Daňové přiznání za období na mateřské dovolené

lenny7
13. bře 2014

Ahojky maminy mám dotaz,vloni do června jsem pobírala mateřskou a pak rodičák.Jsem pořád zaměstnaná měl za mě zaměstnavatel podat daň.přiznání za rok 2013 když jsem brala tu MD do června nebo jsem si ho měla podat já?úplně v tom plavu tak prosím o rady,díky 😉

ffiinnkkaa
13. bře 2014

Ani ty ani zaměstnavatel. Neměla si za rok 2013 žádné zdanitelné příjmy 😉

nolies
13. bře 2014

Ahojky, roční zúčtování daní měl za tebe podat zaměstnavatel. Pokud jsi stále zaměstnaná (a to jsi), nezáleží, jestli jsi na MD nebo na rodičáku. 🙂

ninive211
13. bře 2014

@fiinnkkaa Mohla mít zdanitelné příjmy, pokud si po mateřské nechávala proplatit nevyčerpanou dovolenou 😉
@lenny7 daňové přiznání si nepodáváš, mohla jsi požádat o roční zúčtování (pokud bylo co zúčtovat - např. ta proplacená dovolená). Žádat o roční zúčtování za 2013 jsi ale mohla na Prohlášení poplatníka nejpozději do 15. února 2014(předpokládám, že pokud jsi neměla žádné zdanitelné příjmy, tak ti zaměstnavatel ani nedával k podpisu, protože by nebylo co zúčtovávat, v opačném případě se s ním můžeš pokusit domluvit, že by ti to i tak udělal, akorát zpětně musíš podepsat žádost k tomu 15. únoru)

zamilovanadonej
13. bře 2014

Zaměstnavatel je povinen POUZE pokud se o to požádá a to včas, jak píše @ninive211 , do 15.2. A jedná se o "roční zúčtování daně", ne o podání daňového přiznání. Já osobně pochybuju že by byl ochotný udělat to ještě teď, dodatečně. Daňové přiznání podávat nemusíš, pouze v zákonem daných důvodech, či pokud chceš, tzn. je to pro tebe výhodné 😉 JInak na tom podat si daňové přiznání není nic složitého 😉

l.u.c.i.e
14. bře 2014

Holky, když je po mateřské proplacená dovolená, tak ta se počítá v hrubém či čistém? Abych věděla, zda jsem nepřekročila 68tis. V čistém jí nepřekročím a v hrubém ano. Pokud vím, tak mateřská se počítá v čistém, že? Jsem z toho nějaká zmatená.