Vadí mimi blesk od foťáku?

bramburka
20. led 2008

Holky právě nás fotografoval fotograf a používal docela silnej blesk, fakt je, že se na nej primo moc nekoukala, ale nemůže jí to vadit? Třeba oslepnout?

majaaita
20. led 2008

Bramburko, myslím, že ne. Že je to zbytečná obava. Oko je orgán, který se umí velmi dobře chránit před poškozením - ať už slzením, nebo víčky. Pokud malá nebrečela, řekla bych, že se ani nelekla.
Určitě není vhodné časté vystavování blesku, ale tahle situace mi přijde v pohodě.

bramburka
autor
20. led 2008

ty brdo mam z toho uúplne špatnej pocit, nebrečela, začala řvát až potom, ale ne kvuli focení, ale už byl hladík, takže jsme skončili...mam blbej pocit protože mě samotnou z toho bolí oči ... ☹

majaaita
20. led 2008

Bramburko, ty jsi se ale jistě dívala přímo do objektivu víc jak malá. Je ještě malinká, to zas tak dobře ještě zacílit neumí. Je to ok 😉

bramburka
autor
20. led 2008

díky 😅 😵

elise
20. led 2008

bramburka neboj sa očká z toho blesku nebudete mať pokazmé ved sa nefotíte každý den 😉

anatanka
21. led 2008

Nechci prudit, ale stejna diskuze uz tady nekde bezi. Hledat se mi ji teda nechce... 😉

Ja si myslim, ze obcas blesk nikomu neuskodi a mozna ani kazdodenni foceni s bleskem, kdo vi, kazdopadne je to neprijemny a to staci.

bramburka
autor
21. led 2008

já vím že to tu někde běží, ale nevím jak se to téma jmenuje a nejde mi to tím blbým vyhledávačem vyhledat. Projela jsem dokonce diskuzi stránku po stránce.

minea
21. led 2008

Brambůrko, nevadí - zjišťovala jsem si to před porodem kvůli focení na porodním sále a dva pediatři nezávisle na sobě mi potvrdili, že blesk neva.

leela
21. led 2008

No já jako fotografka fotím děti s bleskem až od 1 roku 😕 (v atelieru) Vím, že někdo kvůli kšeftu fotí i dříve, ale není to zrovna to nejlepší. Doma se blesku taky vyhýbám 😒 S bleskem fotím opravdu jen když to jinak nejde a snažím se, aby malej nekoukal vyloženě do objektivu, nebo to cvaknu jen párkrát. Nejhorší je to prý po porodu a to mi ho můj chlap ocvakal tak, že malej skoro zářil 😠 😉
Asi jsem ti bramburko moc radosti neudělala viď? Já vím, že se to všeobecně nijak moc neví 😨 já to vím jenom díky svému povolání 😒 jinak bych taky vědela prd 😖 😉 Jinak ať si každej dělá jak uváží sám, projevit se to může a nemusí 😒

leela
21. led 2008

Jé Mineo, teď tě čtu 😒 promiň, ale já se to učila jinak. 😖 😅 🙂

bramburka
autor
21. led 2008

no já jsem to taky právě slyšela tak ted uz nic nenadelam, snad to vypadá že to nemá následky tuk ruk tuk...už je jí skoro 3 měsíce tak snad už není tak uplně pidi

leela
21. led 2008

Bramburko, neboj 🙂 to bude určitě ok. Bylo to jedno focení, a na další si radši počkej do toho 1 roku. Jo a když se třeba fotí vítání občánků, zak to taky jinak než z bleskem nejde. V těch místnostech kde se to odehrává je dost šero, a s tím nic nenaděláš. 😒
Džím palečky ať ti malá pěkně roste 🙂 pa

anatanka
21. led 2008

Bramburko, ja bych si z toho hlavu nedelala. Bylo to prece jen parkrat, to opravdu nemuze uskodit. Jinak ale tezko nekdo muze skutecne rict, jak to s tim bleskem vlastne je, co clovek - to nazor...

kristynaw
21. led 2008

bram,tak jsem vyhledavala na google,ale v anglictine,a je to ok🙂 neboj 🙂 a taky jestli umis anglicky:
flash is actually good. shinning a light in a babies eye and then turning it off (like a flashlight or a camera flash) helps eye development. Causing their pupils to dialate and helping train their eyes to focus. so snap away!!!
(je tam napsany,ze to naopak muze pomoct vyvoji oci,protoze pri rychlym osviceni jako je blesk se rozsiri a zuzi zornicky a to pry pomaha vyvoji)
taky mala uz je "velka"
a taky ,kdyby to skodilo,tak bysme tady v nemocnicich nemeli profiky fotografy,kteri nam foti deti uz dva dny po narozeni,jeste v porodnici

bramburka
autor
21. led 2008

No vida... Kristy tak jo, já teda jak blbec v noci na ní mávala jestli mě vidí, už jsem magor ty jo fakt

briluxina
21. led 2008

Ahoj Bramburka, tiež som sa bála, že mojmu malému poškodí zrak blesk od foťáku a dokonca som bola naštvaná keď si moja svokra fotila jeden záber za druhým. Keď sme boli na kontrole na neurológii tak som sa na to nezabudla opýtať lekárky či mu to može uškodiť a odpovedala mi, že určite sa mu nemože nič stať. Ja si však myslím, že treba robiť všetko z mierou. Aj fotiť veď my dospelý máme čo robiť aby sme po takom blesku normálne videli.

mimakro
22. led 2008

Mojej Hanke určite vadí(má albinizmus), ale ona sa tak netvári. Zdravému oku nie. Bábätká majú veľa ochranných reflexov. Výrobca fotoaparátov snáď nemôže dávať do svojich výrobkov také súčiastky, ktoré by ohrozovali, alebo trvalo poškodzovali zdravie.

leela
22. led 2008

bramburko, neboj zase tak hrozný aby malá neviděla to opravdu být nemůže a není. 🙂 Já třeba když fotím v atelieru, tak mi odpalují jěště 2 postraní světla a to je potom síla. 😒 Koukám na ty dětičky a kolikrát jsou z toho pěkně vykulený 😅 🙂
A jak vidíš tak na to má každej svůj názor. Já si například budu mlít furt dokola tu svou, protože jsem se to prostě tak učila a věřím tomu. Navíc se snažím dát malému to nej, tak proč dělat něco co není 100%.
mimarko, nechci rejpat...fakt.... 😅 promiň, ale když jsou hračky plný ftalátů a olova, tak nemůže škodit blesk? Taky jsem si myslela, že výrobci si kontrolují to co jde na trh. 😠
kristynaw- a fotografové v porodnicích? To víš kšeft je kšeft. Můj šéf mě tam naštěstí neposílal.

lindda
22. led 2008

ja mam kamarata profesionalneho fotografa a on vravel,ze najhorsie co moze byt je fotit dieta s bleskom moze to vazne poskodit zrenicku lebo detske oko nevie este zaostrit a tym padom mu to blyska pramo az dozadu takze ,treba fotit jednoznacne bez blesku

lindda
22. led 2008

On ma tiez babo a preto si to zistoval ☹

kupinka
22. led 2008

Mi taky řekla mudra,že pokud se to moc nepřehání,tak blesk neva 😉

elise
22. led 2008

leela ja by som prijala keby bol v pôrodnici profesionálny fotograf a pri odchode z pôrodnice by som si mohla kúpič ssúbor neakej peknučkej série fotečiek z prvých dní života môjho malého, foťák mi dovolili iba pri pôrode na oddelení mi to nedovolii ☹

leela
22. led 2008

elis, tak to je mi líto. Já mohla mít na pokoji kameru i foťák a nikdo nám tam nic nezakazoval. A máš pravdu, ty fotečky z prvních dnů jsou užasný. Já rodila v létě, bylo hezké počasí a šlo to krásně i bez blesku. 🙂

syrael
23. led 2008

U nas jsme jak v hnizde paparrazziu, boban dokonce pozuje, je to desnej exik 😉 To bych vazne jako problem nevidela...

niki285
24. zář 2008

mozu sa poskodit babetkam od fotenia bleskom oci?od akeho veku je to bezpecne?

kijonkova.k
24. zář 2008

Bleskem oči určitě nepoškodíte.A nefotíte přece nonstop,ne?

niki285
24. zář 2008

nonstop nie ale spravim aj 20 zaberov nech aspon jeden vyjde.

dnada
24. zář 2008

no nevím,moje Dr.mi říkala,a někde sem to i vyčetla,že dětské oko se neumí bránit cca do 8let jak před slunečním zářením a jiným ostrým světlem jako je blesk.... já fotím malého jen bez blesku,holt sou večerní foto trochu zastřené ale mě to rozhodně nevadí,hlavně že mrŃOUSOVI neblikám nepříjemně do očí. Stejně tak budou lidi co budou tvrdit že malým dětem nevydí kravál a přitom už při 90decibelech může dojít k trvalému poškození sluchu,to en tak na okraj.
Ale ať každý koná jak myslí 😉 Sme přeci všichni dospělý a svéprávní 😉

zrzulka
24. zář 2008

v tvojom veku dcerky som ani ja nepouzivala blesk. ale teraz uz pouzivam. tiez mi to vsak nie je po voli ked mala pri tom zatvara ocka. snazim sa obmedzovat blesk pri foteni. alebo jedna dve fotky a dost...

jabber
24. zář 2008

Viděla jsem diskuzní pořad s očním doktorem, na tohle přesně se ho ptali - říkal, že intenzita blesknutí je na poškození oka příliš nízká. Takže nepoškodí 😉