Zvýšená nemocnost po nástupu do školky. Co dělat?

karotky
26. říj 2009

Adámek nastoupil do školky(na dopoledne) začátkem října.Byl tam asi 3krát,pak začal smrkat,sedlo mu to na průdušky a ještě teď se z toho kurýrujeme(v pátek jdeme na kontrolu).Dr. na mě poslední kontrolu apelovala,ať ho do té školky nedávám,když ještě nemusím do práce(MD mi končí v dubnu 2010).Myslíte,že má pravdu nebo je lepší,aby si to dítě vytvořilo imunitu dřív,než začnu chodit do práce?
Zaznamenali jste u dětí větší výskyt viróz po nástupu do školky/školy a pak se s přibývajícími roky snižoval nebo zvyšoval?
Díky za odpovědi 🙂

zuzulienka28
17. únor 2011

@tinka5 ahoj, uz som tu teda bola dost davno. V poslednom case sme sa celkom dobre drzali, ale dnes uz obaja krpci zacali soplit, pokasliavaju a kychaju. Som zvedava ci to bude len prechladnutie, alebo nebodaj chripka, co by ma velmi nepotesilo. 😒 Najhorsie na celom je, ze v stredu 23.02. by sme mali ist do nemocnice na operaciu hydrokely s mladsim syncekom. Jeden termin sme uz prepasli kvoli chorobe, to bolo este v decembri a tento tiez nevyzera ruzovo, ale necham sa prekvapit.

@katecameron a ty mas co nove? Ako ste napokon prekonali vsetky tie choroby? A co tie petechie? Neviem sice co je to, ale znie to dost desivo ☹ . Dufam, ze ste sa z toho uz definitivne dostali.

katecameron
18. únor 2011

@zuzulienka28 mi sme boli na prazdninach prec tak trochu relax a zmena ovzdusia detom prospeli akurat dnes sme sa vratili zatial prezivame na liekoch antivirotikach o 2tyzdne ideme zas na alergo inak vsetko ok