• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Daňové přiznání za rok 2013

26. března 2014 
@lusany No, takže po zákonem daném termínu, tedy tě účetní může poslat do háje - čistě z toho důvodu, že si tím ušetří práci.
19. únor 2014 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo jsou strašně ochotní, aby se nepředřeli. Myslíte, že si sama zvládnu udělat daňové přiznání? @j.a.n.i
19. únor 2014 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusany pokud máš účetní, co si potřebuje dodržovat něco akurátně, tak tě pošle do háje... podepisují se daně do 15.2. Naší účetní to teda stačilo i později, ale některé jsou prostě "akurátní".
19. únor 2014 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusany Jasně, nic na tom není, ideálně tady: https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup.faces potřebuješ akorát od účetní "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činosti..." nebo tak nějak, to je povinna ti vystavit a z toho to opíšeš do DP.
19. únor 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A PPM se nepocita jako prijem ze? Takze krome papiru z prace nic jineho nepotrebuji @j.a.n.i ?
19. únor 2014 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusany Ne, do tvého DP se ani nemocenská, ani PPM nepočítá jako příjem, tedy pouze ten papír z práce.

Ale pro slevu na manželku (pokud by si tě chtěl uplatňovat manžel), tak tam se do toho limitu 68tis. jak nemocenská, tak mateřská počítá.
19. únor 2014 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak snad to nějak zvladnu vyplnit, a ten odkaz co jste mi posilala, to je jen pro kontrolu nebo se to da poslat i elektronicky? A nevite jestli by mi meli vubec neco vratit? Jinak manzela bohuzel nemam, tim padem zadnou slevu uplatnit nemuzu. Dekuji moc @j.a.n.i
19. únor 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusany No, elektronicky se to poslat dá, ale musela bys mít buď elektronický podpis nebo datovou schránku. Ale jde to tam vyplnit, vytisknout a podlat poštou, nebo odnést na FÚ.
19. únor 2014 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Tak Vám děkuji, snad to nějak zvládnu
19. únor 2014 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i asi jsem se špatně vyjádřila, výpočet daně provádíme paušálem.. a nemáme od letošního roku nejde odpočet na manželku a děti .. no a prý, když budeme mít i přiznané minimální náklady k tomu paušálu, tak můžeme dostat ten danový bonus
20. únor 2014 v 11:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zelvatko Tak pokud myslíš že uplatňuje náklady paušálem z příjmů, tak současně s tím nemůže uplatňovat skutečné náklady, vždy jde pouze jedno nebo druhé. Tedy buď paušál a nemožnost odpočtu manželky a dětí nebo skutečné náklady s možností odpočtu manželky a dětí, ale bez paušálu.
20. únor 2014 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Dobrý den, mohu Vás poprosit o radu? celý loňský rok jsem pobírala pouze RP.Danový přiznání si podávám sama, protože mám ještě příjem z pronájmu. Ale ten byl jen kolem 11tis. Jem povinna podat daňový přiznání nebo nemusím? a ještě jeden dotaz, až mi budou svěřeny děti do péče(s manželem jiz spolu nežijeme) mohu uplatňovat slevu na děti, kdyz budu ještě na rodičovský a mít příjem z pronájmu nebo musím pracovat, abych mohla slevu uplatnit? děkuji
23. únor 2014 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elgereta Jako 11 tis. za celý rok? A opravdu je tahle částka příjem nebo už je to zisk? A ad sleva na dítě, pokud budeš mít příjem z toho pronájmu alespoň 51 tis., tak si dítko budeš moct uplatnit, jinak ne.
23. únor 2014 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i jedná se o malý kousek pole, je to částka uvedená v nájemní smlouvě. 11tis za rok. Díky.
23. únor 2014 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elgereta Tak to myslím, že DP dělat nemusíš, limit je tuším 15000,- ale nevím, jestli náhodou místo toho nemusíš dát nějaké prohlášení, že si pod tenhle limit, takže se stejně budeš muset ideálně na to finančáku zeptat. :frowning2:
24. únor 2014 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i děkuju.
24. únor 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Prosím ještě o radu s vyplněním daňového přiznání. Konkrétně řádek 64. sleva na poplatníka? Na jakou částku mám nárok, když jsem pracoval celý leden, pár dní v únoru a v listopadu a prosinci jsem čerpala dovolenou, jinak nic
4. bře 2014 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusany těch 24 tis. a něco, z hlavy přesnou částku nevím, prostě cifru za celý rok, jelikož existuješ celý rok :slight_smile: to jestli si celý rok pracovala nebo ne, není podstatný.
4. bře 2014 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ok, děkuji @j.a.n.i
5. bře 2014 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kdy se vrací daně, kdy budou ve výplatě, když mi to počítá zaměstnavatel?
10. bře 2014 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupe Nejpozději ve mzdě za březen, tedy v dubnu.
10. bře 2014 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ale je šance že to může být i v únorové?
10. bře 2014 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@poupe Jasně, může být, záleží na zvyklostech dané firmy.
10. bře 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,jak je to u účastníka II.pilíře důch.reformy? Muž je v ní od září.Musím k dan.přiznaní doložit nějaký doklad? Na netu jsou různé informace.
14. bře 2014 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, manžel je zaměstnanec a OSVČ (vedlejší činnost). Vede daňovou evidenci. Jak je to prosím s odpisy v přehledu pro VZP a SSSZ, dají se použít jako výdaj? Děkuju moc! @j.a.n.i
15. bře 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@litsea Pokud je máš jako vydaje pro DP, tak je použiješ úplně stejně.
15. bře 2014 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den, prosím o radu - právě vyplňuji daňové přiznání (v roce 2013 jsem byla celou dobu na rodičáku a do toho mám živnost..) a chci se zeptat, zda můžu uplatnit slevu na dani na poplatníka i já, pokud tedy nemám jiný příjem než ze živnosti (nepočítám rodičák)
Děkuji za odpověď .
15. bře 2014 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajoslava Jo, můžeš.
15. bře 2014 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i v DP je odpis v položce úprav snižujících základ daně, není to přímo jako položka výdaj. V přehledech pro VZP a SZ ale jiná položka než výdaj není, tak mi jde o to, jestli tam ten odpis můžu "schovat"... Díky moc!
17. bře 2014 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, měla bych také dotaz. Jsem 4. rokem na rodičovské dovolené s druhým dítětem. Každý rok mi nějak v únoru chodilo z personálního od zaměstnavatele formulář daňového přiznání, který jsem dle pokynů personální vyplnila a podepsala. Letos mi žádné nepřišlo. Není to divné? Chtěla jsem se před voláním na personální poradit tady. Díky.
25. bře 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek