Daňové přiznání a sleva na dani v době prac. neschopnosti

michaela090916
7. zář 2015

Dobrý den,
vůbec tomuto tématu nerozumím, proto budu velmi ráda za Vaše rady.
Letos v lednu jsem podepsala růžové prohlášení, nicméně ještě tento měsíc jsem nastoupila do pracovní neschopnosti, která byla ukončena až k 31.8. Od 1.9. jsem zaměstnaná u nového zaměstnavatele, zde jsem také podepsala růžové prohlášení. Je to nějaký problém? Bylo mi řečeno, že by se mohlo stát, že se mi nevrátí daně. Také mě zajímá zda se mi vrátí daně za dobu co jsem byla v neschopnosti a popřípadě, kdo mi tyto daně vrátí?
Nejde mi o to kolik bych měla dostat, ale zda vůbec něco dostanu
Moc Vám děkuji předem za radu!

hop_ita
12. dub 2018

@marcelka1616 kdyz jste nic neodvedla, tak vam prece nemaji co vracet 🙂

betelgeuzz
Autor odpověď smazal
Zobraz
betelgeuzz
12. dub 2018

@marcelka1616 se spíš divím, že ti něco vrátili. Vrací se část odvedené daně a pokud jsi v roce 2017 nepracovala, tak jsi nic neodvedla a není co vrátit.

yvetta
12. dub 2018

@marcelka1616 - a co cakas ze by sa ti este malo vratit? Mne sa kazdy rok vracia nieco cez 100 KC je to rozdiel zo zaokruhlenia - ja si danove robim sama takze tak ...skus si to spocitat na online kalkulacke ak sa ti nieco nezda...ak si v roku 2017 nemala ziaden prijem tak sa divim, ze sa ti nieco vratilo z coho mala si nejake odmeny, alebo ako?

zanetabalazova
17. led 2020

Dobrý, den už to bude rok.11.2co marodím mám prosím narok na daně dekuji

volfici
17. led 2020

@zanetabalazova pokud jste neměla žádný příjem, ze kterého by vám srazil zaměstnavatel nějakou zálohu na daň, nemá vám co vrátit.

betelgeuzz
17. led 2020

@zanetabalazova jestli to dobře chápu, tak jsi do 11. 2. pracovala. Pak bys měla za leden odvedenou daň a tu by ti měli vrátit. Požádej zaměstnavatele o roční zúčtování daně.

lucylucinka88
20. led 2021

@banitram Dobrý den, mohla bych mít na vás dotaz ohledně daní za minulý rok? Moc vám děkuji 🙂