Čestné prohlášení, jak ho vyplnit?

ajja87
14. únor 2018

Ahoj, potřebovala bych poradit, manžel dnes domů donesl Čestné prohlášení, že jsem vloni nedosáhla určitého příjmu (cca 68000),aby si mě mohl odepsat z daní.Od ledna do 31.3. jsem pobírala PPM a od 1.4.jsem měla rodicak a zároveň mi byla proplacena dovolena +celý duben a jeden tyden v květnu)... a teď nevim,jak to vyplnit.Ma se vyplňovat od kdy do kdy jsem co pobirala Mam napsat od 1.1.-31.3 PPM,a od 1.4.-(teď nevim přesné datum) mam napsat co?a mám tam vypisovat i částky jaky jsem pobirala? díky za rady,kdo jste to vyplňoval

lu_cy
14. únor 2018

já na to teda koukala zatím jen letmo ale rodičák se do příjmu nepočítá co já vím, takže od 1.4. podle mě pokud nebyl jiný příjem tak se nemusí nic vyplňovat... 🙂

ajja87
autor
14. únor 2018

@lu_cy jo to vím, že se nepočítá, ale měla jsem proplacenou dovolenou.

alcar
14. únor 2018

@ajja87 ja bych tam nevypisovala nic. Staci jen, ze jsi nevydelala vice jak 68tis. Kdyby meli problem, at si to najdou sami.

alcar
14. únor 2018

I kdyz ted jsem to nepochopila...ty na to mas nejaky formular asi ze? Ja nemela, vypisovala jsem to normalne rukou na kus papiru.

banitram
15. únor 2018

@ajja87 nemusíte vypisovat, co jste kdy měla, po tom je jim houby. Stačí napsat, že jste v roce 2017 nepřesáhla výdělek 68000 Kč. Ve vašem případě se do toho počítá mateřská + hrubý příjem z proplacené dovolené .. já třeba od zaměstnanců žádné čestné prohlášení nevyžaduji, stačí si jen manželku zapsat do daňového prohlášení.

ajja87
autor
15. únor 2018

@alcar jj mám formulář,je tam normálně k vyplnění jmeno, příjmení,adresa a pak, že prohlesuji, že jsem ve zdaňovacím období nepřesáhla příjem dle zákona toho a toho.Po tím je řádek,ve kterém napsáno,co se di tech příjmu započítává a pod tým je jakoby tabulka:
Od..... Do.... .......................
Od..... Do.... ......................
Těchto řádků tam je víc A tak právě nevím co tam mám napsat?! Právě, že na netu jsem hledala,a všude je jen podepsaný,ze jsem tu částku nepřesáhla a o tyhle ,,tabulce,, nic.A hlavně ani nevím jak tam zapsat tu proplacenou dovolenou.

ajja87
autor
15. únor 2018

@ajja87 vyfotila bych,ale nejde mi foťák

banitram
15. únor 2018

@ajja87 já bych tam prostě nic nepsala, jen bych to proškrtala - zaměstnavateli manžela není nic do toho, z čeho a kde máte příjmy a vy nejste povinná jim to detailně rozepisovat. Prostě jen prohlásíte, že vaše příjmy nepřesáhly 68000 Kč.