Co se počítá do daní? Jak se počítá sleva?

tygrous
11. bře 2010

Potřebovala bych poradit k vyplnění přiznání k dani z příjmu:
Loni jsem pracovala do července a pak jsem 10.8.nastoupila na neschopenku a 27.10.na mateřskou. Počítám si slevu na dani na poplatníka celých 24840,- nebo jen částečně dle odpracovaných měsíců 7x2070,-???
A nemocenská a mateřská se do daní nepočítá, že ne?
Díky.

oldas18
2. dub 2015

budu cekat na odpoved spachato jeste stim neco mnuzu udelat dekuji ☹

oldas18
2. dub 2015

@j.a.n.i čisteho 17000kc a oplatnoval jsem oba dva celich 6 mesicu. a za manzelku pri prikal zamastnavatel ze dostanu 25 tisic ze manzelka nemala vic nez 68 tisic tak bych to mel dostat ale nevim tak se ptam kolik by my tak mohlo prijit dekuji jahelka

grushka1
7. dub 2015

Ahoj holky 🙂 jsem v tom ztrácena taky 😒 pracovala jsem pul roku a pak byla na neschopence a v prosinci nastoupila na mateřskou . mzdová mi spočítala daně ale nedokázala mi vysvětlit jestli mam tam zahrnutou tu neschopenku a mateřskou .mam ještě starší dítě na které uplatnˇuju slevu . jak to teda je ? poradite ?

j.a.n.i
7. dub 2015

@grushka1 Jelikož ani nemocenská ani mateřská není zdanitelný příjem, tak ji tam započítanou nemáš.

grushka1
7. dub 2015

ahoj holky 🙂 potřebovala bych poradit 🙂 pracovala jsem pul roku a šla na rizikové a pak v prosinci na mateřskou . jak jsem pochopila mzdová mi napočítala daně za období kdy jsem pracovala ( neschopnost se do daní nepočita ,že? ) a co s tou dobou když jsem byla marod? mam starší dítě na které jsem v práci uplatňuji slevu .ale když jsem byla na neschopence a pak namateřske slevu jsem neuplatňovala 😕 měli by mi něco ještě vrátit na daních ? Díky 🙂

grushka1
7. dub 2015

díky j.a.n.i. 🙂

poupe
11. dub 2015

Mam dotaz, chci si zkontrolovat jestli mi vrátili správně daně, co vše z pásky vyčtu do daňové kalkulačky?http://www.mesec.cz/kalkulacky/danova-kalkulacka/ myslím paragraf 6-příjmy ze závislé činnosti(počítá se hrubý příjem?Co je to úhrn srážkových záloh a daňové bonus jsou jen děti nebo i daňová sleva? Díky.

verunka95
21. únor 2019

Ahoj půjčila jsem peníze ale dlužník je nesplacel - dostal se do insolvence a teď by mi každý měsíc měla přijít nějaká částka určena jeho insolvenčním správcem. Budu tyto peníze muset udávat při zdanění příští rok?