Sýry, jogurtové nápoje. Jaké a od kdy se dávají?

lenkazdenek
25. črc 2008

Ahoj,předem se omlouvám jestly tady už tohle téma je ,ale já ho nenašla.
V jednom časopise o dětské výživě jsem četla,že děti maj mít ,,čerstvé sýry,, acidofilní mléko ,jogurtové nápoje,ale bohužel nepsaly od kdy. NAše malá pomalu odmítá pít mlíčko (zkoušela jsem i jiný značky,ale prostě víc jak 210ml mlíka do ní nedostanu) tak jí dávám kaše,jogurty-ty zbožňuje a zajímalo by mě kdy můžu přidat i sýr,nebo jiný mléčný výrobek 😕 předem vám moc děkuji

listicka20
26. črc 2008

Ahoj, mně na kontrole v 8. měsíci řekli, že už klidně sýry zavádět můžu, jenom se má dávat pozor, aby nebyly moc slaný - třeba taveňáky mívají hodně skrytý soli i přídavnejch látek. Nikde jsem ale nenašla, jakej druh sýra je pro tyhle nejmenší nejvhodnějšíí... 😖 taky by mě to zajímalo.

lenkazdenek
autor
26. črc 2008

Lsticka,mě zas doktor na 8 měsíční prohlídce řekl,že by mohla acidofilní mlíčko nebo podmáslí,ale nejsem si jistá kdy jí to jako dát 😅

jandalinka
13. zář 2008

ahoj,tak nikde nemůžu najít,jaké sýry mohu malé začít dávat?!Dnes jsem zkusila Kirdiboo od Apetita a moc jí chutnal,ale obsahuje tvaroh,tak snad je to v pohodě!? 😒

gedren
14. zář 2008

Nejvhodnejsi syry pro male deti jsou skutecne ty cerstve syry - to znamena lucina, fenix, zerve, cottage... chce to divat se na slozeni, proste aby to bylo jen mleko a kultury. To muzete davat klidne od tech 8 mesicu...

V zadnem pripade ne tavenaky! To jsou svinstva, i to kiri pro deti je svinstvo, proste tavenaky jsou takovy vylevneny roztaveny naredeny, v konecnym dusledku telu vic seberou nez daj. Jakmile je ve slozeni "tavici sul", tak pro male deti nebrat!

Casem muzete k tem lucinam pridat i nejaky tvrdy, co uz maj chut, nejdriv treba mozarellu, tak je jemnounka, pak casem i eidam, Helenka uz si ve svym necelych dvou letech s chuti posmakne i na plisnovym syru 🙂. Ale tavenaky ji nedavam dosud a jeste dlouho nebudu.

noelka
15. zář 2008

Ahoj,

my dáváme Nelí lučinu, kozí sýr nebo žervé (je výborné a neobsahuje žádnou sůl, dá se koupit ve zdravé výživě). Ochutnala už i kousek eidamu, ale zatím jí ho nechci moc často dávat právě kvůli soli.
Tavené sýry nejíme ani my (v podstatě nemají se sýry nic moc společného). Nic tělu nepřináší, zato odebírají cenné látky z těla.

jandalinko, dr. nás upozorňovala na to, že tvaroh až po roce, protože je pro tak malé děti těžko stravitelný.

frog
15. zář 2008

Já dávám Ančí plátkový sýr,ten miluje a občas jí koupím kidiboo sýrové tyčky a ty na šlejli..Lučinu nesnáši a cottage jsem jí ještě nedávala,páč ten by mi vyhodila na 100%,nesnáší žmolky..

lenkazdenek
autor
15. zář 2008

TAk my jsme zkusily Lučinu na kolečku rohlíku a žervé oboje chutnalo,jinak jsem zkusila dát i tyčinky kidiboo a taky chutnaj,tvaroh bych ráda dodržela do toho roku,i když jsem odsuzována starší generací že jsem krkavčí matka,když malý nedám ani lipánka 😅

frog
15. zář 2008

Lipánka jsem zařadila tak jednou týdně od 10 měs. a vždycky jsem ho zamíchala s bílým jogurtem a jak si malá mlaskala.. 😉 ..tedka dávám tu activii tvarohovou a ta jí taky šmakuje.

laurora
20. kvě 2012

Zdravím vás. Jak to tady čtu, tak jsem do slova zděšená. Když měl malý 7. měsíců, tak mi doktorka řekla, že mu mám dávat sýry tav., ale né přisolovat, no vlastně, že mu mám vařit jako chlapovi...i fazolové polévky. Navíc když trpěl kolikou, tak už jsem mu musela ve 4. měsíci dělat polívky. Normálně hned dostal rozmixovaný brambor, mrkev a brokolici. Žádné první zkoušení příkrmu. Teď má malý rok...a chystáme se na sono bříška, jelikož má zažívací potíže. ☹ Jednou za čas jsem mu dala pribináčka, ale teď už se bojím mu dát i jogurt nebo přesnídávku. Aby mu ten žaludek nijak nepodráždila.

aaxiss
13. říj 2012

Z tvrdých sýrů je nejlepší Gouda, malá ho miluje, 14 měsíců, Eidam jí nechuná a ani není vhodný, kvůli soli 🙂

denny1610
21. led 2013

@laurora narazila jsem na tuto diskuzi. CHtěla jsem se zeptat, jak jste dopadli se sonem, už je dítku lépe? Zjístilo se něco?

laurora
22. led 2013

Na tom vyšetření nic nezjistili. ☹

vendullka
22. led 2013

@laurora co to máte za doktorku??? A je na tom malý aspoň líp?

laurora
24. led 2013

Nemám ani ponětí jak se ta doktorka jmenuje....už se to jinak spravilo, ale zápach z úst přetrvává. ☹