Teplota v místnosti. Jaká by měla být?

janicka006
31. říj 2009

Hezký večer všem,
chtěla bych se zeptat na váš názor,kolik stupňů by mělo doma být.
Mám kamarádku,která bydlí v bytě vedle nás...holčičku měli stále při cca 27 stupních,což mi přijde strašně přehnané..jen jsem k nim přišla,tak jsem byla úplně propocená tím vedrem.Holčička na můj vkus poměrně často marodila...ale když jsem to kamarádce řekla,že to asi přehání s topením,tak byla naštvaná a doporučila mi,že uvidím sama,až budeme mít své dítě.....
Teď holčička nastoupila do školky,ale už byla cca 1,5 měsíce doma....o září docela dlouhá doba..2x jí píchali ucho a je pořád nemocná....
Co vy na to????

rimmel
31. říj 2009

no tu u nas sa doporuca 18...a ja sa smejem :D

my mame 22-23 a vyhovuje nam to...babo obliekam tak aby mu nebolo ani teplo ani zima ci cez den alebo v noci..ked ma dakto chladnejsie, viac oblecies, a ak teplejsie tak menej...

ale tych 18 sa odporuca koli nahlemu umrtiu............

beruska2x
31. říj 2009

taky mame kolem 22 - 23, na spani pak staci kratce vyvetrat .. my mame radeji teplo, zase kdyz pak prcek leze po zemi a hraje si tak 18 je hodne malo...
ale 27 mi prijde zase hodne moc 😀

bera28
31. říj 2009

U nás se spí při 16-18 stupních, přes den máme tak 20-23.

kacka.va
31. říj 2009

v noci máme 18, přes den okolo 22 stupňů: 27 bych asi nepřežila, občas jsme byli u manželových rodičů, kteří topili na 27-28 a tam se dalo existovat jen tak do 30 cm nad zemí, jinak člověk zdechnul. a úplná pecka byla, když bylo venku -10 a vevnitř 27, to by povalilo i vola.

bubosek
31. říj 2009

U nás , tak jako u bera28, když zapomenu nastavit na noc topení na těch zhruba 18 a je v ložnici víc, malý se mi ráno vzbudí zahleněný s plným nosem, ale není to rýma , jen suchý vzduch a příliž teplo na spaní.
27C - to bychom se určitě roztopili, určitě je malá tak často nemocná i kvůli tomuto 😨

germik
31. říj 2009

aj my mame tak 22 stupnov, tak isto mame aj v noci, aj ked nekurime 😲 byt nam vykuruju okolití susedia 😀

lienka43
31. říj 2009

My mame doma tak okolo 23-24 stupnov. A to vypinam radiator. 27 stupnov by sme asi neprezili doma :D

lamarika
31. říj 2009

my máme 24-25 stupňů. Netopíme, vytopí nás sousedi 🙂 Na noc vyvětrám, ale během noci nám teplota opět vyletí na 24-25 stupňů

soanpe
31. říj 2009

ty jo, 27°C 😲 😝 to by mě z toho vedra kleplo už při menší fyzické námaze 😀
přes den máme 21-22°C
a na noc 18-19°C jinak se mi malá budí a já jsem ráno jak po flámu v zahulený putyce.zduřelý sliznice a zahleněná 😝

brisalek
1. lis 2009

ja jsi myslim, ze detem nemuze nikdy teplo ublizit. Ty otuzilci kolem mne vsichni kdyz vyjdou z tepla do zimy maji hned rymu🙂))Manzelovi rodice maji doma tak 18-19 cely den a ja bych tam zmrzla. A vsichni, kdyz jsou v 25 a vyjdou do 10 nebo sedi v pruvanu hned jsou nastydli.... To u nas, kde bylo porad okolo tech 23 neznam, muzu jit klidne spocena ven do mrazu a nic mi neni'''

Hygienicka norma pro sezeni v mistnosti nebo , psani, uceni se...je pro tepelnou pohodu organismu prave tech 23 stupnu.

Ale my mame doma okolo 23-24 a na noc stejne. 27 je moc, ale zalezi na mimcu. Ja jsem poslednich par dnu zacala v noci u male topeni ztlumovat, protoze jsem byla spocena a ona zacala vstavat misto 2x - 4x i 5x za noc, tak jsem zase pritopila a ona zase krasne spinka🙂.

brisalek
1. lis 2009

Jinak ja a pro vesti deti(okolo 10 let a vic) bych pres den tech 23, vecer okolo20, ale musi byt teplo, kdyz jdu spat, takze jsem vypinala topeni pred spanim.

Ale v tehotenstvi bylo i tech18 moc 🙂 🙂

martulikk
1. lis 2009

Ono to bude asi tak, že jak si kdo zvykne, tak mu bude dobře... 😉
My máme v noci 18-20, topení je sice puštěné na plno, ale máme otevřenou větračku... A přes den nevím, včera myslím na chůvičce svítila 22, ale ten pokoj je celkově chladnější, je na neslunečné straně... zato obývák je na sluníčku, tak tam je teploučko 🙂

jmisa
1. lis 2009

My máme v obýváku 22-24 stupňů a v ložnici podstatně míň, tak těch 18-19. Tam vůbec netopíme, dokud jsme neměli prcka, tak jsme ještě v noci otvírali ventilačku, ale to teď neděláme, tak spím aspoň jen v tílku 😀 Bych ve větším teple neusnula a nebo to odnesla tím ucpaným nosem.

misicka85
1. lis 2009

Přesně tohle je u mojí kámošky - když jsme tam přišla poprvé tak jsem myslela že padnu - skoro 30st, všechny okna zavřené,nedýchatelný vzduch.Po 10min jsem byla zpocená až na pr.... Hrůůza. Dnes je malé 1,5r a je furt nemocná, vždycky 14ní ok a pak 3 týdny marod.

My máme doma kolem 20-23st na noc vypínám topení jak v dětském tak v ložnici a otvírám ventilačku. Takže tipuju že něco kolem 18st,možná míň. Malá neměla za celou dobu ještě ani blbou rýmu 😉
Když příjdu na návštěvu k mojí babičce tak je to taky hrůza, malá je zvyklá být doma jenom v punčocháčích a bodynku a babička by ji furt něčím přikrývala, topení zapnuté na plno, no děs, tak tam už radši nachodím 😝

klematis
1. lis 2009

my topíme krbem a hůř se nám teplota reguluje, ale snažíme se ji držet na 22-24°C, přes noc nám klesne(podle toho jak je venku) na 18-20°C, to už je na mě zima, tak hned ráno musím zatopit a máme strašně suchý vzduch, nevím jestli je to tím krbem 🙂

rioko
1. lis 2009

brisalek není úplně pravda že přilíš tepla nemůže miminku uškodit, my jsme někdy v 6 týdnech Vojtíška jeli na pohotovost, protože nechtěl jíst a chrčel a tam nám řekli, že má zánět nosohltanu a že jsme mu přetopili - prý to dělají maminky často při představě že mimi má mít pořádně teplíčko, ale taky tím vysušíme tomu miminku pěkně sliznici
takže přes den máme kolem 22-24 stupňů, v ložnici netopíme zatím, máme tam kolem 18-20 což na spaní je akorát i přes den

brisalek
2. lis 2009

Je to vsechno asi o povaze a o zvyku, ja bych v 18 stupnich neusla. Kdyz uz spim tak je to fajn,kdyz neni pretopino a 30 je fakt moc...ale kdyz jdu spat tak musim mit teplo jinak se nezahreju a tak neusnu. A jak jsem uz psala mala bude asi po mne.(I vodu ve vane mam urcite pres 40), proste jsem teplomil. Ja hodne vetram, otevrit poradne okna a 10 min vyvetrat, ale ne porad zimu.

Jen jsem chtela npsat, ze my jsme meli doma vzdy teplo(i kdyz se topilo uhlim a kdyz kotel vyhasl uz se neprikladalo- tak nevim kolik bylo v noci a k ranu stupnu) a ani ve skolce ani veskole jsme nestonaly a ani nam nevadi nejake ofouknuti....je to asi vse i o genech, imunite...nejen o teplote

luthien.k
2. lis 2009

Na tepelnou pohodu a vytápění jsem dělala diplomku, tak mám něco naštudováno 😉 a je to trochu složitější s tou ideální teplotou, protože zdaleka nezáleží jen na teplotě vzduchu, ale velký vliv má i teplota okolních ploch, tj. stěn, podlahy... Při podlahovém vytápění stačí teplota vzduchu nižší než když jsou radiátory, navíc třeba "umělecky" zabedněné nějakým obložením apod., velký počet oken taky "sálá chlad", když je venku zima atd. Vliv má proudění vzduchu (profukování pod prahy například) i jeho vlhkost... Takže podle mě nemá cenu se tu bavit o plus mínus stupních Celsia, když u každého doma to jinak vypadá a jiným způsobem se topí. Navíc i když existuje nějaká "ideální operativní teplota", která sobě shrnuje všechny ty faktory výše uvedené, stejně jsme každý individualita a nikdy nebude vyhovovat všem.

brisalek
2. lis 2009

luthien presne to jsem chtela napsat, jinak je pri 25 v novem byte, jinak na chate s dlazbou, kde se topi krbem jednou za mesic, jinak v panelaku ve 14 patre s 30 let starymi okny......

timrova
24. říj 2012

Ahoj, my mame doma pres den kolem 20 stupnu. I 23 mi prijde hodne, zvlast kdyz je venku chladno. My jsme zatim nemocni nebyli...

milovnikmiminek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz