Vadí když miminku střídám značku kojenecké vody?

missymici
23. únor 2009

Ahoj
Maminky, možná to nevadí,ale myslíte si že vadí když miminku střídam značky kojeneckoé vody?Aneb může miminku uškodit převařená voda z kohoutku?Tak jsem nadtím přemýšlela, jak to bylo kdysi,když kojen.voda tolik nebyla?!

bianca
23. únor 2009

missymici •ja si myslim ze by striedanie kojeneckej vody vadit nemalo a len ti zavidim ze mas na vaber lebo u nas sa da zohnat oba Fromin 😝 😝 😝

missymici
autor
23. únor 2009

bianca
: většinou kojen.vodu kupuje tatka, podle toho jak se mu povede,tak koupií jendou tak a po druhé zas onak. To fakt mají jen Fromin?A kde si vodu kupuješ?

sirinka
23. únor 2009

jasne ze nevadi...
a vodu z kohutika...ked vies, aka vam tecie...ja by som nedavala...

paola.o1
23. únor 2009

a ty vies co je v tych flaskach? alebo si iba precitas etiketu? 😉 ja davam len vodu z vodovodu, samozrejme prevarenu.

pattie
23. únor 2009

my dáváme z kohoutku a v pohodě. Ale máme dobrou vodu, alespoň to všichni říkaj 😉

missymici
autor
23. únor 2009

paola.o1 : Kedže ich kupuje manžel,tak předem nečtu etikety.
pattie: Abych se přiznala tak nevím jestli máme dobrou nebo špatnou vodu,bydlíme v novém krátce.Je trochu chlorová, ale chlor snad zmizí převařením?!

kikimaruska
23. únor 2009

U nás je Flormin a Horský pramen...a ještě jedna myslím...ale na výběr moc není, jakou zrovna supermarkety dostanou, taková je...podle mě střídání nemá vliv na zdraví miminka, jsou schválené a kontrolované. My pili jako malí vodu z naší studny (v dnešní době je ale nutný rozbor...)...můj brácha měl děsné problémy s trávením, kojenecké skoro nebyly, z vodovodu o nic lepší a když mu naši začli dávat tu ze studny, udělalo se mu líp a žádné problémy...Pozdějším rozborem se zjistilo, že obsahuje hodně moc železa...což by se asi dneska neschvalovalo...a bráchovi to vyléčilo problémy... Znám ale domácnosti, kde z kohoutku teče opravdu snad jen ten chlor, fuj, ta voda nechutnala ani mě... My zatím dáváme kojeneckou...ale za čas přejdeme pomalu na kohoutkovou převařenou, nevím zda od roka či odkdy se už povoluje...nebo spíš doporučuje přejít na běžnou vodu v kohoutku..

knobloska
23. únor 2009

My kupujeme Aquilu. Do 7 měsíců jsem používala jen balenou a ještě převařenou, pak na pití balenou, ale už nepřevařuju. Na mléko převařuju kohoutkovou. Takže to má tak půl na půl. Nepřevařenou kohoutkovou bych si zatím netroufla.

sirinka
23. únor 2009

ja z kohutika pouzivam na varenie, na pitie si nosime vodu z artezskej studne...tu z vodovodu nepijem ani je, vobec nie je chutna...ale kym sme boli v Ba, tak tam bola voda dobra aj z kohutika...fakt zalezi od toho, v akej oblasti zijete.
paola.o1 ano, v tych flaskach je nezavadna cista voda, presne ako je napisane na etiketach... 😉 alebo mas ine informacie??? sup sem s nimi...

missymici
autor
23. únor 2009

...a myslíte, že když se převaří kouhoutková voda, tak z ní vylezou ven chlorové nečistoty?

knobloska
23. únor 2009

Ano, dokonce stačí jí dát v otevřené nádobě na hodinu odstát. Jinak ten chlor není nebezpečný a je ho tam pro přirovnání 1 kapka na celou vanu.

romana29
23. únor 2009

Čauky,do půl roku jsem používala jen balenou, kupovanou. Pak jsem se zeptala naší doktorky a ta řekla, že není důvod kupovat, že místní voda je o.k., prý nemusím ani převařovat - tak se tím řídím a bez problémů....

markytkaaa
23. únor 2009

U nás se pije Fromin nebo Horský pramen doteď ... a budu v tom pokračovat dál. Taky pijeme balenou vodu a ne vodu z kohoutku ... do roka to chci dodržovat opravdu striktně - v HK máme opravdu hnusnou tvrdou vodu.
Páťovi z koj vody i vařím, od roka budu vařit v klasické kohoutkové vodě. Ale pití, mlíčko, kaše budu dělat vždy z koj vody ... není to tak drahé, aby jsme mu to nemohli dopřát 🙂

miss: v Chrudimi mají dobrou vodu, o tom žádná, ale já bych min. do půl roku s kohoutkovou vodou počkala ... nevím jak je to třeba u vás, ale u nás se pije voda balená a kohoutkovou vodu máme jen na vyplachování pusy po čištění zubů 😀 samo vaření, mytí nádobí a tak ... ale jinak jí fakt nepijeme 😀

pepibubu
24. únor 2009

ahoj, já se mám v plánu zeptat mudry zda ještě mám kupovat kojeneckou, nebo už v půl roce není třeba.... V pátek tam jdem, tak uvidíme

yasmina
24. únor 2009

MOji maju 14 mesiacov a mliecko, kasu a cajik robim stale z kojeneckej vody...
varim z pitnej z kohutika...
ale do roka som varila v kojeneckej... 😉

mishkina
24. únor 2009

moja kamaratka iba prevarala vodu s vodovodu, maleu nic nie je. tak isto to robili aj nasi rodicia, prarodicia... 🙂
ja pre istotu pouzivam od narodenie malej len Lucku, prevaram.

alon111
24. únor 2009

ja som kupila cisticku vody ale aj tak vodu prevarujem,pretoze aj ked mi povedali ze ta voda je ako kojenecka voda lucka,tak mam to nejako zauzivane po starsich detoch. 😉

vevusiatko
24. únor 2009

My kupujeme vodu pre malu po kartonoch a ked jej vodu zmenime tak prvy den nam mala vzdy trosku vyvrati asi nie je zvyknuta na tu zmenu...ale to fakt len trosku....Ja rozmyslam, ze od pol roka jej tiez zacnem prevarat obycajnu vodu z vodovodu 🙂

many
24. únor 2009

ahoj,my kupujeme Fromin - 5 l

muminek
24. únor 2009

Já kupuju jedině horský pramen jinou u nás nemají. 🙂

many
24. únor 2009

tu Fromin 5l mají v tesku 😉 jetli tam máte poblíž tesko,se cenově vyplatí 😉 stojí 20,- něco

muminek
24. únor 2009

To je dobrá cena ale tesco je dááleko

yasmina
24. únor 2009

5l balenie? fuuu to je dobra cena ja kupujem LUCKU 1,5l za 0,5 eura

many
24. únor 2009

jo,jo 5 l 😉

yasmina
24. únor 2009

keby u nas tolko stala tak ich v tom aj kupem 😀 😀 😀 lebo tu mame velmi chlorovanu....

many
24. únor 2009

😀 😀 😀 to je škoda a u vás není tesko 😉

many
24. únor 2009

já nevím,tak se ptám 😉 🙂

yasmina
24. únor 2009

tesco je ale kojenecka voda za 2O korun a 5 l nie je...

missymici
autor
24. únor 2009

markytkaaa
: jsme na tom s kohoutkovou vodou stejně.Kupovali jsme Fromin 5l a ted zas Horský pramen.Dám,holky na vás a raději s vodou z vodovodu počkám.Nemám jistotu jestli v naši vodě není i něco jiného kromě chloru.Chtěla jsem jí použít,kdyby nám došla kojen.voda.

schelinta
25. únor 2009

nám teče z kohoutku kvalitní kojenecká voda, nedaleko je i stáčiště, ale je hrozně vápenitá. může to nějak uškodit? nevím, jestli to na stáčišti nějak neupravujou