Zvýšená nemocnost po nástupu do školky. Co dělat?

karotky
26. říj 2009

Adámek nastoupil do školky(na dopoledne) začátkem října.Byl tam asi 3krát,pak začal smrkat,sedlo mu to na průdušky a ještě teď se z toho kurýrujeme(v pátek jdeme na kontrolu).Dr. na mě poslední kontrolu apelovala,ať ho do té školky nedávám,když ještě nemusím do práce(MD mi končí v dubnu 2010).Myslíte,že má pravdu nebo je lepší,aby si to dítě vytvořilo imunitu dřív,než začnu chodit do práce?
Zaznamenali jste u dětí větší výskyt viróz po nástupu do školky/školy a pak se s přibývajícími roky snižoval nebo zvyšoval?
Díky za odpovědi 🙂

malinkaaninka
2. srp 2010

@jaaty kukla som fotky,krásna bambuľka. mám o dva mesiace staršieho 🙂 nerobím si nádeje,že nebude chorý,len dúfam,že to nebude trebars dva týždne v mesiaci..som zvedavá.nás bude v triede 15 detí,je to malá škôlka v susednej dedine,už sa neviem dočkať.

jaaty
2. srp 2010

Ďakujem a držím palce. ..a ver, že tie choroby prejdu a konečný efekt zo škôlky prevýši chorobnosť. Aspoň u nás to tak je 😉 , nedám na škôlku dopustiť 😀

mates22
23. říj 2010

Ahoj, potřebovala bych poradit, moje dcera chodí do školky už druhým rokem, celkem bych řekla, že to nebylo s nemocema až tak nejhorší. Ale teď máme už od začátku září zvýšené teploty, tak okolo 37,5 a testy krve, výtěry, crp v pohodě. Protože ale tak jakoby pokašlává a kdykoli se jí koukne doktorka do krku, tak je zahleněná, poslala nás dětská na ORL, jestli to nebude problém s mandlema, objednaný sme na pondělí. Ale dneska se malá probudila s rýmou jako blázen, nevíte jestli ta rýma bude tomu vyšetření vadit?

junovka
23. říj 2010

@mates22 mas na mysli vyber nosnych mandli, alebo ide len o bezne vysetrenie??Inak, presne akoby som citala o mojch 2 detickach...nakoniec obe skoncili na imuno-alergologii, kde im bola zistena alergia na roztoce.Starsia dcerka mala ako 5 rocna vybrate nos.mandle.

tinka5
27. říj 2010

Aj ja sa sem pridám.....kým sme nechodili do škôlky, mali sme raz za čas soplíky a antibiotika ani nepamatám, v septembri nastúpil do škôlky začali soplíky, kašeľ a antibiotika, chodil týždeň a pol do škôlky a už máme zase soplíky a kašeľ, dnes som ho nechala doma som zvedavá ako sa nám to bude vyvíjať, som z toho nešťastná ☹ ☹

tinka5
31. říj 2010

☹ ☹ ☹

dannynka
31. říj 2010

@tinka5 aj u nas bol podobny prieheh,a najhorsie ze to vzdy najviac odniesol malí....zacala takto pred rokom chodit bola tyzden v skolke a hned kasel horucky a atb tak som si ju nechala fdo konca roka doma lebo mladší mal ledva pol roka vtedy a ked Gabika nieco mala Domík to mal raz tolko horšie ☹
od januara zacala teda zas a zase dookola tyzden skolka,,tyzden doma...a potom zase ATb az na koniec nam dr dal lieky na imunitu a aby bola min 3-mesiace mimo skolky kedze to bolo 02/2010 a to by bola do maja doma tak som si ju nechala az do prazdnin,a teraz mala podla vsetkeho íst od septembra ale kedze som na druhej MD tak som si ju nechala doma.....a od vtedy co je doma ziadne ATb klop-klop 😅

janulle22
1. lis 2010

ahoj holky jsme na tom stejně... ☹ malej co nastoupil do školky tak za září jsme tam byli jen 6 zbytek promarodil... 😒 měl rymy kašel horečky, zánět ucha, ted měl streptokoka dneska je po 14 dnech ve školce tak jsem zvědavá jak to dopadne a jak dlouho tam vydrží... měl 2x atb jednou na to ucho a jednou na toho streptokoka... jsem z toho neštastná... zatím jsme na uřádu práce a nevím co by jsme dělala kdybych chodila do práce... 😖 chtěla jsem po dr aby nás poslala na tu uminulogii a říkala, že zatím není třeba až něco zase dostane, tak nás tam pošle... myslím, že to nebude dlouho trvat... 😒
kdo jste byli na imunologii jak to tam probíhá a na co se ptají? děkuji

evi3
1. lis 2010

Ahoj, prispievala som pred rokom, keď dcéra začala chodiť do jaslí. Za ten rok, mala pár krát sople a kašel, 1x virózu s horúčkou, 1x mierny zápal zvukovodu, 1x zápal nosohltanu, 1x zápal očných spojiviek - to všetko sa obišlo bez ATB. Tie brala paradoxne v lete(svoje prvé), keď mali prázniny a to kvoli angíne. Keď bola maród, tak 3 týždne v poriadku, potom týždeň doma, vždy sme s mužom tú virózu od nej chytili a myslím, že nás to otravovalo viac ako ju. Ale ku koncu už mala mesiace, že ak na ňu niečo liezlo, nechala som ju na štvrtok-piatok + víkend doma a stačilo to. Našťastie teda, lebo pracujem a babičky sú hodne ďaleko.
Teraz začala chodť do školky, tak dúfam, že to bude pokračovať takto a lepšie 😉 .
Vlani v zime som jej dávala sirup s hlivou, už neviem ako sa volal.

vroni
2. lis 2010

Tak teraz rozmyslam, ci mam zazracne dieta alebo mame zazracneho pediatra. Natalka chodi do skolky uz dva a pol roka a atb brala raz, ked si uhnala zapal mocovych ciest na dovolenke. Inak obcas schyta nejaku virozu, pri horuckach zostane doma (u nas sa deti so soplom a kaslom do skolky nosia) - spravidla tri dni az tyzden, ale to je vsetko. Na podporu imunity neberie nic. Lenze mame pediatra, ktory deti so soplom, kaslom a teplotou "od vcera" tak maximalne posle domov a nepredpise tisic liekov (ci uz na podporu imunity alebo atb). V skolke tiez nikto nevidi problem v soplikoch ci kasli, dokonca aj lahku teplotu (do 37,8) akceptuju, ak nie je dieta malatne a vycerpane. Neviem, ci je to tymto pristupom alebo ma moje dieta nejako zazracne vrodenou imunitu (po rodicoch ju nema), ale klopem trikrat na drevo (pre istotu)

dasulik123
2. lis 2010

ahojte my sme zase doma,znova kasel,zvysena teplota,unava,nechutenstvo.tyzden bol maly v skolke a znova sme chori.este predtym sme boli dva tyzdne doma lebo bol znova chory.kupili sme aj imunoglukan,cebion multi sirup,sirup proti kaslu.a znova sme tam kde sme boli.uz som z toho zufala.kym nechodil do skolky tak bol zdravy ako repa.ziadne atb.a teraz?poradte co robit?poradte mi prosim nejake dobre sirupy na podporu imunity.dakujem

janulkama
2. lis 2010

Ajote dievčatá...môj malý nastupuje do školky v januári,ja ostávam doma na predĺženej materaskej,lebo malý býva často chorý...chcela som Vám len povedať,že mu moja svokra kúpila colostrum a už vyše 2 mesiacov sa držíme...skúste sa vo svojom okolí na to popýtať,alebo popozerať na nete....jednoducho si to objednám a hotovo.Doteraz sa mi to maminky ktoré to predávala ponúkali,že nech si to objednám,myslela som,že je to blbosť,že chcú iba zatobiť,ale môj syn je príklad toho,že to naozaj funguje 🙂 Asi o tom založím nejakú tému 😀

existujem
2. lis 2010

my sme mali tiež problém so škôlkou a chorobami, od minulej jari ale, keď decká začnú sopliť odparujeme v izbe propolis a je to super. Náš malý nevynechal od januára škôlku a drží sa (klop, klop). Na odparovanie propolisu sme ale kúpili od jedného včelára taký prístroj - proplair - tak nám pomáha a v izbe pekne vonia 🙂 odporúčame vrelo

katecameron
2. lis 2010

@existujem aj my mame doma propolis od vcelara to ako odparujete ?

katecameron
2. lis 2010

moj ani doskoly nechodi a od septembra je uz 3krat chory brrrrrrr 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 neviem si predstavit co by bolo keby do tej skolky chodil

existujem
2. lis 2010

Od včelára - včelnica piatok - sme si kúpili taký prístroj na odparovanie propolisu, volá sa to propolair. Vyrábajú ho v Taliansku, on tie prístroje len predáva. Síce to niečo stojí, ale keď bol pred rokom malý vkuse chorý, tak som musela stále riešiť opatrovanie, keďže nemáme starých rodičov po ruke ☹ , tak som s tým happy 🙂

tinka5
5. lis 2010

@existujem -Čo to stojí? 😕

katecameron
5. lis 2010

@existujem a to v kuse odparujete ci ako podla coho

existujem
5. lis 2010

Stojí to niečo cez sto EUR. Do odparovača sa dávajú propolisové kapsule, ktoré treba tiež kupovať. Pozri link: http://www.vcelnicapiatok.sk/propolair.html.
No a keď deticky začnú sopliť alebo sa mi na nich niečo nevidí, tak im ho zapínam na celú noc, teda odparujeme také 2-3 noci. Choroba sa im nerozvinie a sopliky zmiznú.

existujem
5. lis 2010

Ešte k cene, ja som kupovala ten lacnejší, sú ale aj drahšie modely, z dreva, tie vyzerajú asi lepšie, ale účel plní aj lacnejší 😉

hanule05
5. lis 2010

@existujem to vypadá zajímavě, ráda bych si ho taky koupila, ale nikde jsem ho v ČR nenašla. To je škoda.

existujem
6. lis 2010

@hanule05 ja si myslim, ze to vedia na dobierku dodat aj do CR. Ja som uz z CR x-krat cez internet nakupovala nejake veci, myslim ze to pojde aj naopak: zo SR do CR. 😉

hanule05
6. lis 2010

@existujem jojo, já vím, že to lze poslat do ČR 🙂 , ale psala jsem jim mail, ale nikdo mi neodpověděl, tak to třeba nedělají.

A taky jsem chtěla ušetřit na poštovném, ale tady u nás jsem to fakt nikde nenašla. Škoda

tinka5
6. lis 2010

@existujem -tá kapsula vydrží iba na jednu noc?

existujem
8. lis 2010

Nie, vydrží niekoľko nocí. Ja mám teraz v propolairy druhú kapsulu od augusta a je asi v polovici svojej spotreby. Propolair, teda ten prístroj, hlási, keď je kapsula prázdna a treba ju vymeniť.

tinka5
9. lis 2010

@existujem -ďakujem 😉 🙂 😉 🙂

hanule05
11. lis 2010

@existujem můžu se ještě zeptat? Nevoní to v pokoji pak moc? Myslím, jestli tam pak není takový těžký vzduch. A asi u toho musí být zavřený okno, že?

existujem
14. lis 2010

Nie je to ako voňavé tyčinky alebo niečo podobné. Vlastne je tá vôňa nevtieravá. Je to približne taká vôňa ako majú sviečky z včelieho vosku. No a či má byť zavreté okno??? Ja to vlastne používam hlavne na jar a na jeseň, keď je všade naokolo chrípka. keď mám okná v noci zavreté, lebo je vonku zima, takže som sa nad tým nezamýšľala. Ale keď mám zapnutý propolair, tak nemám nikdy pocit, žeby som musela vyvetrať. Dúfam že som pomohla.

hanule05
14. lis 2010

@existujem moc děkuju. Asi si jeden přístroj koupíme, ale teď se rozhoduju, jestli ten placatý plastový nebo ten dřevěný kužel (píšou tam, že má vyšší účïnnost), ale určitě s ionizátorem.

Můžu se ještě zeptat? Musí to být postavené vedle postele? Asi nemusí, že ne.

existujem
15. lis 2010

My máme ten "placatý"🙂 tiež s ionizátorom. Decká ho majú na skrinke, nie celkom pri postielkach. Nemyslím, že by musel byť poležený hned vedľa postielky.