Daně na RD, je třeba potvrzení od sociálního odboru?

beruse78
27. kvě 2014

Potřebovala bych prosím poradit, jsem na rodičovské dovolené, při podávání daní je potřeba k vyplnění nějaké potvrzení od soc. odboru? Děkuji

banitram
27. kvě 2014

Podkud se týká daňového přiznání, tak od sociálky nepotřebujete nic. Potřebujete jen potvrzení o zdanitelných příjmech od všech zaměstnavatelů za daný rok. Sociální dávky nejsou zdanitelný příjem ... nebo máte na mysli něco jiného ?

anina32
27. kvě 2014

Pokud to myslíš tak že manžel podává daňové přiznání a uplatňuje na tebe slevu? Tak potřebuješ potvrzení z úřadu práce že jsi na rodičovské.

serenna30
27. kvě 2014

Ahoj, pokud si na tebe muž uplatňuje slevu na manželku, a ty jsi na rodicaku, pak potřebuje tvoje čestné prohlášeni, ze nemáš žasne zranitelné příjmy v roce 2013. Pokud i na dítě, a ty jsi na mateřské, takze předpokládám, ze ano, pak ještě rodný list dítěte a opět čestné prohlášeni, ze ty si na dítě slevu neuplatnujes...

kkikkina
20. čer 2014

Ahoj. A jak to bude příští rok v případě, že jsem byla do půli února na mateřské, pak nástup na rodičák + mi proplácely 10dní dovolené. Takže za rok 2014 budu mít příjem měsíc a půl mateřské + dovolená, což dělalo +- 30tisíc. Takže to musím doložit?? Nebo manžel, když nemám příjem za tento rok více jak 60tisíc automaticky uplatňuje na mě slevu na dani a já dám jen čestné prohlášení, i když jsem nějaký příjem měla. Snad je to srozumitelné, díky za radu 🙂

zamilovanadonej
20. čer 2014

@kkikkina automaticky neuplatňuje nic, musí si to pohlídat a udělat sám v daňovém přiznání/případně nahlásit zaměstnavateli při zúčtování daně. Od tebe stačí čestné prohlášení, žes neměla příjem vyšší než 68 tis/rok 2014. Pokud si bude dělat tzv. "zúčtování daní" pres zaměstnavatele, tak některé účetní to hrotí a chtějí to doložit.