Uklidnění miminka fenem. Je to správné?

karono
9. únor 2010

Ahoj holky,mam dotaz. Máme 4 měsíční holčičku a když je neklidná, chce plakat nebo se vzteka, pustime fen a ona se hned uklidni a u fenu krasne usina. Myslite, ze je to spatne? Pouzivame to, je behem sekundy klidna a smeje se... Jen jestli to nemuze malinske nejak skodit, co myslite? Manzel kdyz s ni spinka, tak pusti rano fen treba v 5h a usne u nej a spi s ni a fenem az do 8mi hodin, ona je u nej uplne tuha... ma ten nazor,ze ji to uklidni a je spokojena,kdyz spi...
Jeste mam jeden dotaz - posledni 3 noci spinka velmi nekldine - napapa se (davame od 3.dne Nutrilon pro extra spokojenost, nemela jsem mlicko vubec :( , hned usne, hodinku spinka uplne tuha,potom se vzbudi a kope 2 hodiny vkuse.Nekdy se uplne pretoci tim jak se hybe tak,ze tam,kde mela hlavicku ma nozicky a tam,kde mela nozicky ma hlavicku.Je strasne neklidna a "prská". nevíte, čím to může být a co by tomu mohlo pomoci, prosím? děkuji moc

simlenka
9. únor 2010

Karon,pochybuju,ze by ji fen uskodil,jen ten ucet za elektriku se kapku zvetsi 😀 ale spis bych zkousela jine zpusoby uklidneni,ne vsude sebou nosite fen a pokud se na nej nauci,bude ho k uklidneni vyzadovat. u nas byly uklidnovaky prsa,ty jdou vzit vsude,ale taky nic moc,uz pul roku nekojim a stejne se k nim po padu tuli a na verejnosti nic moc. podle me je lepsi najit neco,cim ji uklidnis a nebude to prekazka pri cestovani nebo az povyroste 😉 ale urcite ji neuskodi!

senja
9. únor 2010

U nas take uklidnuji prsa a dudlik. Take noseni. Nemyslim, ze by fen uskodil, nas maly je na tom s fenem opacne - boji se ho a place, kdyz ho zapnu (to same i vysavac, mixer - jsem zvedava jak mu ted budu mixovat kasicky).
A spani muze byt spatne kvuli tomu, ze ji rostou zoubky - miminka to zacina trapit nekdy hodne dlouho dopredu a vylezt pritom mohou az kolem 8. mesice. Nic moc si z toho nedelej, pokud dobre ji, ma v poradku stolici, nema teplotu a dobre prospiva, po chvilce se to zase srovna 😉 Jinak muzes zkusit ji nabidnout trochu Nutrilonu v lahvicce navic, kdyz takhle place, miminka mj dobre uklidni papani 🙂

shaula
9. únor 2010

Karono - jen pozor na návyk, psala tu maminka, že používají fén a nejsou schopni to dítě odnaučit... Taky bych raději místo fénu použila třeba nenaladěné rádio, ten fén přece jen není určen na dlouhodobé používání a za případný požár to nestojí 😉

kubaka
9. únor 2010

ten návyk je na pováženou, fakt. Ale slyšela jsem, že jsou takové hrací strojky pro děti, které mají nahrané právě takovéhle zvuky a šumy, bud´přírodní nebo jen takový hluk 😅 . Aspoň se to dá vzít s sebou.

Nebo jestli by se nepřeorientovala kočička na maminčino něžné ššššššššššš. To u nás zabralo 🙂 tichounce a do ztracena.

iluss
9. únor 2010

u nás taky zabírá prso a šššššššššš 😉

soanpe
9. únor 2010

šššš je super a k tomu její uslintaný medvídek s dečkou.bez něj ani ránu 😉 je naněj zvyklá od narození,takže žádný moderní vychytávky nebyly potřeba

momin
9. únor 2010

Teda maly usne vzdycky kdyz vysavam..... Ale ze bysme to pouzivali nejak na uspavani to ne.... 😅

bejkka
9. únor 2010

U nás taktiež zaberal fén, neskôr som ho nahrala na mobil asi 15 min. záznam a teraz je to už v pohode aj bez fénu. Nemyslím, že by z toho mal byť hneď návyk. Ja som fén používala cca. 1 mesiac. Teraz má 4 mesiace a spí len s vankúšikom pri tvári.

bara78
9. únor 2010

Tomíkovi jsou 4 měsíce, ze začátku ho uklidnilo houpání na míči, nošení a nebo prso. Teď už míč ani nošení nevyžaduje. Po pár týdnech jsem zkusila dudlík, tak s tím teď usíná, když usne, tak ho většinou vyplivne a ani se nevzbudí. Fén ani lux nikdy nezabíraly, ze začátku to nějak moc nevnímal, teď se toho spíš bojí. Jinak se v noci nepřetáčí, to dělá jen bdělý, ale zas rozhazuje ručkama a točí hlavou ze strany na stranu, když nemůže usnout. Ale odkopává se, protože hází nožičkama občas. Posledních 14 dní si oblíbil bavlněnou plenu. Rád si jí muchlá, dává na obličej a do pusinky... a vždycky se tím nějak uklidní. Večer mu jí dávám do postýlky. Dám mu dudlíček, na ručky plínu, s tou si hraje, přečtu mu krátkou pohádku, vypadá to, že čtení ho taky uklidnuje, a během 15 min většinou spí.

Myslím, že fén škodit nemůže, jen bych se asi trochu bála, aby si na to příliš nezvykla, a neměli jste pak problém jí to spíš odnaučit. Jinak bych možná zkusila dudlíček, to šššš nebo čtení. uvidíte.

U nás závěr - poslední dobou se krom dudlíku a čtení osvědčila uslintaná plína... což je fajn, protože je levná, zaměnitelná a vypratelná... 🙂

poletucha
9. únor 2010

karono- nas Dannysek v noci spinka za zvuku oceanu...je to pristroj http://www.amazon.co.uk/HoMedics-SS-2000-Sound-...
ja to teda doporucuju,je tam asi osm zvuku..mimojine i bily sum (neco jako fen) ..bohuzel se v CR neprodava a z UK neposilaji,takze jedine najit si nekoho v UK aby to objednal. Pres den pristroj nepoustim,prave aby si nenavykl spinkat jenom s nim 😉

poletucha
9. únor 2010

jo a zapomnela jsem dodat,ze je naprosto uzasnej hlavne jako bariera ostatnich zvuku...treba ohnostroje, bujarych sousedu a tak 😀

krusinovka30
10. únor 2010

už jsem slyšela i o uspávání digestoří, nebo vysavačem. miminkům se prostě líbí monotónní zvuky.

ksivcova
10. únor 2010

no moje dcera když byla mimino neusla jinak než u vysavače 🙂