Záděry u miminka. Co na to použít?

verdik
5. dub 2008

ahoj maminky, potřebuji poradit, co jste použili v případě záděru na prstě u mimča???já jsem malému zřejmě špatně střihla nehet, né rovně, ale do kulata a teď má červený prsteček okolo ,tak se bojím aby mu to tam nezahnisalo,pokud je tam ten nehtík špatně ustřihlý.mám to nechat tak nebo skočit do lékárny pro nějakou mastičku, v pondělí jdu s ním do poradny, tak to dr hned ukážu. děkuji a s přáním hezkých dnů, verdik

ria80
5. dub 2008

Já bych mu na to dávala třeba Alpu,taky jsem to Michalce dávala,když se mi to nepovedlo.Mělo by to přejít.

kupinka
5. dub 2008

No,Kuba to má pořád-po taťkovi ☹ nevěděla jsem,co na to dát,nakonec mu to prasklo a hnis mu z toho vytekl,ale taky se chcu zeptat dr. co s tím..kdyžtak pak napiš,co Ti řekla 😉

ria80
5. dub 2008

Nebo líh.Vydesinfikovat.A opakovat.

petraluk
5. dub 2008

Verdik my s tím byli dokonce u mudr a dostali jsme nejdříve mastičku Fucidin, ten je jen na recept, jsou v něm antibiotika. Dále koupele v řepíku a když nepomohlo ani to, tak koupele v hypermanganu. Kdyby mu z toho tekl hnis, poslala by nás raději na chirurgii, až tam to naštěstí nedošlo. 🙂 Malej to měl a stále trochu má na obou palečkách u nožiček. Nemá to ze špatnýho stříhání, ale prý je to u dětiček dost častý, oni jim ty nehtíky tak debilně rostou 😒

konoupek
5. dub 2008

Nám napsala dr. na záděry Bactroban.Je to mastička a super zabírá.Za dva dny skoro nepoznám,že nějaký záděr na prstíku byl 😉

avantgarda
19. únor 2014

Já u sebe používám na záděry a drobné poranění (většinou, když se říznu při vaření) Bepanthen Plus. Je definfekční a rány se mi po něm hojí fakt rychle. Tak ho teď mažu synovi, když ho nechtěně střihnu při stříhání nehtů nebo když zlobí kocoura a ten ho škrábne.