Používáme cookies. Více informací zde. OK

Vitamíny v kapičkách. Má je miminko dostávat denně?

verunda
13. dub 2008

ahoj, mam 14 denni miminko. Nekde jsem cetla ze se ma davat dene kapky vitemin D nebo K?Uz nevim presne. nam nic ale doktorka nepredepsala. Jen jdeme po 14 dnech na kontrolu do poradny, tak asi tam kapky daj?: Nevite jestli to nevadi ze je nedostava kazdy den? 😉

minea
13. dub 2008

verunda: Nám je dr předepsala až asi v 10 dnech věku, do té doby jsme je také nedávali.

gilotek
13. dub 2008

my je dáváme asi od 7 dne , kdy mě doma navštívila doktorka. Dáváme vit. K (kanavit) i vitamín D (vegantol). Určitě se na to zeptej. Vitamín K je proti krvácení. Nejdřív jsme dávali oba dva vitamíny častěji a ted už méně. Přesné dávkování si už nepamatuju 😅

verunda
autor
14. dub 2008

díky, v ctvrtek jdeme do poradny tak nam je asi predepise a kdyz ne optam se, diky 😉

marcim
14. dub 2008

Ahoj
Vitamin D se dává denně 1 kapka a Kanavit 1 kapka nejdřív po týdnu a pak jednou za měsíc,pokud je mimi kojeno.Pokud má UM,pak všechny vitamíny jsou obsažené v mléce a není potřeba dodávat zvlášť,pokud k tomu není nějaký jiný důvod.Určitě to předepíše Dr.My jsme je dostaly asi ve 14 dnech na kontrole v poradně.
Já bych se nebála,život ohrožující to pro mimi není,když to hned nebere.Jenom pokud to Dr. nenapíše,asi bych se zeptala na důvod nebo se připomněla.

lukin
14. dub 2008

Vitamin D se může dávat až od 14 dnů věku dítěte, takže ti je teď nejspíš předepíše. No a vitamín K ti může kapat v poradně, doma ti ho dávat nemusí.

zevina
14. dub 2008

verundo, je to jak píše marcim, jestli kojíš, tak vám je mudra určitě předepíše v poradně, pokud jste na UM, tak se nemusíš obávat, tvé mimi je dostává v mlíčku 😉

romankav
14. dub 2008

Oba vitamíny se dávají preventivně a jsou nejenom v UM, ale samozřejmě i v MM, takže pokud kojíte, můžete být v klidu - opravdu je to jen prevence... Vitamín D se tvoří v pokožce, pokud jí vystavujeme sluníčku, takže teoreticky je možné mít nedostatek vit. D v zimních měsících, jinak bych se toho opravdu nebála 😉

lukin
14. dub 2008

romankav: A proč se teda dávají preventivně jen u kojených dětí a ne u dětí na UM?

marcim
14. dub 2008

Protože v UM je množství vitamínů kontrolované a v MM se mění.Jak píše Romankav hlavně v zimě může dojít k jeho nedostatku a mohlo by docházet ke křivici u dětí.Vit. D pomáhá ukládat Ca a další minerály do kostních struktur.Vit. K je prevencí krvácení.

kladenacka
15. dub 2008

Ahoj, my jsme dostali předpis na vitamín D - kapky Vitanol při druhé návštěvě u dětského doktora, s tím, že je máme podávat od 3. týdne, což je právě dnes. Dávají se 2 kapky na lžičku do mléka.

kladenacka
15. dub 2008

Omlouvám se, překlep. Jedná se o Vigantol.

abdikate
16. dub 2016

jake vybirate?

zuzimuk
27. dub 2016
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

kladenacka: kolik davate kapek?

smetttanov
8. kvě 2016

Je to napsano v priloze a pokud si nejsi jista, porad se o tom s doktorem co ti ten recept na Vigantol napsal

julisa88
28. kvě 2016

Jo to je jasny, vzdyt je to normalni lek, tak musi byt na recept

Sem začni psát odpověď...

Odešli