Zhoustnou dětem po stříhání vlásky?

lindaaax
2. led 2014

3leťák nemá moc husté vlásky, má jemné a mírně kudrnaté. Někdo doporučuje ostříhat, že vlásky zhoustnou. Někdo říká, že je to pověra. Zhoustnou dětem stříháním vlásky? A kdy jste poprvé a případně jak často stříhaly? Prosím o názor jen ty zkušené 😉 Děkuji.

zuza01
2. led 2014

Tenhle dotaz moje kamarádka kadeřnice z duše nesnáší... Vždycky se pak ptá, jestli když se oholí plešoun, jestli mu to doroste 😀
Je pravda, že to tak u některých dětí vypadá, protože jak postupně vlásky dorůstají, tak podrůstají ty dřívější, ale není to tak. Brácha měl taky jemné kudrny, po ostříhání v roce a půl už jen rovné. Tak to udělejte podle sebe 😉

petrusew
2. led 2014

švagrová - kadeřnice mi říkala, že ty "miminkovské" jemné vlásky by se měly ostříhat, malá je stříhaná již několikrát, vklásky jí průběžně zhoustly, ale jestli je to stříháním nevím🙂

lucavka
2. led 2014

Malýmu byl rok a kousek když sme ho vzali strojkem na tři milimetry. Udělali jsme to pak ještě dvakrát a už mu narostli krásný vlásky. I mojí neteři se po jednom takovým ostříhání vlasy krásně zlepšily.

hojda
2. led 2014

Spíš jak se ostříhají ti různě dlouho vlásky, tak to opticky zahoustne 😉

melca
2. led 2014

Nezhoustnou 😅 To jen tak vypadá,jak je to na krátko,že je jich víc . Okolo znám pár holčiček,co jsou na kluka,že prostě to zhoustne,ač rodiče vlasy řídké a nedají si to vymluvit,že je to genetické a stříhání strojkem je fakt zbytečný 😝 Já moje holky stříhat nehodlám,i kdyby měly řídké,což nemají,mají vlasy husté po nás,ale nechala bych to růst a případně něco co by rostlo jinak či moc trčelo bych přišmikla,jinak fakt ne,kor u holčiček,já beru vlasy jako ozdobu ,ale chápu,že někdo stříhat chce 🙂

dora13
2. led 2014

Nezhoustnou, vlasovych korinku na clovek dane mnozstvi. Opticky ale muzou vypadat hustejsi, protoze jsou kratsi a upravenejsi.

ninive211
2. led 2014

Sestřenka nechala malou tehdy ve 2 letech ostříhat na kluka (ale fakt na kraťučko, snad strojkem) právě proto, že prý má moc řídké vlásky. Její babička, moje teta, to málem obrečela, malá pak šla totiž zrovna na profi focení ke dvoum ročkům a nebýt náušniček, nepoznáte, že jde o holčičku a navíc jí tam vynikly její odstáté uši. Dnes má Maruška 7 a má mikádko a že by měla díky tomu stříhání nějak extra husté vlásky se říct opravdu nedá, takže podle mě je to pěkná blbost.

elielizabeth
2. led 2014

Tak naše dcerka měla strašně jemňoučké, tenké vlásky a nahoře je měla krátké, na bocích nic a vzadu už malinké kudrlinky.
Tak jsem ji v necelém roce a půl vzala na 3 milimetry strojkem celou hlavu. Vlásky jí teď rostou rychleji a má je stejné po celé hlavičce (zaplnila se i ta prázdná místa) a má vlásky pevnější a silnější. Bylo nám doporučeno i masírovat hlavičku březovou vodičkou. A na jaře ji "sjedu" ještě jednou, dokaď je malinká. Culíků a sponeček si ještě užije 🙂

milin
2. led 2014

Vlasy po stříhání určitě nezhoustnou. Naše malá má jemné vlásky. Sříháme ji snad od jejího roku aby se nebála a vlásky má je pořád stejné!!!!!

pajuska87
2. led 2014

Nam zhoustly 🙂

kettynka1234
2. led 2014

Ahojky, naše dvojčátka mají 2 roky, Matýsek má jemné rovné blonďaté vlásky na ramínka ( spodek se mu kroutí jak kačírkovi) Natálka má vlásky blonďaté prstýnky. Vlásky postupně houstnou sami, podrůstají novými vlásky. Zatím jsem je nestříhala a stříhat nebudu. U malé se jen tak delších vlásků nedočkám, když se jí kroutí ☹

etinka
2. led 2014

Ahoj,my stříhali obě děti zhruba v 1,5roce.Vlásky nezhoustnou,je to pověra,vlasové kořínky jsou založené v kůži a ostříháním jich nepŕibyde,vlásky ale můžou zesílit 😉 .Neteře mají skoro 9let a vlasy mají od malička velice jemné a řidší a i kdyby se ségra na hlavu stavěla,bude to prostě tak 🙂 ,je to hodně o genetice.....

mina_
2. led 2014

Ahoj, vlásky po stříhání nezhustnou, je to pověra. Záleží na genet. výbavě daného miminka. My mimčo stříhali v 8 měsících, protože už vlasy lezli do očí a přes uši a pravidelně stříhám každé 2 měsíce, jinak bychom měli doma hašišáka 😀 Někdo má prostě vlasů více a někdo méně a je to znát už od miminek.

kytkakvete
2. led 2014

nezhoustnou 😉

weri1
2. led 2014

nezoustnou.....člověku je už v bříšku dán počet vlasů....během života se mění kvalita, ale určitě nezhoustnou

jarunkaxyz1
2. led 2014

Nezhoustnou, je to geneticky dané - počet vlasových kořínků. Ale třeba obě moje děti po prvním stříhání měly vlásky úplně jiné - žádné chmýříčko

barthia
2. led 2014

Já ostříhala poprvé v 8 měsících protože to lezlo do očí a malá nechtěla sponky a gumičky. Za tu dobu jsem ostříhala 3x a vlasy ji fakt zhoustly /nebo teda zasílily - jak chcete/. Chci jí také nechat dlouhé vlásky, ale dokavaď nesnese culík, tak budu stříhat a třeba ve dvou letech jí nechám vlasy dlouhé. Kamarádka má 3 letou holčičku a nestříhala ani jednou a má sice vlasy dlouhé ale jen pár chlupů, prostě strašně řídké. My takové měli taky a fakt mám pocit, že to stříhání pomohlo. Ale ví bůh. 😀

klaire22
2. led 2014

taky si myslím, že nezhoustnou, že je to blbost. Maximálně zesílí 🙂

martinakl
2. led 2014

Je to blbost. I podle kadeřnice. My jsme stříhali poprvé v 7 měsících 🙂

kajovaevicka
2. led 2014

Ne, nezhoustnou. Počet vlasových kořínků je prostě daný.
http://www.rodina.cz/clanek5513.htm

kocka5
2. led 2014

Taky si myslím že nezhoustnou. Náš malý se narodil s kartáčem na hlavě a ikdyž ho odmala beru strojkem, nechám dorůst a zase strojek............pořád má kartáč.

To samé řeším, že některé děti mají kouty..... a taky se nemají k dorůstání..........jak to vidím.

deenyska
2. led 2014

K tomu stříhání nevím, ale co se té kvality vlasů týče přidám k dobru - jedna zkušená kadeřnice v TV říkala, že všechny vlasy, ať už krátké nebo dlouhé, se mají často pročesávat, protože vlas je jako sval, který když nepoužíváte, zeslábne.. Možná je to známá věc, já to slyšela poprvé 🙂

alisek
3. led 2014

Mému synovi rozhodně zhoustly-zesílily, poprvé byl ostříhaný ve 3 letech, měl málo vlásku a hodně jemné.teď ho nechávám stříhat po 3mes.

pajapoj
3. led 2014

Mě takhle stříhali vlasy celé dětství - jemné, málo, typycká blondýna od mala. Někdy ve čtvrté třídě mi to dokonce vzali na ježka. Jít ke kadeřnici pro mě bylo utrpení, jen jsem poslouchala co to mám za blbé jemné chmýří a že mi to musí stříhat co nejkratší, aby mi to zhouslo... NEZHOUSTLO - 12 let mamce trvalo, než jí docvaklo, že tudy cesta nevede.

lck79
3. led 2014

Nezhoustnou, je to pověra. Hustota, síla a kvalita vlasů je dána geneticky. To jen vlásky zastřižené všechny na stejnou délku vypadají opticky hustší. Síla vlasu se pak u dítěte mění s věkem bez ohledu na to, jak často nebo jestli je stříhané.

mafeska
3. led 2014

nezhoustnou, všechno jsou geny a ne kouzlo nůžek nebo strojku 😉

abalajda
3. led 2014

Je pravda,že vlasy nehodou hustsi,ale zesíli. Dcera je blondata a vlasy měla loni úplně bílé,tak jsem ji celé léto strihala strojkem na půl cm a teď je má tmavší a daleko kvalitnější....