Třesení s miminkem může být smrtelné. Věděly jste to?

ina.b
9. dub 2008

Dnes jsem četla tento článek a dost mi zatrnulo : http://zena.atlas.cz/zivot-je-boj/155361-treset...

Píše se zde, že třesení s miminkem, nadhazování při hře nebo nadskakování... může být i smrtelné. Hned se mi vybavily všechny chvilky, kdy jsme s malou hopsaly a blbnuly 😕

johanda
9. dub 2008

ino, neboj - třásla jsi někdy s malou tak, aby se jí hlavička bimbala ze strany na stranu? Asi ne, že? Instinktkivně jí hlavičku chráníš a podpíráš. Běžné hopsání a blbnutí nevadí.

cazadora
9. dub 2008

ino tak jsem se taky vyděsila nikdy sme s natálkou netřásli aby se uklidnila ale občas jí ve hře vyhodíme do vzduchu jen kousek ale přece, no každopádně už to rozhodně dělat nebudu 😕

ina.b
autor
9. dub 2008

To je jasný, nijak brutálně s ní netřesu, ani ve vzteku 😉 Ale napadly mě třeba tyhle šílený chodníky u nás, nebo když jedeme po dlažebních kostkách. To s ní v tom kočárku docela šíleně mele.

kacka.va
9. dub 2008

to zase někdo něco napsal 😀 , já teda nezažila, že by s tak malým miminkem někdo třepal, když se každý snaží, aby mu nepadala hlavička. a vyházování dětí se taky dělá v pozdějším věku, ne s malýma miminkama. Ten článek mi absolutně nic nedal, to zase určitě zkoumali Američani 😉

adrianav
9. dub 2008

jezismarja vubec takovy voloviny nectete 😀..nechapu kdo pise takove blbosti, taky bych to tipla na americany 🙂

kacerka
9. dub 2008

holky, dřív byly kočárky úplně šílené a kostky skoro všude a máte nějakou újmu?

denousek
9. dub 2008

hlavicka miminku nemusi bibat bimba jen mozek a narazi do sten a cev takze i kdyz hlavicku drzite mozek se hybe a to je to nebezpeci!

kacka.va
9. dub 2008

no hlavně o kočárkách v tom článku není vůbec řeč a podle mně je dost rozdíl, jestli někdo chytne dítě a začne s ním lomcovat, než když se jen drncá v kočárku, takže bych ten článek vůbec neřešila a zapomněla bych na něj 😉

kacerka
9. dub 2008

. . . . já to vidím tak, že je to zase pěkně nafouklá bublina.

kacka.va
9. dub 2008

denousku: a ty třepeš Vojtíškem? Já myslím, že většina lidí si uloží dítě, které nedrží samo hlavičku, do nějaké klidové polohy a nijak s ním netřepe. 😉 A myslím, že ani hraní se starším kojencem není tak nebezpečné, pokud se nedělají vyloženě cukavé pohyby, ale pozvolné.

denousek
9. dub 2008

nenen paneboze to ne!!ale jen rikam ze mu vadi treseni i kdyz hlavicka je pevne drzena ze mu proste vadi silne otresy ptz se trepa mozek ..to treba kdyz se nejakej nervak nastve ze dite porad rve tak s nim zatrepe a hotovo
kocarky nereste ty sou v klidu

kacka.va
9. dub 2008

no jo, jenže to už pak je spíš o týrání dítěte, když se nějaký nervák naštve a ne o hraní s dítětem 😉 😀

kacerka
9. dub 2008

denousek, tak to je jasný, že to je nebezpečný, ale to normální člověk přece snad nedělá, ne?

karot
9. dub 2008

Tak jsem to přečetla jedním dechem. 😀
Akorát jsem si vzpomněla na scénu z filmu "Slavnosti sněženek",kde dědek vyvezl bábu s drcérou a vnukem na traktoru a pak utekl za kancem do kukuřice.Tak s tím(zřejmě)ročním dítětem(asi to byla figurýna,ale vypadalo to docela živě 😅 )pěkně zatřásli...................v tom případě bych se asi obávala otřesu mozku. 😉
Porod(klasický)může také způsobit nepatrné krvácení do mozku,................vždyť se miminku mozek docela brutálně ztlačí.............a to nikdo neřeší. 🤐
Takže já jsem v ledovém klidu.Sice Adama občas vyhodíme(tak asi metr)do vzduchu,................ale v tom případě bych s ním nemohla jezdit ani výtahem. 😀

denousek
9. dub 2008

no to je pravda to normalni clovek snad neudela ale radsi an to upozornujou a to je fajn

med
9. dub 2008

adrianav naprosto s tebou souhlasím - nečíst takový články.... akorát dělaji zbytečnou paniku a mě osobně naprosto rozčilujou! Ještě to nafouknou do obrovskejch rozměrů, aby tim lidi co nejvíc vyděsili. Je jasný, že normální člověk nebude s dítětem mlátit tak, že mu lítá hlava sem a tam.
To bychom opravdu museli žít s těmi dětmi v izolaci, aby náhodou se jim něco nestalo... Co až začnou chodit? To nám doporučej nafukovácí kombinézy, aby si neodřely koleno?
Holky, fakt to nečtěte... 😉

domina
9. dub 2008

No já o tomhle věděla, říkala to kamarádka, že jí to řikal lékař.Prý esi ví jak se chová syrové vejce ve skořápce, když s ním zatřesete, tak se prý chová mozek miminka.Já s malou nikdy netřásla, spíš jsem vždy řešila když jedu kočárem někde, kde to fakt drncá.

ina.b
autor
9. dub 2008

Ono to nejspíš bude dost nafouknuté. S malou taky netřesu, jako s vánočním stromečkem 😀
Začala jsem tuto diskuzi proto, protože je to už druhý článek stejného druhu, který se objevil. Ten první jsem četla někdy dříve na www.rodina.cz/clanek5609.htm

kacka.va
9. dub 2008

to srovnání s vejcem mě pobavilo 😀 hlavně když si vezmu poměr mezi velikostí vejce a silou, kteoru s ní třepete a navíc ve vajíčku je vzduchová bublina, která dovoluje, aby se to tam mlátilo 😀
a že se to objevilo víckrát. Vždyť to tak je vždycky, někde něco napíšou a pak se to začne psát všude. 😉

jabber
9. dub 2008

To se podle mě mluví o takovým tom třesení miminkem ze vzteku, že třeba nespí, nebo co já vím. Určitě se to netýká nějakýho drncání v kočárku ani normálního blbnutí 😉

kacka.va
9. dub 2008

a příští článek bude o tom, kolik dětí umřelo, protože dostali naprdel 😀 (a přitom to bude myšleno, že je někdo seřezal jak psi, protože na ně neměl náladu) 😉

kacka.va
9. dub 2008

teda jak "psy" ne psi 😉

bramburka
9. dub 2008

hele to je spis asi na deti, co jsou tak male a nedrží hlavičku - cca do 3 mesicu by se s detmi opravdu nemelo trast, mysli se tim takove to divoke zatreseni doperdu dozadu kdyz dite hodně pláče - ono se lekne a zklidní se... takže u pidi mimin ne, ale u ročních deti bych se tolik nebala.

Já jsem tedy tchýni zakazala vyhazovani do vzduchu, ona to jednou udelala a mala se beztak rozplakala, takze si rekla sama, ze se ji to jeste nelibi 😉

anatanka
9. dub 2008

Clanek o Skahen Baby Syndrom jsem uz cetla nekdy kratce po porodu a taky me docela vydesil.
S Miriam jsem nikdy netrasla, ale to klasicky blbnuti s vyhazovanim do vzduchu nekolikrat absolvovala.

Po precteni toho clanku jsem s tim uplne prestala, ale ted uz to tak neberu a nechavam manzu, at ji vyhazuje a ona se u toho chechta jak blazen. Sice mi porad v hlave blika to vystrazny svetylko, ktery ve mne clanek rozsvitil, ale drzim se.

ina.b
autor
9. dub 2008

To nejspíš platí u hodně malinkatých miminek, těm větším už nejspíš mozek vyrostl a drží jim v hlavince "na těsno" 😀

nissanek
17. dub 2008

tak po té co jsem vyndala zimní fusak z kočárku ta jí tam ta hlavička občas pěkně natrřásá (Vinohradské chodníky připomínají často tankodrom). tak jenom doufám, že to s tím třesením nebude tak horký a týká se to spíš menší miminek. Ona se u toho natřásání ani nevzbudí.

aponchie
17. dub 2008

ja taky nekdy zasnu jak venku s kocarkem drncaji schvalne maminky ..teda nektere ale az brutalne hoodne v domeni ze dite uspi..mozna driv omraci 😠

kacka79
17. dub 2008

Holky je jasný, že se s mimčama nesmí brutálně třást a že je to nebezpečný. Ale když drncá kočárek po chodníku nebo když blbneme s Filipem, to je trochu něco jinýho. Neměly by se zaměňovat dvě odlišný věci. Ono nic se nemá přehánět, a to je i s tím klepáním.