Zvýšená nemocnost po nástupu do školky. Co dělat?

karotky
26. říj 2009

Adámek nastoupil do školky(na dopoledne) začátkem října.Byl tam asi 3krát,pak začal smrkat,sedlo mu to na průdušky a ještě teď se z toho kurýrujeme(v pátek jdeme na kontrolu).Dr. na mě poslední kontrolu apelovala,ať ho do té školky nedávám,když ještě nemusím do práce(MD mi končí v dubnu 2010).Myslíte,že má pravdu nebo je lepší,aby si to dítě vytvořilo imunitu dřív,než začnu chodit do práce?
Zaznamenali jste u dětí větší výskyt viróz po nástupu do školky/školy a pak se s přibývajícími roky snižoval nebo zvyšoval?
Díky za odpovědi 🙂

tinka5
2. pro 2010

Tak už aj nám to včera došlo, celú noc to bolo zapnuté, myslela som,že ráno bude v izbe z toho propolisu tažký vzduch,
ale pohoda, bolo ho cítiť iba tak jemne........uvidíme ako sa to bude vyvíjať 😉

tinka5
2. pro 2010

Ešte som zabudla, písala som tomu pánovi ohľadom záruky-záruku má 2 roky 😉

atinka22
2. pro 2010

Ja myslím, že najhoršie je to v škôlke. Tam detičky spolu spinkajú a tak sa tie bacily a vírusy môžu dosýta "vyřádit". Starší syn je už školák a môžem povedať, že je oveľa menej chorý ako mladší škôlkar. Čiže mamičky - musíme len prečkať škôlkárske obdobie a bude lepšie. 🙂

katecameron
2. pro 2010

no ono to zalezi viac menej na tej imunite dietata moj je prvak a od septembra mame 3tyzdne vymeskane uz na neho leze 4nadcha od septembra takze este to lepsie nieje hlavne v tej 1triede este asi nie potom snad bude lepsie ale to je zas tym vekom bude starsi tak s toho vyxrastie aspon dufam

dastia
2. pro 2010

Ahojte, tiež mám "zážitok" zo škôlky v podobe chorôb. Do 3 rokov nám nič nebolo, v septembri Kika nastúpila do škôlky, za dva týždne už bola doma a prakticky sa toto obtýždeň stále opakovalo, až som malú radšej zo škôlky odhlásila. Mohla som si to dovoliť, lebo som bola na materskej so synčekom. Naše liečebné procesy spočívali v tom, že som si zohnala loj z jazveca od jedného poľovníka a každý deň som malej potierala oblasť okolo pŕs a dávala som jej to aj jesť na malej lyžičke len tak na špičku. Ďalej mi známa poradila ECHINACEU, tak som v lekárni kúpila kvapky a každé ráno som malej nakvapkala 3 kvapky. Toto trvalo 3 mesiace v kuse a výsledok sa dostavil!!!! Kika chodí už 3 rok do škôlky a musím si zaklopať, máme pokoj. Každý rok v septembri preto pokračujem s 3-mesačnou kúrou s Echinaceou. Skutočne to odporúčam. 😉

tinka5
2. pro 2010

No my sme brali tiež Echinaceu a soplíky a kašeľ prišiel zas....

katecameron
2. pro 2010

to na kazdeho asi ine plati len neviem co na tie moje plati kym to zistim tak remen tatar dolina moji zacinaju byt soplavi rano hlavne uvidime co s tym davam ich od dnes aj inhalovat teda hlavne starsieho syna

zuzulienka28
3. pro 2010

Ahojte. Nuz moji dvaja chlapci su zase chori. V stredu u nas fukal silny studeny vietor a asi im nejako uskodil, lebo vcera (stvrtok) kaslali ako najati. Starsi syncek dokonca znova piskal na prieduskach. Bola som s nimi v jaskyni. Dnes rano som bola nachystana ze starsieho zoberiem k doktorke a ked som ho pocuvala tak vobec nepiskal a uz sa mu pekne trhal kasel. V noci mali zapnuty propolair. Tak neviem ci ten takto pomohol. Samozrejme sa mu spustili aj sopliky, ale na to mam osvedcenu coryzaliu. Dufam, ze do pondelka sa mi ho podari vyliecit aby mohol v skolke stretnut Mikulasa 🙂 😉 . Ale najviac dufam ze sa tentoraz zaobideme bez ATB.

katecameron
3. pro 2010

aj moji dvaja rano nachcipany dcera plakala ze ju bolí hrdlo kychali sople fukali brrrrrrr mne je uz ok ale zato oni dufam aj ja ze v pond.pojdu do skoly
@zuzulienka28 coryzalia je naco dobra?

leka323
3. pro 2010

Coryzaliu mám odskúšanú aj ja, je dobrá pri nádche a sopľoch. Je to vlastne homeopatikum.

tinka5
5. pro 2010

Tak ako žienky sa Vám darí s Propolairom? 😕

katecameron
5. pro 2010

no mne moji dvaja starsi velmi ochoreli hlavne dcera syn kus lepsie natom taka brutal metal nadcha kycha v jednom kuse sople uz 3den dcera je natom zle asi zuajtra budeme musiet ist ku doktorke zislo jej to dole ten kasel ako mix larynx.a tracheitida fuuuj kedy sa toto skonci maly zatial odolava ako jedine dieta len neviem ci som sa nepreriekla klop klpo

zuzulienka28
5. pro 2010

@katecameron vyskusaj tu coryzaliu. Ako pise leka323 je to homeopatikum a je na nadchu. U nas zabera. Ked uz vidim ze syncek ma plny nostek a ze sa mu zacina nadcha tak ho zacnem krmit coryzaliou. Ja nepouzivam u synceka ziadne kvapky ani spreje do nosa, len coryzaliu a pekne sa mi vylieci z nadchy. Najlepsie je ale zacat to povadavat uz od prvych priznakov.

Moj mensi syncek este pokasliava, ale nie je to az take zle, aspon zatial. Starsi ma este nadchu, ale je to na dobrej ceste. Oboch som pocuvala a nastastie nechrcia ani nepiskaju na prieduskach, takze starsi zajtra moze ist do skolky na Mikulasa. Ako vzdy spominam, kazdy vecer ide propolair, teraz pocas choroby aj cez den a pravidelne chodievame do solnej jaskyne. Podla mna v tom nieco bude, ja v to verim. Aj moja babicka mi hovorila, ze ked jej deti boli male tak ona tiez zvykla odparovat propolis.

zuzulienka28
8. pro 2010

@katecameron tak ako sa maju deti? Ako to zvladate?

@tinka5 a ty si ako spokojna s propolairom?

katecameron
9. pro 2010

@zuzulienka28 no syn mal 5dni nadchu co je asi rarita lebo u nehonadcha trvala furt najmenej 10dni dcera uz je kus lepsie ale zial ma nepotesili vyteri lebo na v nose pneumokoka tak tusim to len tak lahko neprejde no ja uz neviem ako bojovat voci tymto pliagam ved vskole furt niekto roznas dake svinstvo 😒 maly zatial ok a spime vsetci v jednej izbe propolair teraz uz nebyva zapnuty cely den asi tak 15hodin denne a aby som sa nenudila s mojimi detickami dcera si ZLOMILA NOHU pred 2dnami dnes sme boli na pohotovosti je to fraktura tak ma moze aj vyrutit ☹

zuzulienka28
9. pro 2010

@katecameron fiha, nuz teda ani vy sa doma nenudite 😉 . Co sa tyka pneumokoka, zial proti tomu sa nic neda robit. Nasa doktorka hovori, ze toto obdobie proste musime prekonat. Nema vyznam ho teraz vybrat zo skolky, lebo buduci rok sa to zopakuje. Ale ono to zavisi aj od imunity dietata. Kedze ten moj je strasne vyberavy, co sa jedla tyka, tak ma imunitu takmer nulovu podla mna. Keby zalezalo od mojho syna, tak by do konca zivota jedol iba chleba s maslom a kakaom. Snazim sa do neho dostat maso, ovocie aj zeleninu, ale je to poriadne trapenie. Dufam, ze z toho vyrastie. Nasi hovoria, ze ked som bola mala tak som bola taka ista 😀 , ale teraz spapam vsetko.

Syncek ma buduci utorok v skolke jedlickovu slavnost, tak dufam, ze dovtedy vydrzi so zdravim aspon tak ako je teraz a ze nenachytame nejaku pliagu.

Kate, nezabudni, ze nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt horsie 😉

katecameron
10. pro 2010

@zuzulienka28 no pekne to si vravim aj ja inak clovek by neveril aka je drina mat 3deti v kuse nieco ja sama zasnem tolko starosti a trapenia s nime mam hlavne ja stale dufam ze toto obdobie prejde a bude lepsie ze s toho vyrastu ako vravi moj muz ale co ine im ostava len s toho vyrast inak by asi pomreli chudatia moje my imunitu mame inak na h.... znicenu totalne hlavne dvaja starsi myslim ze ten najmladsi je natom najlepsie co sa imun ity tyka ked som bola ja chora mala nadchu krmila som maleho on mal svoj tanier a ja tiez svoj vedla neho zial omylom som mu dala mojou lyzickou z mojho taniera jednu porciu do ust a on neochorel mozno za to moze ten propolair teda aspon som to tak usudila lebo inak to nevidim

tinka5
12. pro 2010

Ahojte žienky, neviete mi poradit? Vymenila som kapsulu a stále blikajú všetky čísla........ 😉

zuzulienka28
12. pro 2010

@tinka5 ahoj, ja som sa s tym tiez troska natrapila. Normalne zapni pristroj a budu ti blikat vsetky cisla. Potom podla navodu musis ten "zapinaci" gombik drzat 8-10 sekund, az kym postupne nezhasnu vsetky cisla. Cize zapni pristroj, rozsvietia sa vsetky cisla a potom dovtedy drz ten gombik kym ti nezhasne aj posledne cislo a potom ti nabehne uz len 1 a bude to fugovat dalej ako ma. Drzim palce 😉

tinka5
12. pro 2010

@zuzulienka28 ďakujem-už je to v poriadku 🙂

dana33
13. pro 2010

Ahojte mamičky,pridavam sa aj ja s mojimi skusenostami,moj menši synačik bral v kuse 6 mesiacov imunoglukan sirup a bum ... oktober zapal priedušiek,sopel ,tak neviem...ešte mi suseda poradila od Marin Q sirup ,je to taky rybaci sirup s ovocnou prichutou,nepoznate to ,mate skusenosti?

zuzulienka28
14. pro 2010

Ahoj zienky.

Musim sa "pochvalit" ako sa ma moj starsi syncek. Vcera ked dosiel zo skolky, tak mi oznamil, ze ho pobolievalo pocas dna lave ucho. V noci sme ledva spali, lebo v kuse stonal od bolesti. Rano som s nim isla k usnemu a ma obojstranny zapal stredneho ucha a dostal ATB. To su uz stvrte za posledne tri mesiace. Lekar mu urobil aj vyter z ucha, lebo mu z neho vytekalo. V pondelok mame ist na kontrolu tak som zvedava, ze aky bude vysledok. Pocas dna dostal aj teplotu, ale nastastie nebola taka vysoka aby som mu musela dat nieco na teplotu. Takze takto sa mame ☹

katecameron
15. pro 2010

@zuzulienka28 tak sa aj vy trapite aj my to iste dcera zapal priedusiek syn laryngitida v nose moraxella aj maly ma totalne zlte sople tak sudim ze aj on sa nakaziol moraxellou a mna volajako hrdlo zacina boliet a hlieny mi zatekaju no des ja uz na nervy nevladzem toto tahat sama ani financne ani psychicky a to je len zaciatok zimy brrrr

dana33
15. pro 2010

@katecameron ahoj aj my sme boli tak pod. chorý,začal najmenši zápal priedušiek,zelené sople,potom JA asi po 10. rokoch som musela brať ATB a potom ochorel starší synačik,ale my sme vždy pred vianocami,alebo na vianoce presne chory,tak sa skoro vyzdravte!!!

zuzulienka28
16. pro 2010

Ahojte, mam dalsiu novu spravu. Mladsi syncek v noci velmi skaredo kaslal, tak stekavo. Dnes je treti den co ma sopliky. Rano som s nim hned isla k lekarke a az tam som pocula ze ako chrci. Samozrejme dalsie ATB. Ja sa z toho uz zblaznim. Sme v zacarovanom kruhu. Takze opravujem nasu statistiku. Obaja synovia v priebehu troch mesiacov uzivali 4 ATB. Ale dufam, ze aspon na Vianoce budeme vsetci zdravi. Vsetkym chorym zelam skore uzdravenie a katecameron, DRZ SA !

sanym
16. pro 2010

Ahojte. Rozmýšľam nad kúpou Propolairu. Starší syn chodí tretí rok do škôlky a je to hrozné. Pár dní v škôlke a potom 3 týždne doma. Býva strašne zahlienený a nejde mu to vôbec vysmrkať ani vykašľať. Niekedy to zatečie na ušká. Som už zúfalá, lebo vždy nakazí mladšieho syna aj mňa. Ako tak čítam vaše skúsenosti s Propolairom som na pochybách či to nebudú len ďalšie vyhodené peniaze. 😕 Máte s ním niekto aj dobrú skúsenosť a myslíte, že by nám to na to zahlienenie pomohlo?

katecameron
16. pro 2010

@zuzulienka28 aj vy sa drzte treba verit ze raz s toho vyrastu

existujem
16. pro 2010

Ahojte, my sme mali v škôlke posledné 3 týždne podľa mňa všetko - pnemokok, rotavírus, stafilokokus ... Samozrejme aj môj syn dostal pneumokoka, lekárka mu ale dala len kvapky do uška, a po štyroch dňoch bol celkom fit. Dcéra sa od neho nenakazila. Na to, že 2 detičky skončili v nemocnici a polovica je doma už skoro 2 týždne chorá tak náš priebeh považujem za úspech a určite nám pomohol propolair. Tak prajem rýchle uzdravenie 😅

katecameron
17. pro 2010

nechapem preco u nas takto nezabera mi sme dnes boli u dr, dve deti maju zapal priedusiek a jedno zapapl priedusnice chory sme aj my dospely nechcem robit unahlene zavery ale u nas to zatial nefunguje podla mojicjh predstav dnes som v lekarni nechala takmer 50euro ant.pre 5ludi +ine sirupy a hovadiny 😒

zuzulienka28
17. pro 2010

Ahojte. Pripajam nove hlasenie. Mladsi syncek si dnes pocas dna zacal chytat uska, tak som s nim bezala k usnemu. Nastastie ich ma v poriadku, asi ich mal len zalahnute. Starsi syncek uz mal vysledok u lekara a ma stafylokoka. A aby sme sa nezacali nudit, tak aj ja aj manzel si citime hrdlo a mame nadchu a kychame ako najati. Takze sme vsetci chori. Ja mam propolair kazdu noc zapnuty, tak neviem ci pomaha alebo nie. Ono to nie je vseliek, ale podla mna pri beznom prechladnuti asi pomoze. Ked sa jedna o virusy, tam asi velku silu nema. Tento rok je to totalna katastrofa s tymi chorobami. Ja uz tiez neviem ze co mam robit. Je mi luto mojich deti, dala by som cokolvek za to aby bole zdrave ☹