Danění přivýdělku při RD. Poraďte

kasli
10. pro 2009

Prosím pomozte. Zajímalo by mě, jak je to s ročním přiznáním daní pokud mám při RD brigádu na dohodu. Laicky řečeno, kolik si mohu ročně vydělatat při RD aniž by manžel nepřišel o vrácení přeplatku s daní na mě jako matku na mateřské dovolené. 😉 předem děkuji za odpovědi

sarihy
10. pro 2009

Ahoj Kasli, myslim, že je to 6000,-/měsíc...

tygrous
11. pro 2009

Ja mám pocit, že to je 5000,-/měsíc 😉

xmata
11. pro 2009

Je to 68.000,- za rok (z hrubého příjmu).

kasli
autor
16. pro 2009

Lidi děkuji moc 😉

jaannaa
18. únor 2013

Prosím o radu, pri DR jsem měla malý privýdělek (4800), neplatila jsem zálohu na dan, pojistné...nic....(akorat mi ten zaměstnavatel vydal Potvrzení o zdanitelných příjmech, kde mám úhrn ze záv.čin. a zákald daně na ty 4.800 Kč) Mám to dát do příznání ? ..... Přiznání budu podávat jelikoz mám potvrzení o zaplacených úrocíh z úvěru.

anushka111
8. dub 2013

No nevím,pokud není nějaký finanční strop, který se při rd nedaní a do kterého by jste se vešla vůbec bych to tam neuváděla. protože jinak jste povinná odvádět daň a pojistné při rd, je to sice málo/odvádí se malé procento a z takové částky by to zřejmě byla jen nějaká stovka/,ale ta povinnost tu je.

jajik25
18. črc 2013

Taky bych potřebovala poradit.Ptám se za kamarádku.Chodí do práce a nedávno začala pracovat i doma.Z přivýdělku odvádí daň 15% a zajímalo by jí jestli se i z toho dá dělat daňové přiznání,kdo jí ho udělá nebo kde se má zeptat,a co bude potřeba za papíry.Díky za pomoc