - a kolínka výš než zadeček). Ve dvou a půl měsíci už bys mohla prcka začít nosit v šátku i na zádech. Je vysoko, vidí Ti přes rameno, co děláš, bývají tak spokojení 🙂 Nebýt úvazů na záda, neuvařím, nevysaju, nevyčistím si zuby ;) Najdi si svou regionální skupinku, zajdi na nějaký sraz a uvidíš, že Ti mezi holkama bude fajn a všechno Ti ukáží ;)

ly1987
28. srp 2017

Ahoj holky, nějak instinktivně jsem nosila mimčo skoro měsíc ve svislé poloze... Myslela jsem, že je to tak správně a nikdo mi ani nenaznačil, že je něco špatně.. Pak až jsem se dozvěděla, že je to špatně a najednou se všichni ozvali - rodina i přátelé, že to věděli, že je to špatně.. :-/ Zvykla jsem si na to a vůbec nevím jak mám teď miminko nosit... Zkoušela jsem klubíčko, ale to mi jde jen v zavinovačce... Byla jsem na kurzu, kde ukazovali i ostatní polohy, ale naše mimčo je trochu divoké a opravdu se toho bojím, tak nevím co teď ☹ Už před tím jsem trpěla na úzkosti, tak jsem teď z toho taková dost špatná a úzkostlivá... I manžel umí držet mimčo lépe než já... umí tygříka, klokanka.. apod. Teď vůbec nevím jakou základní polohu na nošení mám zvolit pokud nebude v zavinovačce. V jaké základní poloze miminka nejčastěji nosíte?

meganunu
28. srp 2017

@ly1987 klid, maminko, nošení mimča svisle je v pořádku, jen by to nemělo být pořád a jak píšeš, střídáš to ;) My nosili hlavně klubíčko, ale zase jsem to požvejkla, že dýl, než jsme měli, že od půl roku už ho tak nosit nemám, naopak přidat svislého držení 🙂 Zmínený tygřík je super, že vidí hodně ze světa kolem 🙂 Nejcenější je, když je u Tebe tak blízko, že se Tě může dotýkat, cítit Tvou vůni, Tvé teplo, slyšet Tvůj hlas a taky Tvůj vnitřní klid. Nedej si ho vzít nervováním, jestli všechno děláš nejlíp, jak můžeš. A když zjistíš, že jde něco líp, prostě to zařaď a neřeš, že jsi to nedělala dřív 🙂