Zvýšená nemocnost po nástupu do školky. Co dělat?

karotky
26. říj 2009

Adámek nastoupil do školky(na dopoledne) začátkem října.Byl tam asi 3krát,pak začal smrkat,sedlo mu to na průdušky a ještě teď se z toho kurýrujeme(v pátek jdeme na kontrolu).Dr. na mě poslední kontrolu apelovala,ať ho do té školky nedávám,když ještě nemusím do práce(MD mi končí v dubnu 2010).Myslíte,že má pravdu nebo je lepší,aby si to dítě vytvořilo imunitu dřív,než začnu chodit do práce?
Zaznamenali jste u dětí větší výskyt viróz po nástupu do školky/školy a pak se s přibývajícími roky snižoval nebo zvyšoval?
Díky za odpovědi 🙂

sisstin
26. říj 2009

karot: já byla ve školce asi tak 6x do roka, jinak jsem byla hned nemocná...stačilo, aby nějaké dítě prsklo..a já z toho měla zápal plic..a ve školce je prostě vždycky nějaké dítě, co kašle nebo smrká 😖 dokonce se mnou musela být máma tuším v 5letech rok doma, nesměla jsem do kolektivu. A mám to tak doted, když jsem doma...tak jsem nemocná tak max. 3xdo roka..jakmile jsem v práci, jsem nachcípaná furt 😖

prusakova.maria
26. říj 2009

My to tiež riešime. Syn má 6 rokov je stále chorý, teraz od septembra už bral 2 krát antibiotika a teraz sa my už zase nepáči , lebo už začal smrkať tak uvidíme koľko vydrží. Na imunitu sme skušali takmer všetko, ale aj tak bol chorý. Teraz sme si našli veľmi dobrého imunoalergologa, ktorý nám podľa výsledku z krvi nasadí niečo na imunitu , tak uvidíme.

dvojka
26. říj 2009

sisstin-panečku 😕 ,tp sis teda vytrpěla svoje ☹ .
Naše Kika je taky často nemocná,tenhle rok se to malinko zlepšilo,ale i tak je doma často.Co nám trochu pomáhá je rakytníkový sirup 🙂

prusakova.maria-dobře jste udělali,že jste to začli řešit.Tak at vám výsledky z imuno dopadnou dobře a vyřeší se to jen nějakou podpůrnou léčbou 😉

karotky
autor
26. říj 2009

Tak u nás to zatím na ATB nebylo. 😝
Je tu někdo s lepší zkušeností?.....................Prosím. 😅

verdulka
26. říj 2009

Ahojky, dcera nastoupila před měsícem do školky, hned první den začala pšikat, další den se jí spustila rýma. Vydržela týden a pak musela zůstat doma, rýma se dost zhoršila, přidal se kašel.... Byla týden a půl doma, dnes už šla do školky. Myslím, že to bude dost dlouho trvat, než si děti zvyknou a vytvoří si potřebnou imunitu. Ale myslím, že byste třeba mohli mít štěstí a než půjdeš do práce, bude mít syn imunitu malinko vybudovanou 😅

junovka
26. říj 2009

karotky, moja starsia dcerka Timeika, ked nastupila do skolky tak tiez to bolo u nas tak, ze tyzden v skolke a 2 tyzdne doma.....stale sa to opakovalo dookola, ale pribudajucim vekom v skolke, chorobnost sa tlmila a ked zacala chodit uz do poslednej triedy-pripravky tak chora nebola ani raz.Ked nastupila do 1. triedy na ZS, tak tiez zacala byt chora castejsie, hadam kazdy druhy mesiac a teraz co chodi uz do 3.rocnika, tak klop-klop je uz klud. 😉

linkinkatka
26. říj 2009

baby prosim vas zaregistrujte sa na tejto stranke, velmi mi tym pomôžete vopred všetkym dakujem

http://www.omalovanky.sk/index.php?option=com_u...

musko
27. říj 2009

Ja normálne, že dieťa po nástupe do kolektívu je viac choré - je tam úplne iné bakteriálne prostredie, ako bolo doma, musí sa takpovediac - premoriť. Ten prvý rok je vždy najhorší. Ja som bola minulý rok čo mesiac na paragrafe - rýma a zápaly stredného ucha.... Tarz je to lepšie, lebo akonáhle začne Petrík trochu prskať, tak ho nechám doma - som na MD, tak je to lepšie. Keď som chodila do práce, tak to nešlo.... No, stále lepšie v školke, ako v škole, nie? Karot, ja by som malého na tier 4h dávala, budete mať to najhoršie za sebou, možeš ho nechať doma, hneď ako začne byť prechorený. Takto by Vás to stretlo, keď pojdeš do práce a bola by si často na paragrafe, ak ovšem nemáte babičku..... My nemáme.

karotky
autor
27. říj 2009

junovka,...................tak to jsem ráda,že máte trošku lepší zkušenosti. 😉
musko,.....................my sice babičky máme,ale ty se jaksi ve své roli neangažují.Takže to budu řešit tak,jak píšeš Ty,protože nevím,jak by na mě v práci koukaly kolegině(ve směs jsou to dámy před důchodem a už si nepamatují,jaké to s dětmi je a nebo svobodné holky 😅),když bych byla každou chvíli na paragrafu. 😠

musko
27. říj 2009

karot, presne tak!Pochopenie je naozaj úzky profil 🙂

draga
27. říj 2009

karot Dála chodí od října do jeslí na 5 dní v měsíci...taky ho tam dávám aby si přivykl, mateřská mi končí v únoru 2010 a myslím, že by to pak bylo mnohem horší i celkově s tou adaptací nejen nemocema 😎

evi3
27. říj 2009

Ja sa vraciam do práce od 1.11., dcéra chodí od septembra na 5dní v mesiaci do jaslí. September bol úplne v pohode, ale celý október máme striedavo týždeň nudle, týždeň dobre, nič vážnejšie, hrdielko aj dýchanie OK, ale tie nudle ma už zmáhajú 😝 . Dúfam, že sme si to aspoň na mesiac vybrali.
Ja som bola v jasliach od svojich 2rokov a nikdy som nebývala chorá. V tom najmenšom veku si to nepamatám, ale za celú základku som bola doma len po nejakých úrazoch.
Draga, páči sa Dalíkovi v jasličkách? Soňa je fanynka 😉

niki2
27. říj 2009

Tak syn sel do skolky od zari (v cervenci mu byly 3 roky), chtela jsem, at si zvykne, nez se narodi braska (20.10.). Nemocny nebyl, jen prinesl plane nestovice, kdyz malemu bylo 6 tydnu, jinak snad 1x nejakou virozu. Celkove nemocny neni a uz chodi do skolky 3.rok.

draga
30. říj 2009

evi tak nějak si zvyká, první dva dny plakal, ale pak už to bylo v pohodě...no uvidíme zase te´d v pondělí jdeme 😀

anetina
1. lis 2009

Moje mladšie dieťa malo do 3 rokov 8 antibiotík. Tak si to viete predstaviť, čo bolo tých chorôb. Naviac je atopik. Do 2 rokov mala atopický exém. Keď mala ísť do škôlky vyskúšali sme všetko aj alternatívnu medicínu. Dvakrát mala vybratú nosnú mandlu. Boli sme u lekárov aj vo Vysokých Tatrách. Nikdy som nevedela pochopiť, že imunologické krvné testy má v poriadku. V troch rokoch sme boli v nemocnici pre ťažký zápal. Boli sme pri mori, skúšali sme čo sa dalo. Začala mávať aj časté laryngytídy. Potom sa to mierne ustálilo. Teraz mám 5 a pol roka. Antibiotiká tak 1x v roku. Vrátil sa jej atopický exém, no našťastie v malej miere. Na radu kamarátky som si zadovážila tekuté colostrum. No a nemám slov. Neuveriteľne pomohlo. Keď to videli ostatní zaobstarali si ho tiež a všetci boli spokojní. Skúste si prečítať na internete o colostre. Málokto o ňom vie. Niektorí doktori už áno, ale fakt ich je málo. Uvidíte, že budete odporúčať ďalším.

cokii
1. lis 2009

karotky: podľa toho, čo som čítala, u detí do troch rokov nefunguje imuno pamäť, teda, že ak sa raz stretne s určitým typom vírusu, staršie dieťa už má z predchádzajúcej skúsenosti s týmto vírusom naprogramovanú dpoveď, telo ju len pohľadá a poradí si s tým ľahšie... Dieťa do troch rokov sa stretne opakovane s rovnakým vírusom a telo sa tvári tak, že sa s tým vírusom stretlo prvý krát... Vraj preto sa odporúča nástup do kolektívu na prelome tých 3 rokov. U nás to ale neplatilo - prvá dcérka chodila od 1,5 roka do jaslí a potom škôlky, chorobnosť bola na začiatku väčšia, potom sa to ustálilo a klesala... Musím ale povedať, že nástupom malej do jaslí, sme zažili extrémnu chorobnosť aj my dvaja s manželom, ktorí sme dovtedy neboli vôbec chorí... Takže si myslím, že tie detské bacily majú fakt silu 😉 . Ale aj my sme to postupne zvládli 😀 😀 Ozaj, inak badám, že malá nastúpila od septembra do školy, zase sa zmenila zmes bacilov - malá to zvládla za pochodu, manžel mal ATB, ja som bola chorá a už sa cepuje aj najmladšia - tá spáva so školáčkou v jej izbe a vidím, že fakt od toho septembra má tých soplíkov tiež viac... V októbri mala malá 2 roky a cca o 2 týžde nastupujeme tiež do škôlky. Tak nám držte pršteky 😉 😉

jmap
4. lis 2009

Moj starsi syn, ked nastupil do skolky tak od septembra do januara bral kazdy mesiac antibiotika ☹ no hroza, bolisme aj na alergologii nic mu nezistili, dr. povedala, ze misime to niako preckat a mala pravdu potom sa to zlepsilu no a teraz je piatak a je chory tak 1-2 krat do roka. No a teraz v septembri nastupil do skolky mladsi syn. September sme akosi prezili no ale od oktobra kasle a kasle momentalne berie druhe antibiotika, lebo uz mal aj teploty, ale zda sa mi, ze kasel je taky isty. Dnes vecer som sa docitala v jednej mudrej knihe ze na kasel je dobra elektricka /ohrievacia/poduska.Citujem: "Pri lieceni kasla polozte el.podusku do postele na uroven lopatiek pacienta. Derivacny ucinok na kozu odstrani kasel." Mate s tym niektora skusenosti? Budem vdacna ak sa ozvete. Uz mi z toho synovho kasla zacina preskakovat. Dakujem

csicsike
5. lis 2009

Ahojte,takuto temu som založila na https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

karotky
autor
18. lis 2009

Ahojky!
Trošku to tu zamrzlo,tak přispěju.Máme sice další smrkací virózku,ale se slabším průběhem,takže jsme k dr. tentokrát nešli.Dřív to u nás začínalo horečnatou a blinkací nocí,ale teď už jsme měli jen mírně zvýšenou teplotu a nezvraceli jsme.Takže už začínám věřit tomu,že si Adamek na ty bacily časem zvykne. 😉
Když jsme to s ním chytli před měsícem,byli jsme na umření a teď to zvládám jen s lehkou rýmou. 😎

karotky
autor
17. bře 2010

Ahojky!
Tak jsem ten náš stav trochu přechválila.Loni v prosinci jsme měli zánět průdušek,před měsícem angínu a teď opět zánět průdušek. 😒 Rozhodla jsem se,že když to s námi koncem srpna dopadne dobře(čekáme 2.miminko),Adámka ze školky odhlásím.Do té doby budu platit školné a stravné(to nám po nevyčerpání vrátí)a Adama tam už prostě nedám.Fakt si nedokážu představit,jak bych to praktikovala,kdyby neotěhotněla a musela se v dubnu vrátit do práce.Asi bych byla immervére na paragrafu a za chvíli by mě vylili z práce. 😝

draga
20. bře 2010

karotky 🙂 to samý u nás v prosinci jsme byli furt doma se smrkancema, v únoru jsme skončili dokonce s virozou a nakonec kampylobakterií v nemocici, te´d zase smrká a kašle...jestli tohle je normální nevím....asi blbá doba 😝

jaaty
20. bře 2010

...draga, asi to normálne bohužiaľ je 😠 , pretože ma všetci (lekárka i učiteľky, kamošky...) presviedčali, že po nástupe do škôlky to príde.
Hanka nastúpila prvého marca a hneď ďalší týždeň skončila doma s antibiotikami. ☹ ☹ ☹ ☹ .
Bude mať tri roky a doteraz chorá nebola, lekárke sme chodili len na očkovanie a antibiotiká nikdy neužívala. Nastúpili sme do škôlky a bum.... Ja len dúfam, že sa to nebude zhoršovať.

musko
21. bře 2010

Karotky - ale bud. rok bude na tom, lepšie - a ak ho odhlásiš, tak to budete mat po nástupe do školy a tam to už problém bude.... Takže radšej v školke a ked si ty na MD, ako v škole :o(

karotky
autor
28. bře 2010

Holky,..................5.5. jdeme na kontrolu(ORL-chodíme tam 2krát do roka kvůli zvětšené nos.mandli)a nechala jsem si od naší dr. vypsat na papír nemocnost za poslední půlrok.Uvidím,co nám řeknou a podle toho se s tou školkou rozhodnu. 😉
Nechci totiž,aby si Adámek zničil imunitu tím,že bude neustále žívat ATB,jako můj brácha.Ten měl v předškolním věku časté angíny,vytrhli mu krční mandle a teď se neobejde bez léků na posílení iminity,za které dá měsíčně min. 2000kč. 😝

radka.m.
28. bře 2010

tak podle mě je daleko lepší,aby si děti obdobím zvýšené nemocnosti prošly raději ve školce,než pak ve škole a pokud je mamina doma s dalším sourozencem,jedině dobře,při každé nemoci může být aspon s dítkem doma,určitě bych kvůli tomuhle dítě ze školky neodhlašovala 😉

dajna11
28. bře 2010

ahojte..myslím že týmto si prešli asi všetky deti ked nastúpili do koletkívu. treba deťom len viacej stimulovať imunitu aby sa na nich všetko hned nelepilo lebo potom stále brať nejaké ATB vobec nieej dobre.

cermonca
30. bře 2010

Ahoj moje malá je po nástupu do školky taky pořád nemocná ☹ V únoru nebyla ani jednou protože vždy něco jí bylo.V březnu chodila dva týdny a přinesla si střevní chřipku.Pak chodila tři dny a jsme doma s obr. rýmou a kašlem.Já ve čtvrtek nastupuju do práce.Naštěstí si manžel může vzít dovču na čtvrteka pátek jinak bych musela hned na paragraf.Doufám že se z toho malá dostane za týden.No taky se vydím na paragrafu víc než v práci ☹

anatanka
29. črc 2010

Co tak slycham od kamaradek, tak je to tutovka - dite jde do skolky a ma kazdy druhy tyden virozu... 🙂

malinkaaninka
1. srp 2010

v septembri budeme aj my škôlkari 🙂 chcem mu začať dávať marťankov s prebiotikami možno placebo,ja neviem.ale mám dosť obavy z toho,ako to bude vyzerať.dávate nejaké vitamíny svojim deťúrencom?a nepíšte,že nezaberajú,to nechcem počúúúúúúúúúúúť 🙄 😲

jaaty
1. srp 2010

malinkaaninka, nechcem ťa strašiť, ale chorobám sa určite v škôlke nevyhneš. Aj ja som bola presvedčená, že mi budeme výnimkou, ale neboli sme.
Hanka začala chodiť do škôlky v marci a po dvoch týždňoch skončila na svojich prvých ATB. Potom asi 3 týždne pokoj a opäť choroba a po ďalšom mesiaci opäť. Teraz od júna (hoci chodí do škôlky aj celé leto) sme našťastie OK a dúfam, že v septembri nezačneme opäť. Možno si už na tie bacilky zvykla, pretože tam vídam choré deti, ale zatiaľ sa drží.
Na podporu som jej asi pred týždňom nasadila imunoglukan- má sa brať neprerušene 2-3 mesiace, tak uvidíme.
Pokiaľ Hanka začala chodiť do škôlky bola max. prechladnutá, so soplíkmi či kašlom, ktoré sme po domácky za týždeň vyliečili. ... a to ešte chodí do malej súkromnej škôlky, kde je v triede len 10 detí.