Zlaté náušnice změnily barvu. Co to může být?

iv123
8. únor 2012

Ahoj, mám 8 měsíční holčičku, naušnice má od 3 měsíců. Má je po mě. NIkdy jsem neměla problém, když jsem je nosila. Není to žádný šmejd. Ale u mojí holčičky v místě naušnic, které je v oušku, tak změnily barvu. Jsou takové měděné. Ouško ale má krásné, bez nějakých změn. Jen změna na těch naušnicích. Nevíte někdo, co to může být, setkali jste se s tím někdo taky?

terkajesterka
8. únor 2012

buď v klidu, nám se to stalo taky 😉 ale nenapadlo mě to nijak řešit.....

babka
8. únor 2012

@iv123 jedná se o běžnou oxidaci zlata, ke které dochází působením potu nebo chemikálií na povrch šperku a vzduchu. Zlaté šperky holt neobsahují 100% zlata, ale i příměsy dalších kovů. Mělo by to být jen povrchové a mělo by to jít odstranit leštěním.

helcenka
8. únor 2012

My to máme taky....

mafianka
9. únor 2012

Prý je to dané složením potu a těch jeho složek... Ale u zlata jsem o tom teda ještě neslyšela, spíš u stříbra, když jsem nemocná nebo když na mě něco leze, tak mi stříbro pravidelně zčerná :(

katka_mel
9. únor 2012

Ahoj. Nám část náušnic, které byly v dírce úplně zčernaly. Náušnice jsme dávali až po půl roce a těď má malá přes rok a ty černé části už začínají světlat. Takže si myslím, že se to časem ošoupe zpátky do zlata. Přesně jak píšeš, tak dírku měla čistou, jen ty náušnice zčernaly. Tak bych si z toho hlavu nedělala, protože je to normální. 🙂