Víno v těhotenství ano nebo ne?

petulicek5
2. čer 2018

Mohu v těhotenství sklenku vína?

elinkal
3. čer 2018

Prvni trimestr jsem nemela chut vubec, pak jsem si sem tam dala deci bileho vina, nehrotila jsem nic. Laktacni poradkyne mi rikala, ze male mnozstvi alkoholu muze byt i v kompotu, prirozenym kvasenim. Chce to jen premyslet a neprehanet nic ani do jednoho extremu.

evakaspar
3. čer 2018

@letadylkokane ja kourila u synu ne kartony, ale jednu cigatetu denne sem proste mit musela. 😂😂 mela sem na ni silenou chut ted cigaro nemuzu ani citit a to sem pred tehu kourila dost, ale ten alkohol pro zmenu 😂😂😂 no mazec

2hanah
4. čer 2018

@dora13 Chceš fotku i babiček a dědečků? Klidně Ti sem šoupnu celou rodinu plus sebe v plavkách a všechny děti, názor budu mít stále stejný.

dora13
4. čer 2018

@2hanah to nebude potreba, dekuji. Staci, kdyz se parkrat zhluboka nadechnes a vydechnes. A nevztekej se, to miminku skodi mnohem vic nez dvojka vina✌🏻A ted uz me, prosim, omluv, tato konverzace me uz nebavi.

terdaaa
4. čer 2018

Já si, před otěhotněním, občas vínko nebo pivko dala a docela ráda. A což teprv nějaký míchaný drink! S otěhotněním jsem ale ztratila chuť a teď, v 19. Týdnu si teprv dala 2 deci, na kamarádčině svatbě... Jinak mi alkohol nechybí a pivo mi teď, spíše, smrdí. Stejně jako cigarety. Kuřák nejsem a nikdy nebyla, kuřáci mi ale nevadili a dokonce můj přítel kouří docela dost (krabičku, krabičku a půl denně). Od začátku těhotenství mi to začalo smrdět. Takže přede mnou nekouří a na záchodě větrá a stříká osvěžovač vzduchu. Jinak je ohleduplný a například v posteli nebo v kuchyni by si nezapálil.

starbucks
4. čer 2018

Semtam jsem se skleničku vína, nebo malým pivem problém neměla.
Do cca 8meho tydne jsem.ani nevěděla, že jsem těhotná. Byl Silvestr. My máme v lednu hodně narozeninových oslav a měli jsme akci z práce. Tvrde skoro nepiju, ale vína jsem měla dost a myslím, že na silvestra becherovku s tonikem. Syn se narodil zdravý.

2hanah
4. čer 2018

@dora13 Já se nad Tebou určitě nevztekám, takový nesmysly mě nerozházejí, ale děkuji za starost o miminko, není první, takže určo vím minimálně jako Ty, co mu škodí a co ne a taky už jsem Ti chtěla napsat, ať neobtěžuješ, takže Tě ráda omluvím, taky se nebudu dohadovat o nesmyslech mimo dané téma.

amantulka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
priefi
6. čer 2018

@amantulka a kolik jste vyhrali?

marii90
6. čer 2018

Podle me sklenicka nevadi.
Dala jsem si tedy az tak 2 tydny pred terminem sklenicku Palavy, jinak jsem nemela spis chut. Obcas jsem si lokla piva od manzela, ale vycitky rozhodne nemam.
Koneckoncu kolik holek pije a kouri, nez zjisti, ze jsou "v tom" a vse je v poradku? ☺
Brala bych to pocitove. Nekdo uz na sobe sklenicku citi a jinej na sobe neciti ani lahev, takze tak

bekyc
6. čer 2018

Za svou otázku se vůbec stydět nemusíš, jak ti tu někdo chytrý radil, je lepší že se ptáš a sbíráš informace, než přečíst jeden jednonázorový článek a udělat z toho rovnou závěr. Všeho s mírou, v těhotenství to platí dvojnásob. Jestli máš chuť, dej si deci nebo malý pivo, a hlavně používat svůj mozek a svou intuici.
Než jsem zjistila, že jsem těhotná, pila jsem hodně, jakože fakt hodně (léto bylo divoký..), 14 dní nesla na zádech 15kg bágl a spala v mrazech ve stanu a sáhla si na svoje fyzický dno. Není to nic k chlubení, ale vím, že nemusím nic přehánět a řešit každou kapku vína. Hlavně buďte v pohodě holky a neřešte každou pí...

rajani
6. čer 2018

Já vyloženě měla na pivo chuť a to jsem moc před těhotenstvím ani moc nepopijela...tož jednou týdně jsem si malé dala 🙂

maximaty
6. čer 2018

Těhotenství a alkohol nejdou dohromady. Na to se musí zakládat diskuze? Je opravdu takový problém se vzdát sklenky vína?