Budou mi vráceny daně za rok 2016? Od 6.6. jsem na PN

9999jana
26. dub 2017

Dobrý den, mám dotaz, bude me vraceny nějaké daně když od 6.6.2016 jsem v PN a mam nezletilé dítě a jsem vdova. Děkuji

j.a.n.i
26. dub 2017

@9999jana No, pokud si do 15.2. požádala zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daní, tak už bys je měla mít, protože se posílají nejpozději s výplatou za březen. No a pokud by sis podávala DP, tak bys zas věděla, kolik ti mají vracet... takže bych tipla, že sis ani nepožádala, ani nepodala daňově přiznání, tak ti pak logicky nemohu nic vrátit. Tedy DP se dá podat i teď.

9999jana
autor
26. dub 2017

@j.a.n.i děkuji za odpověď a ano podala uz v únoru, byla jsem před operací a tak jsem se zastavila v práci a podepsala účetní daňové přiznání, které posila do Prahy kde mame hlavní uctarnu a jelikož jsem po operaci a budu ještě dlouho v prác.nedchopnosti,tak dostavam pouze nemocenskou s OSSZ, v práci me uz smlouva vypršela ale pokud jsem v PN tak výpověď nemam, uz jsem tam psala ale dodnes me nikdo neodpověděl,, tak uz nevim

j.a.n.i
26. dub 2017

@9999jana Pokud ti smlouva vypršela, tak ani žádnou výpověď nedostaneš a smlouva ti skončila tím datem vypršení. Což tedy nic nemění na tom, že pokud si to v prohlášení poplatníka podepsala, tak ti měl bývalý zaměstnavatel daně udělat a přeplatek poslat, ale nic jiného, než že budeš řešit přes zaměstnavatele, kde se to zaseklo, s tím neuděláš.

9999jana
autor
26. dub 2017

Děkuji za odpověď a bylo me řečeno že me budou daně dělat, posilalo se to a určitě kdybch si je mela udělat sama, tak by me dali vědět, tak nevím kde je chyba 😠

j.a.n.i
27. dub 2017

@9999jana Počkej, jak posílalo se to? když dělá daně zaměstnavatel, tak nic nikam neposílá, pouze to on spočítá a pošle ti přeplatek... jo aha, dočítám do té účtárny... tedy účetní zaměstnavatele musí mít veškeré info, takže bych zjistila na ní číslo a zavolala přímo ji.

9999jana
autor
27. dub 2017

Děkuji, jsem volala a nic, tak jsem psala email.