Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Syn nemluví po MMR a Prevenaru. Co mám ještě udělat?

janinna89
20. bře 2021

Do roka se nás syn choval jako normální miminko, říkal máma a táta, ham.. V roce ho naočkovali Hexavakcímou a Prevenarem. Od té doby nemluví... Byli jsme u neuroložky i na magnetické rezonanci, ORL, psychiatr... Výsledek žádný... Mé dítě veselé a hravé bylo bez zájmu o nás rodiče i okolí... Zkusila jsem vyměnit mléko, dávala přípravky, co mi doporučili... Výsledek po roce stále nemluví, ale je zase hravý a se zájmem o nás... Kdyby mi někdo řekl co mám ještě udělat udělám to!!!

janinna89
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
marge_s
21. bře 2021

@janinna89 asi si to radsi mazni, mas tam bydliste a tak ... 🙂

jeste neco "podelam v kuchyni" a zkusim ti napsat, jak bych to resila, jestli ti to nevadi. Jsem dlouholetou majitelkou jednoho takoveho exemplare, treba ti to trochu pomuze.

janinna89
autor
21. bře 2021

@marge_s přečetla sis a to stačí... Uvidíme jak to bude snad se podaří nám dát malýho dohromady... Udělal už několik pokroků prostě nechci věřit tomu, že je to autista podle mě se autistický dítě chová úplně jinak...

marcicek84
21. bře 2021

@janinna89 ty vakciny ho mohly v tom vyvoji jen zbrzdit a muze to dohnat,za rok budete chytrejsi,ale uz mu nic neockuj PAS je kontraindikace k ockovani...logopedie vas kazdopadne nemine...

janinna89
autor
21. bře 2021

@marcicek84 řekla bych, že za poslední měsíc je opravdu lepší a lepší... Každopádně děti umí dohnat rychle hodně věcí... Uvidíme 😉

janinna89
autor
21. bře 2021

@marcicek84 a očkovat už nebudu nic az v 5 letech tetanus

marge_s
21. bře 2021

@marcicek84 marci zase ta tvoje "jistota". Ne, autismus neni kontraindikaci k ockovani.

Ty nemuzes napsat: myslim si, ze neni dobre pri autismu ockovat. ty to napises jako fakt. Neni to tak.

marcicek84
21. bře 2021

@marge_s pro me ano,protoze ten stav muze zhorsit...mysli si co chces,delej si co chces,ale necpi to druhym...

marge_s
21. bře 2021

@janinna89 trosku jsem poggoglila: zkusila bych se objednat sem https://www.arpida.cz/socialni-sluzby/rana-pece
je to zadarmo, prijdou, poradi. Vyhoda - je to v domacim prostredi.

Psycholozka fajn, doufejme, ze bude zkusena. Presto, bych se objednala sem https://nautis.cz/portfolio/cz/diagnosticke-vys... . Cekaci doba je neco pres rok, takze to muzes kdykoliv zrusit, kdyby se to spravilo. Kdyz se to nespravi, budete mit velmi kvalitni diagnostiku a naslednou pomoc.

Pokud bys chtela spechat, mohu doporucit dobrou a zkusenou psychiatricku v Praze. Myslim, ze by vas do dvou tri mesicu vzala.

Jestli chces, pokusim se najit skvela videa, jak rozpoznat "red flags". Jsou tam deti v obvyklych situacich, auti/neauti. Uvidis , jak ten deficit vypada. Akorat je namam zalozeny a chvili mne to bude trvat. Tak jen pokud o to stojis.

U jakekoliv poruchy je dulezita vcasna diagnostilka. Cekat, co bude, se nevyplaci. Kdybys o tom chtela hodit rec, jsem k dispozici na SZ, pokusim se te ev nasmerovat. Neni-li anglictina problem, muzu poradit i nejakou literaturu. Naprosto klicove je dat mu moznost komunikace. Je uplne jedno, jestli jde o PAS, opozdeny vyvoj, dysfazku...
Dalsi pravidlo je" co si neudelas, nebudes mit. Nevyplaci se pristup: "uvidime az co rekne....ten a ten", vetsina takovych rodicu zharcuje co se da, dozvi se ruzne veci, ale nepomuze ti konkretne nikdo. Ja se taky zpocatku upinala na kazdou navstevu odbornika, ale nebylo to k nicemu a neni to jen moje zkusenost.

At uz si z toho vezmes cokoliv nebo nad tim mavnes rukou, preju, at je to plany poplach 🙂 fakt je, ze pokud se ti to nezda, je lepsi plany poplach, nez promarnit leta drahocenneho casu.

@marcicek84 no ano, marci to vymyslela, tak je to pravda 😂

zelenaesmolda
21. bře 2021

@marcicek84 vetsi jravinu jsem dlouho necetla

marcicek84
21. bře 2021
zelenaesmolda
21. bře 2021

@marcicek84
A ty prestat cist clanky pochybne kvality 🙂

marge_s
21. bře 2021

@marcicek84 tak jestli beres jako bernou minci Elekovou, tak se nemame o cem bavit. Opakuji. Autismus NENÍ kontraindikaci k ockovani.

marcicek84
21. bře 2021

@zelenaesmolda rekni to maminkam,ktere to poskozeni vlastnich deti po vakcinaci pozoruji,kdo nezazije, nepochopi a kdybych na vlastni oci nevidela co se stalo sousedce se zcela zdravym 2 letym ditetem,ktery spojoval vety,byl odplenkovany a fakt sikovny,po ockovani priorixem ve 2 letech,kdy z nej hned po ockovani byla lezici hadrova panenka,nechodici,pocuravaci a do 6 let nemluvici,neudrzujici ocni kontakt s dg.autismus,taky by ze me byl neverici Tomas. To,ze se to nestalo tvym detem,neznamena,ze se to nedeje jinym. Staci si precist co se stalo autorce.🤷🏻‍♀️
@marge_s vec nazoru,je to neurovyvojova porucha a proto bych takove dite neockovala,nejaky pud sebezachovy mi zatim jeste zbyl. Ale dohadovat se o tom s tebou neminim,kazda matka je zodpovedna za sve dite i za sva rozhodnuti kolem ockovani svych deti.Necht kazdy cini dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi...😉

marge_s
21. bře 2021

@marcicek84 Ale ja nemam problem s tim, ze ty bys neockovala. Mne vadi, ze to rikas, ze to tak je. Je to porad dokola. Jde o formu, ne o obsah.

marcicek84
21. bře 2021

@marge_s musis cist kontext 😉

sudylichozrout
21. bře 2021

Jsem presvedcena o tom, ze tahle diskuze byla zalozena s jedinym ucelem... Vytrollit to tady. 🤦

sahrazad1
21. bře 2021

@marcicek84 souhlasím s tebou. Jakékoliv očkováni muže významné zhoršit zejména autoimunitni onemocnění , nebo ho spustit, když jsou k tomu ještě jiné předpoklady . Což znamená , ze očkováni autismus nezpůsobuje , ale je schopen ho vyvolat . Jenže to nezjistíš, dokud aspoň jednou nenaockujes . Po první blbě reakci bych už dal neockovala , však taky příbalove letáky taky varují , jenže je málokdo čte , a doktoři vůbec .

marge_s
21. bře 2021

@sahrazad1 spoustec byt hypoteticky asi muze, ale pak to muzou spustit i nestovice, zatez, cokoliv...(u autoimunit je ten mechanismus jedte jiny). Nekdy je horsi ta nemoc. To je ten problem, u nas: jeden den horecky, dva dny ryma a mesic a pul regres jak hrom, treba. Jinak casto se pas muze pojit treba s epilepsii, to uz je uplne jiny level a tam je to vetsinou jasne, ze ocko ne e. Ale to jsou fakt hypotezy, zvazovani, pro proti. Je to tezke. 🤷🏾‍♂️

janinna89
autor
21. bře 2021

Holky, děkuji moc VŠEM za rady, moc si toho vážím a cením!!! Zkusím vše snad něco z toho zabere...

marge_s
21. bře 2021

@sudylichozrout myslim, ze ne 🤔ale myslim, ze zakladatelka fakt potrebuje podporu, ne spekulovani o ockovani. To je uplne mimo tema. To nema smysl resit, neni to na poradu dne. Co bylo bylo, ockovat ted nebude, tudiz to rozhodovani odpada. Potrebuje odbornou pomoc, ne sprdunk co delala nlne nebo hoaxy o ocku.

sahrazad1
21. bře 2021

@marge_s ano, a jedním z těch spoustecu pravé očkováni být muže . Proste vždycky zvazujes přínos vs riziko .

marge_s
21. bře 2021

@sahrazad1 presne. Jestli si nekdo mysli, ze jsem nemela stazeny zadek, jestli jsem se dobre rozhodla, kdyz jsem davala vsechny potomky ockovat, tak mela. A hodne. Je to tezke vybalancovat.

(Mimochodem, anekdoticky, syn rekl sve prvni slovo 24 hodin po MMR 😂 skoda, ze z toho nemuzu vyvodit, ze to pomaha na autismus 😂 )

marcicek84
21. bře 2021

@sahrazad1 ano, ale jak vidíš, byla jsem smetena, že blábolím a mám špatné zdroje. Očkování fakt může být tím hlavním spouštěčem a opětovné očkování naopak fixátorem stavu, který bys mohl být jen přechodný, je smutné, že je tak slabé povědomí v lékařské obci o kontraindikacích a maminkám říkají nesmysly a chtějí jejich děti bezhlavě očkovat...

marge_s
21. bře 2021

@marcicek84 jo blabolis a mas blbe zdroje, kdyz to chces takhle naprimo. Rikalas, ze je to kontraindikace. To je neco jineho. Prosim, nesir bludy. Nekteri lide si to neoveri a muze to napachat dost neplechy.

marcicek84
21. bře 2021

@marge_s 😴 a ještě něco?

sahrazad1
21. bře 2021

@marcicek84 mas dobře zdroje i informace . Ano, skoda , ze se o tom tolik neví , a smutné , ze hlavně lékaři neví nebo dělají ze neví .