Vodnatý průjem tři týdny. Co pomáhá?

simone
9. led 2008

Ahoj holky,strasne moc prosim o pomoc.Zijem v uk a tady jsou dok.desni debi...ve.Mala uz ma prujem tri tydny,uplna voda.Nema teploty,je uplne zdrava jen prujem,dok.rikal,ze to je viruz,ted tu radi,tak asi jo a dal nam neco proti dehydrataci a to je vse.Zadnou dietu.Hledala jsem na netu a ces.dok.pisou odstavit od mlika,mala ma 14mesicu a je na sunaru, a davat jen mrkev,ryzi,caj,banana a suchy chleba.Na angl.strankacha je podavat mliko co tri hodiny.Tak fakt nevim,nechce ji ublizit.uz jsem byli u dvou doktoru tady.
Mate s tim nekdo zkusenost?Dnes jsme ji odstavili od mlika,ale moc nepije,tak do ni cpu caj strikackou a ruzne co ji bavi,tak neco malo vypila.Chudak ma hlad,tak dostala toust namazany bananem.ja jen nevim jak s tim mlikem.Pry laktoza drazdi streva a zda se mi to taky rozumne ji na den nebo dva odstavit a pak pomalu zacinat.Co myslite??
Strasne moc dekuji za kazdou radu a zkusenost.
Jinak prujem je normmalni,bez hlenu,krve jen prujem vodnaty.Chut k jidlu ma,je vesela,vse je ok.

alenv
24. srp 2011

holky obnovuji:
Jak dlouho jste léčily průjem u dítete, kde musí být pořád UM jako hlavní jídlo, zahuštuju nemléčnou rýžovou kaší, dáváme mrkvičku, HIPP ORS 200, banánek. Ale pořád se nás to drží již třetí týden.. stollice už je cca 3-4krát denně po mrkvičce husčí po mlíčko méně. Ale pořád zapáchá. byli jsme i v nemocnici, žádné bakterie to nejsou ani rotaviry atd.. prostě prý nějakán infekce..

ssimmikk
24. srp 2011

@alenv ahoj, moje první dcerka měla prujem v druhým měsíci, tudíž kojenec plně na UM, nic nám nepomáhalo a když i testy byly ok, tak nezbylo nic jinýho než, že nám mudr.nakázala úplně vysadit mlíko a dávat jen mrkev, ten Hipp co píšeš a byla to teda kruťárna, ale pomohlo to 🙂

alenv
25. srp 2011

@ssimmikk no on uplně průjem už nemá.. je to po mrkvi i hustý po mlíku mín teda.. ale pořád je to tak tři stolice denně a děsně zapáchaj, takže ten vir tam musí být

ssimmikk
25. srp 2011

@alenv pokud se to lepší, tak ejště vyčkej, nezkoušela jsi Smectu nebo něco takovýho? Tři stolice už je dobrý ne? Taky máme problémy s kakáním, zrovna jsme dojely od mudr.s jiným mlíkem 🙄

marda
25. srp 2011

@alenv a neni v te stolici hlen?

hojda
25. srp 2011

Zkus dávat laktobacílky, aby se to upravilo.

alenv
25. srp 2011

@hojda jo od včerejška už dáváme..
@marda nevím.. možná trošku hlen je..

alenv
25. srp 2011

@ssimmikk bral 3krát denně smektu a hylak.. ale dr. mi ted řekl at už to nedávám a nasadím ty laktobacílky. No tak 3 denně jdou, ale na něj je to stejně moc.. spíš jsem mu musela pomáhat kakat.

marda
25. srp 2011

@alenv ja jen jestl itreba nema ABKM....Taky ji mame a nez jsme na to prisli tak mala mela porad prujem s hlenem 😝

alenv
25. srp 2011

@marda no byla jsem v nemocnici a nic.. ale na tohle nedělali testy s tím, že je od narození na Um a nikdy se stolicí problém právě neměl. A je fakt, že ta viroza projela celou rodiny.. všichni srajdili a zvraceli.. on nezvracel. Ale zas když jí mrkev tak má hovínko uplně skvělý a žádný hlen tam není. Je ho tam trošku, když kajdí to mlíko. A začlo to vysokýma horečkama.. jak to bylo u vás

marda
25. srp 2011

@alenv oni stejne testy nic nezjisti....my jsme na to prisli az kdyz se mala vzdy po mleku osypavala...ted pije spec.nastepene mleko neocate a je klid...zadny prujem zadna vyrazka....jinak tvuj pribeh sleduji a zda se mi ze prujem uz trva dost dlouho,tak proto se ptam zda to neni alergie...

alenv
25. srp 2011

@marda taK To nevím, lékaři mi tvrdí, že ne ☹ ale, že by to začlo až po 4 měsících?

alenv
25. srp 2011

@marda ono je to tak, že kajdí 3krát denně, ale pořád je to podle mě dost tak nekajdil a hlavně to děsně páchne

ivarei
25. srp 2011

Zkusila bych enterol.

marda
25. srp 2011

@alenv nam prave taky stolice zapachala do kysela 😝

alenv
25. srp 2011

@ivarei ten nepomáhal vubec

alenv
25. srp 2011

@marda no tohle není takový do kysela.. nevím.. zkusím to probrat s tím novým dr. ale on mi řekl, že ABKM právě většinou nazačíná těma vysokejma horečkama.. a vy jste byli taky na UM od narození? A celou dobu ok až jeden den? Ale zase si myslím spíš infekci, jelikož to měla téměř celá rodina

marda
25. srp 2011

@alenv me jen zarazi ze to je uz dost dlouho....nn malou jsem kojila a jakmile jsem jedla neco mlec.hned byl problem...ale tak snad to nebude a prujem uz odezni....u nas to zacalo okolo 3.mesice

alenv
25. srp 2011

@marda no on je právě už od prvního dne na UM.. jinak co mi ta psala holčina tak říkala, že se z průjmů léčili dva měsíce.. a měli po nemoci stolici i 6x denně.. tak ono než se ty drobečci s tím asi vyrovnaj a podle mě ještě inkfekce z těla uplně není pryč právě

veronikaprostenika
30. čer 2012

@alenv ahoj alen, muzu se zeptat, jak to nakonec dopadlo s prujmem? Mslemu ke 7mesicu a uz treti tydenma toco popiszjes ty. Prujen po mliku a hleny. Mliko jsme nemenili tak nevim cim to je. Na vyteru nezjistili nic, tak uz to neresi☹

alenv
30. čer 2012

@veronikaprostenika jestli je jí 7 měsíců zkus jeden den uplně bez mlíka, kup si rýžovanou nemléčnou kaši a tu jí dej třeba s banánem dpo flašky.. a pak zahuštuj tímto rýžákem UM, kup si HIPP ORS dávej v průběhu celého dne či do jídla a kup si smektu a do té vmíchej hylak a dávej podle dávkování stříkačkou do pusinky.. a v této kombinaci bude brzy po všem 🙂 už mám zkušenosti

veronikaprostenika
30. čer 2012

@alenv jsi zlata dekuju za rady🙂. A pokud se to timhle nespravi, tak to mam uz asi vyzadovat nejale specialni vysetreni? Vyter negativni, tak odmita mudr cokoliv resit.

rozarka65
30. čer 2012

@veronikaprostenika Místo smekty jsem na radu koupila enterol, vysypeš prášek z tobolky do pití nebo jídla...není to dobré,ale menší množství než smekta a super to zabírá... 😉

alenv
1. črc 2012

@veronikaprostenika
@rozarka65 jenže mnohem leší než enterol je hylak a smektu jsem poradila jen, aby se srazila kyselost jinak samotná je k ničemu 😉 a co v tom výtěru zkoumali? a začínal průjem z teploama? Pokud ano tak šlo určiě o infekci a musí se ted jen dárt střeva dohromady.. pak až se to zlepší tak kup jen laktobacílky ty můžeš dávat klidně i ted a jídlo banány, borůvky a vše co tak nějak staví.. u nás to trvalo přes měsíc než se srovnal

rozarka65
1. črc 2012

@alenv aha,díky za radu...to jsem nevěděla...Aninka má teď často průjem...lítá to ve školce, nebo tím počasím... 😒

kamulin
29. kvě 2014

Na průjem obecně to chce nějaké piškoty nebo slané tyčinky, takové ty silné a sůl oloupat, hořký černý čaj a vodu. Když je to možné, tak postupně zařazovat třeba brambory a dušenou mrkev nebo něco podobného. A určitě banány jsou taky výborné. Zpočátku je taky dobré dávat rehydratační roztok, protože ze začátku je náročné do těla vůbec něco dostat a průjmem ztratí hodně vitamínů a minerálů, takže je potřeba je doplnit. Nicméně pokud trvá průjem tak dlouho, tak si myslím, že by bylo nejvhodnější navštívit lékaře.

terezapetrova
29. kvě 2014

no s piskotama bych mozna byla opatrna, prece jen je tam cukr a ten tedy vseobecne při průjmech nic moc 🙂