Záděry u miminka - jak stříhat nehty?

mamomu
10. lis 2017

Ahoj,
Muj rocni syn trpi na zadery u nehtu na rukou.Asi mu je spatne zastrihuju.Ma nekdo radu/navod/foto/video?Predem moc dekuju.

lida9
10. lis 2017

zkus pilnik misto strihani🙂

sthanina
11. lis 2017

@mamomu Ahojky, nevím, jak stříháš, ale zkus nehtík střihnout obloučkem a najednou... Předpokládám, že stříháš po koupání, pak mu je malilinko natři dětským olejíčkem. pilník u ročního byl katastrofa, syn nechtěl držet ručičku... Ale taky by to šlo, kdyby si to nechal...

caseopea
11. lis 2017

Malý má pořád měkké nehtíky, tak ani nevím jestli by to pilníkem šlo. Já mu je stříhám obloučkem v kuse a nechávám je trochu delší, nezastřihuju je úplně do masa ani nestříhám až do krajů, pak se dělají záděry.

sthanina
11. lis 2017

@caseopea Měli jsme s nehtíkama taky problémy, byla jsem do konce se synem v nemocnici, tam mi řekli stříhat na co nejkratší délku, co jde... a do obloučku, aby nehtík nezarůstal... Jak miminka vše chytají a mačkají a osahávají, když mají nehty delší, tak si je zadřou právě, že jsou měkké. Co stříhám na nejkratší možnou délku, máme klid...

caseopea
15. lis 2017

@sthanina Já nechávám tak milimetr, protože malému se to nelíbí, když mu je stříhám až na maso skoro. Je pak protivný a nechce držet, asi ho to bolí nebo mu to je nepříjemné, já osobně to taky ráda nemám. Někdo stříhá tak, že zajede skoro pod ten nehtík až do masa u těch krajů a pak je záděr na světě.

sthanina
15. lis 2017

@caseopea No do masíčka až ne, 😲 ale po koupeli má nehtíky krásně měkoučké, zpíváme si písničky a než dospívám, tak je ostřiháno... Stříhám hooodně nakrátko, nemocnice byla peklem...

caseopea
23. lis 2017

@sthanina Jo doma je doma 🙂. No někdo tak právě stříhá 🙂, tak my koukáme na večerníček při tom a je to raz dva 🙂