Syn 19 měsíců vůbec nevydrží sám 😞

ssssseeeee
15. kvě 2017

Maminky jsou zoufalá :( od mala jsem se synovi snažila hodně věnovat, ale teď zjištuji že to byla velká chyba ..... vůbec nevydrží si sám hrát, a když už tak max 5 minut nebo ho musí něco hoodně zaujmout... je to na zbláznění, při vaření ho mám omotaného pod nohama, nebo v jedné ruce děcko, druhou rukou vařím, stále si vyžaduje pozornost... chytí někoho za ruku, dovede na koberec, aby si s ním třeba něco stavil, nebo si třeba hraje sám ale prostě musí u něho v té místnosti někdo být ...strašně rád pomáhá, takže ho zaměstnávám ve stylu uklízení myčky, prádlo , vysávání atd ... ale jinak si s ním absolutně nic neudělám , už jsem z toho na nervy.. máte podobné zkušenosti nebo nejlépe zaručenou radu jak dál ? Jinak je hrozně chytrý, šikovný, má moc dobrou paměť, je to miláček ale už to fakt nedávám deno denně pořád řve protože není po jeho...

panickatlamicka
15. kvě 2017

Ze ses mu venovala, to rozhodne chyba nebyla. Proste jeste nedozral do stadia, kdy se zabavi sam.oje deti se mnou delaly uplne vse, syn uz je velky, ale dcera je cerstve skorotrileta a stale se mi mota za zadkem. Ne tedy v nesnesitelne intenzite, ale holt to tak je. Jestli ti spi pres den, tak delej co potrebujes v te dobe.

redkev
15. kvě 2017

@ssssseeeee Ahoj Maminko 🙂 Tak přesně tohle znám od svého syna a recept na to teda je spíš s věkem, ale to že brečí kvůli každé kravině mu zůstalo, až do teď a to je mu za dva měsíce 5 let! Zlepšilo se to trochu narozením holek, ale u nich trvalo dva roky, než vůbec začaly reagovat na sebe, natož na bráchu! Těm teď budou 4 roky! Musím říct, že hraní je velká zábava 🙂 Často tři hlavy vymyslí víc kravin 🙂 Takže jediné co mohu doporučit je víc ignorovat a vydržet, nastavit pravidla, že teď jsem v pokojíku a hrajeme si a teď jsem v kuchyni a prostě nemůžu! Pochopí to, ale chce to hodně trpělivosti a času! Držím palce Sylva

ladyhacek
15. kvě 2017

páni syn 25 měsíců je na tom podobně 😀
Vím, že to bývá dost vyčerpávající. Já mu zkoušela pouštět pohádky - občas to zabere ale nejčastěji když mě vidí. takže ho dám do jídlení židličky vařím a on si tam buď maluje nebo se kouká na pohádky z notebooku. Nebo si spolu hrajeme - já vařím a sleduji ho jen po očku - kolo kolo mlýnské, kde máš oči, uši ... díky tomu, že jsme vařila a takto mu ukazaovala vlasy, nohy..... tka se to i naučil. zpíváme si. Sám si hraje také jen chvíli. LAe když jsem na zahradě a je tam sposusta věcí tak mu nechybím 😀.
Já mu třeba dovolím aby ,,vykramařil´´ šuplík z vařečkami a říkám mu nepotřebují tu také ne ale tuhlo ano děkuji podáš mi jí > a on štěstím bezsebe pak ty vařečky zase uklidí.
U nás hodně zabrala pohádka tajný život mazlíčku vydržel hodinu sedět, ale já jsem vedle ležele hotová z práce a z bolestí halvy, ale opravdu hodinu vydržel což mě ten můj neposeda překvapil

izz76
15. kvě 2017

@ssssseeeee Moje dcera je o rok starší a sama si hraje minimálně,všechno se mnou u všeho mi asistuje😀 Řekla bych,že je to normální 😉

zmrzlinka
15. kvě 2017

Synovi bude za mesic 5 let a taky se neumi sam hrát.Hold je to taks povaha.U všeho potřebuje společnost.

linee
15. kvě 2017

@ssssseeeee holce je 17 mesicu a mam to same.U vseho potrebuje mne,i kdyz uz neco samostatne udela,hned je u mne,aby se pochlubila.Vzdali se max.30 cm ode mne.Pres den spi max.hodinu,takze nic neudelam.Je to zoufale,ale beru to tak,ze nektere deti jsou na mame zavislejsi,nez jine. V nekterych vecech to chce nepovolit a mit trpelivost,holt nekterym detim jenom nevysvetlis,ze "ted ne". A to je holka spolecenska,rychle navazuje kontakt i s detmi,ale kdyz jsem u toho,tak je uplne jina,nepohne se na krok a pri tvem popisu jsem videla sve dite.
Ale rozhodne nelituji jedinou minutu,co jsem ji venovala,protoze vim,ze se mi to zuroci.Ne ted,ne za mesic,ale za par let urcite.A co nestihnu udelat dnes,udelam zitra a nebo pozitri.A vis co?Jsem rada,ze mam zive a zvedave dite. Vim,jak je to moc narocne,hlavne psychicky,ale opravdu nelituj cas,ktery synovi venujes a bud rada,ze jsi pro nej nepostradatelna😉

normalnimatka
15. kvě 2017

neřekla bych, že souvisí to, jak se dítěti věnuješ, s jeho schopností hrát si samostatně ;)

vercik83
15. kvě 2017

Ma tu někdo děti co si hrají samy? Moje vcelku jo totiž, je jí 2,5. Ale taky az ted tak 3 měsice. Fakt je, že jsem jí pri hre nikdy moc neasistovala, až ted kdyz mi prinese ze neco uvarila nebo at obleknu panenku. Pokud si hraje sama, mizim a nechavam ji

redkev
15. kvě 2017

Musím říct, že dvojčata si hrají pořád a nikoho nepotřebují bohu, žel ani svého o rok staršího bráchu. Syn už si dokáže hrát a vymyslet hru sám, ale trvalo to 4 roky!

redkev
15. kvě 2017

@normalnimatka je fakt,že když si s dítětem první dva roky hraješ a tím mu ukazuješ jak si má hrát je velká šance, že bude samostatné, ale některé děti to prostě nechtějí pochopit a trvá jim to dlouho 🙂

tomikjoejoe
15. kvě 2017

Nejmladšímu synovi je 17 měsíců a přesto, že od malička sdílí pokoj se dvěma sourozenici (4,5 a 2,5 roku), tudíž by si i měl s kým hrát, ale pořád se chodí za mnou a chce dělat vše se mnou. Mohu navíc spolehlivě říct, že i když má určité zdravotní problémy a je mu potřeba věnovat více pozornosti, nijak mu před sourozenci nedávám přednost. Prostě jen chce být se mnou, dnes za mnou chodil co 5 minut a s radostí mi ukazoval, že na má svého plyšového zajíčka 🙂 Uklízel se mnou a při vaření se mi hrabal v susičce :D Někdy mi to leze krkem, ale má to zase výhodu v tom, že ti starší na něj žárlí a běhají mi pomáhat. Jakmile ale vytáhneme paty z domova, tak o mě všichni tři ztrácí zájem :D

Bohužel u nás je to možná i tím, že tatínek preferuje hlavně nejstaršího syna, prostřední se věnuje málo a nejmladšího maximálně během 5min nakrmí nebo pochová a pak nic. Takže když má malý hlad a máma není doma, chodí nejmladší za staršími sourozenci a ne za tátou, ale to je na jiné téma ...

ssssseeeee
autor
15. kvě 2017

holkyyyy děkuju moc za podporu, asi je to tím, že v rodině nebo kamarádky co mají děti takové problémy jako já nemají a děti si jim hrají sami ..... nikdo teda žádný tajný recept nemá, nezbývá mě teda nic než jít dál.... akorát už mu nebudu říkat, že ostatní děti takové určitě nejsou :D :D abych mu jako nekecala 🙂

není to o tom , že by byl závislý na mě ale je to kdokoliv, manžel, babičky , dědové .... nejhorší, jak mi všichni říkají že šak on je hodný a šikovný atd.... a si myslí že si asi vymýšlím nebo co,..... a ano samozřejmě, ale je to o tom, že oni si s ním jen hrajou a nic s ním nedělají , já když se mu budu celý den věnovat, taky bude spokojený že.... a už jsme i takové období měli kdy já všechno pak dělala až usnul, takže pozdě do noci, ale bohužel takto fungovat dlouho nejde......

tv zapínám jen na večerníček, ještě se mi zdá malý na to aby vysedával u televize a já nemám čas se na to dívat. na notas ho neučíme vůbec , v tom mám takové své priority, jinak samozřejmě taky kramaří v kuchyni, mixuje, míchá a kdesi cosi, ale někdy bych byla vděčná kdyby aspoň na chvilku si prostě sám pohrát a já mohla aspon v klidu navařit bez toho abych furt byla ve střehu že na sebe něco zvalí , zas někam poleze atd, něco rozbije, vysype ....

NO HOLD , JEDNOU JSME JE PŘIVEDLI NA SVĚT, TAK MUSÍME NÉST NÁSLEDKY :D Tak holky PEVNÉÉÉÉÉ NERVYYYY :D

ssssseeeee
autor
15. kvě 2017

@redkev tohle u nás právě teda vůbec nefunguje ....já mu ukážu že si může z polštárů postavit bunkr a on vždycky přijde za mnou a už říká bunkr,nebo si hrát s modelínou, kreslit, manžel si s ním hraje z hokejkama a taky zas přijde za ním,babička s ním zas bagruje a děda mu ukázal jak stavit kostky a už se ho taky nemůžou zbavit :D prostě drapne za ruku a už vás tahá tam kde zas cosi vymyslel ...

tomikjoejoe
15. kvě 2017

@ssssseeeee Pevné nervy i Vám🙂 U nás také babičky děti hodně chválí, ale když by měli "dozorovat" oběd nebo oblékání, tak všichni utíkají a vědí proč :D Jenže jak píšete, máma nikdy utéct nemůže 🙂

ssssseeeee
autor
15. kvě 2017

@vercik83 taky když už si něco najde mizím, ale než stihnu zajít jen za dveře už slyším cupitání a mamiiii mamiiiiiii :D :D

arwen_arina
16. kvě 2017

To je problem, dite se musi naucit bavit se samo, rodic je rodic, ne komedinant ve sluzbach sveho potomka🙂 koupit ohradku, mekke polstare a hracky do ni, dat do ni prcka, pusu na celicko, zavrit dvere a dve hodinky ho nechat byt, rev nerev. Idealne mu zadat nejakou "praci", treba postavit neco z kostek, "uvarit" z modeliny, co jse vyprat... hodne chvalit a povzbuzovat a delat, ze takovy veledulezity ukol je pro maminku to nejpotrebnejsi. Bude chtit mamince udelat radost🙂🙂
Tak jsem to naucila neter, ktera na tom po vychove rozmazlovaci matky byla stejne. Nastesti svagrova tehdy musela na deset dni akutne odjet a bracha mi neter pujcil pres den na hlidani, jeji mama o tom nevedela, ale vratila se a dite jak vymenene....a dodnes (aspon se mnou) slape jak hodinky.

verunka_korunka
16. kvě 2017

@ssssseeeee myslim ze je to normalni.... nemyslim ze by dcera byla nejak závislá, ale hraje si sama jen chvili, na delsi chvili ji zabavi máša. V kuchyni je se mnou a hraje si s misou, varechama atd. Taky u ni musim byt na koberci, ale staci jen lezet nebo sedet a nic nedelat. Je ji 18m. A nekdy si s ni proste musim hrát a stavet, je to individuální... 🙂

magdadunajova
16. kvě 2017

Jezisku, jako bych cetla o nasi dceri. Bude ji take 19 mesicu a musim ritc, ze posledni mesic to je mazec. Zavisla na manzelovi, furt chce byt s nim, sama si vyhra tak 5-10min a pak dela hystricke sceny, ze chce tatinka, vyjimecne mne. Samozrejme nejlepsi je kdyz je mama bud tata v pokojicku s ni, to pak si hraje pekne. Porad by chtela byt na rukach, no proste hruza. Poustime ji 2x za den detske pisnicky a vydrzi jednu, nebo dve a pak nevi co chce a na vsechno rika ne. Ze by to uz zacinalo obdobi vzdoru??

Ah jo, jak tady planovat druhe mimi kdyz to prvni je tak narocne? 🙄 😉

barbara04
16. kvě 2017

@vercik83 syn je po me a hraje si sam od 2 let
predtim ne, nemel na to dost fantazie asi... zato ted,... jen sedím, poslouchám a umiram smíchy... ale v 19m samostatný nebyl..

drzticka81
16. kvě 2017

Syn si taky neumel dlouha hrat sam🙂)) poridila jsem mu o dva roky mladsi sestru a je to balzam, zrovna jsou vedle v pokoji a spolu si tam krasne hrajou a ja mam klid 🙂))
jinak kdyz jsem potrebovala neco udelat, vzdycky jsem zapojila i syna-ma maly mop, smetacek,lopatku, veselpradlo, zapinal pracku-proste vsechno spolu 🙂)) jinak jsme chodili ven a tam se zamestnal jinymi detmi a nepotreboval me 🙂))

jipe
16. kvě 2017

K vaření doporučuji učící věž - za nás nejlepší vynález, prtous vaří se mnou a nikam nespadne, nebezpečné věci odstraním z dosahu, bud mi pomáhá nebo přesypává třeba těstoviny z misky do misky, ted jsem mu dovolila i vodu, dva kelímky jsem dala do hlubokého plechu a přelíval si. V pokojíku stačí přítomnost a drobná asistence, jinak sám vydrží jen u youtube 🙂 S ohledem na výše napsané mi to přijde normální. U nás je teda potíž trošku jen v tom, že je dost bázlivý a i venku se mě drží jak klíště 🙂

jipe
16. kvě 2017

@arwen_arina uff, tak to je dost drastické, jako máma bych nenechala dítě 2 hodiny řvát, že chce moji přítomnost

barbara04
16. kvě 2017

@arwen_arina zavrit dite na 2 hodiny samotné a neprijit kdyz rve?? to bych toho co to mému ( i jinému) dítěti udělá přetrhla jak hada. 20 minut možná na nutnou práci...skoro doufám, že zo je vtip

scruffy
16. kvě 2017

@barbara04 No vtip to asi není a předpokládám, že matka dítěte o tom ani nevěděla. Navíc tedy mým cílem nikdy nebylo aby dítě "šlapalo jako hodinky".

jezz13
16. kvě 2017

Myslím, že se to přece jen dá trochu trénovat a hlavně dokola vysvětlovat. Jedna kamarádka od mala synkovi (fakt malému, že to nemohl podle mě chápat) třeba říkala "promiň, teď se ti nemůžu věnovat, protože musím uvařit oběd, uděláme to spolu za čtvrt hodiny." Fakt se mu hodně věnuje, ale prostě občas si musí vystačit sám. Její dítě je velmi kontaktní, každé návštěvě chce něco ukazovat, chce, aby sis ním hráli, ale když se mu řekne "nejde to, chceme si popovídat", tak to respektuje. Druhá kamarádka byla podle mě dítěti od mala až moc pořád na blízku a její syn si fakt hrát sám neumí. Určitě hraje roli i povaha dítěte, ale myslím, že se na tom dá pracovat. Začít fakt s krátkými intervaly a pořád dokola vysvětlovat.
Ale zavřít do pokoje a nechat řvát podle mě tedy taky není ideální cesta.

gamma
16. kvě 2017

a co knížky? moje děti (dvojčata) taky chtěly vše dělat se mnou, ale naučila jsem je, že si každý vezmeme svou knihu a čteme jako "velcí" Hodně jsem je chválila a fakt se naučily prohlížet a zabralo jim to spoustu času 😀 udělala jsem jim knihovnu, kde na jedný straně byly knihy, které čteme spolu - říkačky, na dobrou noc a pak druhou stranu, která je pro samostatný "čtení". Jako vedlejší efekt si knihy opravdu zamilovaly, teď půjdou v září do školy a už oba čtou 😉

leneee
16. kvě 2017

Dcera si zacala hrat sama cca od tri let-do te doby jsem vse delala s ni.Pri vareni-Kdyz ji nebavilo sypat neco do hrnce,mela na lednici barevne magnetky a s temi si Chvilku hrala,nebo dostala hrnce na zem a prirazovala poklicky,kramarila supliky.. pri uklidu pomahala vytirat malym mopem nebo dostala skopek s vodou a kelimky a prelivala si-ja to pak jen dovytrela atd. Ted uz vydrzi i v pokojicku sama,povida si s panenkami a mne necha delat co potrebuji.Takze snad vek tomu pomuze 🙂

bamishop
16. kvě 2017

@ssssseeeee no jo, no, mas dite. Dcera byla stejna, v 17 mesich se ji narodila sestricka, to zacal byt vylozene teror a po pul roce uz si spolu zvladly hrat a byl klid,aspon obcas. Jinak k samostatne hre je treba dite vect, ne kazde na to ma povahu, u syna vede kdyz my dam dratky na tvoreni a cednik s velkyma dirama, kdyz my dovolim varit se mnou v kuchyni Nebo likvidovat papir teda nez ho zacne jist. Zato na zahrade me nepotrebuje, tam se zabavi Sam vzdy, voda, pisek, hlina, brouci apod....

alkuska
16. kvě 2017

Já jsem to vyřešila tak, že v týdnu nevařím a chodím si pro obědy do školní jídelny. Neskutečná úleva 🙂 úklid dělám když spí nebo když je s ní manžel venku, při vysávání se dívá, to ji baví.

arwen_arina
16. kvě 2017

Pak si nestezujte, ze mate rozmazlene deti. Pak je nebijte a nekricte na ne. Idealni je nastavit pevny rezim na zacatku a byt dusledny. Nezlobit se,ale neslevit. Hosicek v 19 mesicich se musi naucit byt sam. Dobre, dbe hodiny jsem prepiskla, na zacatek treba 20 minut. A chvalit, ze si pekne sam hral,i kdyz rval. Jinak to nejde. Kdyz budete delat, co deti chteji, za chvili se budete houpat na lustru.