Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vitamíny v kapičkách. Má je miminko dostávat denně?

verunda
13. dub 2008

ahoj, mam 14 denni miminko. Nekde jsem cetla ze se ma davat dene kapky vitemin D nebo K?Uz nevim presne. nam nic ale doktorka nepredepsala. Jen jdeme po 14 dnech na kontrolu do poradny, tak asi tam kapky daj?: Nevite jestli to nevadi ze je nedostava kazdy den? 😉

minea
13. dub 2008

verunda: Nám je dr předepsala až asi v 10 dnech věku, do té doby jsme je také nedávali.

gilotek
13. dub 2008

my je dáváme asi od 7 dne , kdy mě doma navštívila doktorka. Dáváme vit. K (kanavit) i vitamín D (vegantol). Určitě se na to zeptej. Vitamín K je proti krvácení. Nejdřív jsme dávali oba dva vitamíny častěji a ted už méně. Přesné dávkování si už nepamatuju 😅

verunda
autor
14. dub 2008

díky, v ctvrtek jdeme do poradny tak nam je asi predepise a kdyz ne optam se, diky 😉

marcim
14. dub 2008

Ahoj
Vitamin D se dává denně 1 kapka a Kanavit 1 kapka nejdřív po týdnu a pak jednou za měsíc,pokud je mimi kojeno.Pokud má UM,pak všechny vitamíny jsou obsažené v mléce a není potřeba dodávat zvlášť,pokud k tomu není nějaký jiný důvod.Určitě to předepíše Dr.My jsme je dostaly asi ve 14 dnech na kontrole v poradně.
Já bych se nebála,život ohrožující to pro mimi není,když to hned nebere.Jenom pokud to Dr. nenapíše,asi bych se zeptala na důvod nebo se připomněla.

lukin
14. dub 2008

Vitamin D se může dávat až od 14 dnů věku dítěte, takže ti je teď nejspíš předepíše. No a vitamín K ti může kapat v poradně, doma ti ho dávat nemusí.

zevina
14. dub 2008

verundo, je to jak píše marcim, jestli kojíš, tak vám je mudra určitě předepíše v poradně, pokud jste na UM, tak se nemusíš obávat, tvé mimi je dostává v mlíčku 😉

romankav
14. dub 2008

Oba vitamíny se dávají preventivně a jsou nejenom v UM, ale samozřejmě i v MM, takže pokud kojíte, můžete být v klidu - opravdu je to jen prevence... Vitamín D se tvoří v pokožce, pokud jí vystavujeme sluníčku, takže teoreticky je možné mít nedostatek vit. D v zimních měsících, jinak bych se toho opravdu nebála 😉

lukin
14. dub 2008

romankav: A proč se teda dávají preventivně jen u kojených dětí a ne u dětí na UM?

marcim
14. dub 2008

Protože v UM je množství vitamínů kontrolované a v MM se mění.Jak píše Romankav hlavně v zimě může dojít k jeho nedostatku a mohlo by docházet ke křivici u dětí.Vit. D pomáhá ukládat Ca a další minerály do kostních struktur.Vit. K je prevencí krvácení.

kladenacka
15. dub 2008

Ahoj, my jsme dostali předpis na vitamín D - kapky Vitanol při druhé návštěvě u dětského doktora, s tím, že je máme podávat od 3. týdne, což je právě dnes. Dávají se 2 kapky na lžičku do mléka.

kladenacka
15. dub 2008

Omlouvám se, překlep. Jedná se o Vigantol.

abdikate
16. dub 2016
Uživatel abdikate je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od abdikate.

jake vybirate?

zuzimuk
27. dub 2016
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

kladenacka: kolik davate kapek?

smetttanov
8. kvě 2016

Je to napsano v priloze a pokud si nejsi jista, porad se o tom s doktorem co ti ten recept na Vigantol napsal

julisa88
28. kvě 2016
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Jo to je jasny, vzdyt je to normalni lek, tak musi byt na recept