Zácpa 1,5 ročního dítěte. Poraďte, co pomůže

misa.cekatelka
30. črc 2009

Ahoj,můžete mi prosím někdo poradit,co na zácpu u 1,5 ročního batolete?Můj malý bratr s tím má strašný problém.Vždy,když kaká,provází to strašlivý pláč a pak vykaká tak 3 malé tvrdé bobečky.Jsou jak kámen.Moje mamina si s tím neví rady.Můžete někdo něco poradit,aby ten brouček už tak netrpěl?

marketamodra
30. črc 2009

radím strouhanou mrkev s jablkem, preventivně každý den, je to super ( vařená staví, syrová naopak )

schwarzovka
30. črc 2009

nám pomohla hrušková šťáva... 😉

misa.cekatelka
autor
30. črc 2009

Taky jsem zapomněla napsat,že on nechce vůbec jíst.hodně pije,to jo,ale na oběd tak 5 lžiček a konec.

jakoubka
30. črc 2009

švestková šťáva nebo vývar z ovesných vloček 😉

andy80
31. črc 2009

švestky, švestková šťáva, hrušky hrušková šťáva

jakoubka
31. črc 2009

nebo mě napadla nějaká probiotika na upravení střevní mikroflory(Lepicol,probian,....) 😉

misa.cekatelka
autor
31. črc 2009

moc děkuji za rady,hned jsem jim to psala,snad něco pomůže. 😉

ygreen
31. črc 2009

stoprocentně švestková šťáva, zkus od HiPP. Malýmu jsem to dávala pít i preventivně. A pokud pije mlíko, tak i víc UM. A vynechat mrkev, banány, rýži a vše co staví.

kozinka
31. črc 2009

misa: určitě probiotika a hlavně více ovocných šťáv, hodně švestkovou!!!!! Nejlepší je odrav ze sušených švestek!!! Prostě vzít 5-6 sušených ševestek zalít vodou a povařit! Já z té vyvařené vody pak dělám všechno, jak kaši, tak čajík, používám ji do jídla....
A dr. nám taky radila přidat do jídelníčku více zeliny a ovoce, ale bacha na banán!!!! 😉

lena27
31. črc 2009

máme stejný problém. mudra nám napsala toto, je to i bez receptu: http://www.lekarna.cz/lactulosa-biomedica-1x250...
dáváme mu 1 lžičku ráno po snídani. zatím to máme týden tak je to jen o trochu lepší. hlavně je potřeba hodně pít

vodouska
4. čer 2012

nas mel stejny problem mnoho mesicu, nez jsme dosli na to, ze ma intoleranci na laktozu a alergii na kravske mliko zaroven. Nicmene ta zacpa kvuli laktoze (mlecny cukr) . Ta je obsazena i v laktuloze, takze pozor. Vysadili jsme normalni mlicko, nahradili sojovym, a davame kazdy den laktobacilky. Pokud nesni omylem neco co obsahuje mliko, tak kaka normalne. Pokud neco s mlikem sni, okamzite zacpa a krece v brisku, porad tlacil a nic. Hodne plakal, spatne spinkal.

meri
6. čer 2012

U nás se to upravilo užíváním vlákniny pro zdravé bříško z DM drogerie, je rozpustná a pro děti od 6m, nejprve byla od ASP, teď ji tuším vyrábí Medicol .Jinak nepomáhalo nic ☹ Zlepšení asi po 2týdnech uživání.