Zvýšená nemocnost po nástupu do školky. Co dělat?

karotky
26. říj 2009

Adámek nastoupil do školky(na dopoledne) začátkem října.Byl tam asi 3krát,pak začal smrkat,sedlo mu to na průdušky a ještě teď se z toho kurýrujeme(v pátek jdeme na kontrolu).Dr. na mě poslední kontrolu apelovala,ať ho do té školky nedávám,když ještě nemusím do práce(MD mi končí v dubnu 2010).Myslíte,že má pravdu nebo je lepší,aby si to dítě vytvořilo imunitu dřív,než začnu chodit do práce?
Zaznamenali jste u dětí větší výskyt viróz po nástupu do školky/školy a pak se s přibývajícími roky snižoval nebo zvyšoval?
Díky za odpovědi 🙂

katecameron
18. pro 2010

@zuzulienka28 aj ja to iste my mame novinu moje dievcatko je v nemocnici dnes rano sa zobudila opuchnute ruky nohy pery okamzite sme leteli do nemocnice kde nam spravili aj rontgen pluc lebo 7dni hrozostrasne kasle a ma zapal pluc:( ☹ je tam sama lebo doma mam maleho tiez velmi choreho a jeho otec nieje schopny sa postarat o tak chore male dieta ja uz neviem co robit vsetko sa sere 🤐 pred Vianocami ako kazdy rok

zuzulienka28
18. pro 2010

@katecameron fiha, tak to je vazne. Aj u nas su deti kazdy rok na Vianoce chore, ale nastastie to doteraz nebolo nikdy take vazne. Tento rok sme sa k nim pridali aj my (rodicia). Kate, lutujem tvoju dcerku aj kvoli vaznej chorobe ale hlavne ze musi byt v nemocnici a este k tomu sama. Tie nase slovenske nemocnice stoja za velke H.

Aj ja som uz v koncoch co sa tych chorob tyka, ale v porovnani s tebou je to nic. Ani neviem co by som k tomuto celemu vedela este povedat, musite to nejako vydrzat a prekonat. Zelam celej tvojej rodine skore uzdravenie. Drzim palce.

leka323
20. pro 2010

Ahojte, ja som sa tešila, že sme ako tak OK aspoň týždeň. Vo štvrtok som bola so starším synom na povinnej preventíve, prišlo nám domov predvolanie. V piatok večer sa mi už nepozdával, už len kvôli tomu, že si sám ľahol. A v sobotu buch hrdlo v čudu, teplota.... mladší zahlienený až ho napínalo na zvracanie, sople, kašeľ...

Držím všetkým palce.... je to fakt o nervy.... A v stredu jedna známa dala klasickú otázku: ešte si doma? Nepracuješ?
Aspoň, že obaja stihli v zdraví vystúpenia v škôlke a škole...

katecameron
20. pro 2010

@leka323 taketo zname ja nenavidim aj mne to vsetci hovoria lenze najviac pindaju ludia ktory maju za svojim chrbtom stare matere a inu pomoc kym ja ziadnu nemam
@zuzulienka28 Dakujem aj Vy sa uzdravte čo najskor

katecameron
22. pro 2010

@zuzulienka28 no zas nieco nove dcera je doma z nemoc. a malicky 6den berie atb.aq dnes dostal horucku ja tomuto uz nemozem uverit na 100 percent mu nezabrali tie hnusne atb. 😒 teraz pred vianocami a to sme boli dnes u dr.bojim sa ze skoncime v nemocnici aj s ním

zuzulienka28
22. pro 2010

@katecameron no to je sila. Vidim ze sa vam smola poriadne lepi na paty. Uprimne mi ta je luto. My sme na tom uz celkom dobre. Starsi syncek je v poriadku. Mladsi este kasle a ma sopliky, ale kazdy den je to o malinky kusticek lepsie. Buduci utorok s nim idem znova na kotrolu k detskej. Ja s muzom sme na tom uz tiez lepsie. Nadcha je uz takmer prec a uz si iba obcas trochu zakasleme.

Kate, neda mi zase nenapisat ti, ze ti drzim palce aby ste sa z toho cim skor dostali.

katecameron
23. pro 2010

@zuzulienka28 dnes sme bezali do zv ku nasej doktorke tak mame virusovy zapal pluc aj maly zmenila nam atb. no hruza a des chudak deti ja sa bojím ze s tych antibiotik budu mat do buducnoisti dosledky dcera za tento rok 10atb.a to ma uz 8rokov

zuzulienka28
25. pro 2010

@katecameron Chudatka male. Ja sa tiez bojim aby z tolkych ATB nemali v buducnosti problemy. Najhorsie je, ze aj tie virusy zacinaju byt odolne voci liekom a lieky zase oslabuju imunitny system cloveka. Je to dvojsecna zbran.

Moj mensi syncek tiez este stale kasle a este je obcas pocut aj piskanie z priedusiek. V pondelok s nim idem znova na kontrolu. Bojim sa aby nemal zapal pluc. Teploty sice nema, ale clovek nikdy nevie. Su rozne vynimky.

Dufam, ze vam nove ATB zaberu cim skor, aby ste sa vsetci poriadne vyliecili. V pondelok dam vediet ako sme dopadli u doktorky.

katecameron
27. pro 2010

no dnes sme boli zas u dr. syn ma horucku aj dcera napriek tomu ze ona berie uz 2atb.po sebe tyzden co jej brali krv tak mame mykoplazmy synovi robila odbery dnes ja sa s toho zblaznim 😖 😖

kakaja
27. pro 2010

to je hrůza kolik nemocí některé děti přetrpěly a kolik atb už měly 😒 😒
syna jsem dala od 2,5 let do jeslí a přísahala jsem si, že druhé děcko už tam nedám, byl nonstop nemocný, naštěstí měl manžel práci na směny a střídal se mou sestrou, jinak by mě z práce hnali bičem, měla jsem paragraf jen 2x za celý rok. Imunita u dětí je hotová až v pěti letech, ve třech by měla být ale z větší části dotvořená, před třetím rokem lékaři dětský kolektiv ve větší míře nedoporučují, blázni myslela jsem si, ale něco na tom bude. se synem jsem pak zkoušela kdeco, dva roky na imunologii, no dělali s náma psí kusy, pomohl pak Wobenzym, který bral cca 5 měsíců v kuse - je to sice pálka, ale opravdu zabral. Dcera je na kolektiv připravená o něco líp, protože chytá od brášky vše, co se ve školce a škole pochytat dá....Vojta to přejde a Sára onemocní, i když si troufám říct, že v daleko menší míře než kdy marodil syn...ten trpěl a trpí dodnes na zánět nosohltanu, kdy nás pokaždé chtěli léčit na laryngitidu, protože u nás začíná nosohltan zásadně hnusným štěavým kašlem, takže se jim není co divit...
atb u dětí je taky lahůdka, já pokaždé vyžaduju CRP, abych se ujistila, že opravdu jiné východisko než atb není....pro doktory je to nejpohodlnější a nejbezpečnější způsob léčby i když ne šetrný....

hanule05
28. pro 2010

Ahoj,
s tou školkou je to fakt hrozný, starší dcerka byla celý prosinec doma, začalo to rýmou, pak zánět středního ucha a pak nějaký streptokok v krku - brala ATB. Mladší dcerka se jakžtakž drží. Jak kojím, tak ji to přece jenom trochu ochrání.

@kakaja naše dětská je proti tomu dělat dětem CRP, je to prý neprůkazné, nejjistější je jedině výtěr krku, pak se prý ukáže jestli je to na ATB nebo je to "pouze" viróza. Takže CRP nedělá, ale dost mě to štve, protože když udělá výtěr, tak čekáme na výsledky další dva dny. Třeba teď naposledy, dcerka začala mít horečky v sobotu, v pondělí jsme jeli za naší mudrou, ta udělala výtěr a čekalo se do středy na výsledky (ordinuje od 16:00, měla jsem jí volat kolem 18:00 hod) a teprve pak nám nasadila ATB, dcerka je začala brát ve čtvrtek, to je pátý den od začátku nemoci !!!! Pět dní ji nachala trápit se. Tak si říkám, že kdyby udělala CRP a ten vyšel s vysokou hodnotou, tak by jí to jasně ukázalo, že je v těle nějaký zánět a mohly jsme začít s léčbou hned a ne až téměř za týden.

kakaja
28. pro 2010

@hanule05 právě, naše mudra dělá CRP nejdříve dva dny po začátku nemoci - horečkách, protože první dva dny jsou výsledky zkreslený. Přesně jak píšeš, čekání na výsledky výtěrů je poměrně dlouhý a když máš dítě v horečkách tak každý den navíc jsou pro něj muka....ale zase pak přesně ví jakýho koka má zaléčit a jaký druh atb přesně zvolit, je to těžký....protože třeba u angíny je velice jednoduchý se splést a nasadit špatná atb - spálovou na začázku od strepkokové na první pohled nepoznáš ☹ ☹ ☹

katecameron
28. pro 2010

@hanule05 u nas su vysledky z vyterov hned na druhy den spravidla 24hodín sa vie ci tam nieco je alebpo nie ak ano tak sa caka este 24hodín na citlivost

zuzulienka28
29. pro 2010

@katecameron Ahoj, takze malinky je uz zdravy, nastastie. Som zvedava ako dlho nam to vydrzi. Som si ista ze minimalne do 10.januara, lebo dovtedy je starsi syn doma. Ked nastupi do skolky, vydrzi tam mozno tyzden a zase budeme tam, kde doteraz. Ale nebola by som proti keby vydrzal aj dlhsie 😉.

Co je to ta mykoplazma? Este som o tom nepocula, teda aspon o tom neviem. Ale co si vy vytrpite, to je uz sila.

@kakaja Co je to CRP? Tipujem ze sa odobere krv a potom sa nejako vysetri.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzulienka28
8. led 2011

@katecameron uz si sa davno ozvala. Tak ako sa mate? Dufam, ze ste uz v poriadku 🙂

katecameron
9. led 2011

@zuzulienka28 no zial bohu dnes maly ma zas horucku a pred chvilkou sa pozvracal vydrzal 8dní bez atb. ja uz rezignujem ved toto hranici s absurditou a nech mi niekto tvrdí ake mam zdrave deti 😠 😠 😠 😠 😠

tinka5
12. led 2011

No my sme sa drzali celý december, no a od 6.januára sme chorý.. ☹ čo som si ale všimla,že používame propolair -vobec nemal soplíky,čo vždy sme začínali so soplíkmi teraz bol len kašel 😉možno je to iba náhoda..... 😎uvidíme.. 😕

tinka5
12. led 2011

Ako sa Vám vôbec osvedčuje ten propolair.....? 😎

zuzulienka28
13. led 2011

@tinka5 ja propolair zapinam detom kazdu noc. Pocas prazdnin bol pokoj, uvidime ako to bude teraz. Od pondelka chodi starsi syn do skolky a u nas je zvykom, ze v nej vydrzi tyzden a potom bac ho nejaka choroba. Tak som aj ja zvedava. Co sa tyka samotneho propolairu, tak neviem povedat ci pomaha alebo nie, ale ja myslim pozitivne a teda verim ze nejako urcite pomaha.

@katecameron to si ma velmi nepotesila, myslela som si ze ste sa z toho uz dostali. Inak aj jedna moja znama mi nedavno pisala, ze jej dcerka vracala a potom z toho bola dehydrovana a museli ist do nemocnice. Bolo to este minuly tyzden, takze zo skoly to nemohla mat. Blizsie info neviem, ale mozno ze medzi detmi sarapati nejaky "racaci" virus. Kate nevyznam sa v lekarskych veciach, ale skus sa dohodnut s detskou lekarkou pripadne s imunologickou aby vam urobili vselijake vysetrenia, aj tie co sa robia velmi zriedka, lebo clovek fakt nikdy nevie, ze co drieme v jeho organizme, pripadne ze ma v okoli nejaky alergen alebo nejaky iny spustac a len o tom nevie alebo si to neuvedomuje. Drzim palce 😉

zuzulienka28
13. led 2011

oprava "vracaci" virus 😀

existujem
13. led 2011

ahojte, už som tu dávno nebola, cez sviatky som skoro celkom vynechala internet na viac ako 2 týždne, zaujímavá skúsenosť 😀 No my sme tiež schytali pred vianocami pneumokoka, teda syn, ale to práve v týždni, keď som premiestnila propolair mužovi do detskej 😅 a ja s detmi som spala bez neho. Syn bol ale po niekoľkých dňoch v pohode, aj tak už boli prázdniny tak sme boli doma.
Takže ja som zatial s propolairom spokojná, ale podľa skúsenosti napríklad kate, asi nie je úplne stopercentne účinný. Myslím si ale že to závisí aj od toho, ako sa intenzívne používa. Ja teraz púšťam propolair pre istotu deťom každú noc, pred Vianocami to bolo totiž v škôlke strašné, väčšina detí bola doma chorá, myslela som si že po vianociach sa deti doma podoliečujú, a bude to lepšie, tieto prvé dni v škôlke mi to ale také nepríde, veľa detí chýba a tie čo sú v škôlke dosť kašlú a kýchajú...., takže len čakám, čo nám syn domov zasa donesie. Kate držím palce nech sa tie tvoje detúrence dajú do kopy.

katecameron
14. led 2011

@zuzulienka28 boli sme v nemocnici dnes sme sa vratili s najmladším toto uz nema obdoby mal zapal uska zapal pluc a vytvorili sa mu na tele petechie to jest praskaju mu cievky od tej choroby a ma podkozne zrobne krvave bodky po brusku a lavom boku

kaja73
14. led 2011

@katecameron Tie petechie videli v nemocnici?

katecameron
15. led 2011

@kaja73 ja som si to vsimla doma a samozrejme ked to videla obvodna odoslala nas na hospitalizaciu videli to aj v nemocnici cele brusko a lavy bok az pod pazuchu povedali ze nevedia prícinu a dovi tym to skoncilo

kaja73
15. led 2011

@katecameron Krvny obraz diferencovany mu aspon spravili?

katecameron
15. led 2011

@kaja73 neviem co je to diferencovany krvny obraz ale krvny obraz ano mam to vsetko doma tie papiere

kaja73
15. led 2011

@katecameron Dif KO je podrobnejši,su tam bližšie rozpisane hlavne biele krvinky.Tie petechie ma totiž nastrašili.To može byt priznak aj važnej choroby,ale nechcem ta strašit.Ak robilo dif KO a bolo to Ok,tak ta choroba nehrozi. 😉

tinka5
3. únor 2011

Ahojte žienky ! Kde ste všetky? ☹

mravenecek40
3. únor 2011

@karotky
Ahojte, moja dcera po nastupe do jasli /mala 2 roky/ tiež začala chorľavieť. Boli sme striedavo v jasliach a doma, samozrejme ze viac doma🙂 ale potom mi lekarka poradila, ze jej mam davat Imunoglukan sirup aby som jej posilnila imunitu. A mozem povedat ze na tomto sme potom fungovali cele jasle a skolku, vzdy sme uzivali po lete, teda ked mala nastupit do kolektivu , potom na jar, vzdyleto tak 3 mesiace v kuse a cez leto od juna do druhej polky augusta sme mali pauzu a potom znova. Takto to berieme az doteraz a dcera je uz piatacka na ZŠ, uz nebola chora ani nepamatam s vynimkou nejakej nadchy. Teraz mam 5 mesacneho chlapceka a ked pojde do kolektivu tak ho hned nastavim na imunoglukan lebo nebudem chciet z PRACE vynechavat....takze mozem len doporucit