• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Daňové slevy pro rodiče dětí ve školce, 2014-2015

29. května 2015 
Máte někdo zkušenost nebo bližší informace k daňové slevě pro rodiče dětí ve školce? Je to již schválená novinka pro letošní rok. Je nějak omezený věk dítěte (spodní hranice) nebo umístění do státního/soukromého zařízením? "Rodiny si budou moci snížit daň o náklady, které vydávají za pobyt dítěte v mateřské škole nebo jiném zařízení péče o děti předškolního věku – a to už počínaje příjmy za letošní rok. Maximální výše roční slevy na jedno dítě je ohraničena částkou měsíční minimální mzdy. Pro letošní rok jde tedy o 8500 korun, pro příští rok s největší pravděpodobností o 9000 korun." http://zpravy.aktualne.cz/finance/danove-zmeny-maji-zelenou-pomohou-rodicum-i-duchodcum/r~abd78bce0d9d11e4bd55002590604f2e/
17. črc 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@soleilll Bylo to teprve čtení, tzn. představení návrhů a o ničem se nehlasovalo. Neznamená, že když s tím souhlasili teď, že to musí v takovéto formě projít.
17. črc 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xpila V tom článku píšou, že tento zákon už je schválený a platí od září 2014.
17. črc 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soleilll Je tam napsáno toto: "Nyní ji projednají výbory, definitivní schválení se čeká v září.".... " Změny pak mají být účinné od začátku roku 2015.". A to v případě, kdy to takto projde. Chce to pořádně číst.
17. črc 2014 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@soleilll a navíc je tam tato věta "Týkaly by se tedy příjmů počínaje lednem 2015, nikoliv daňového přiznání za rok 2014."
17. črc 2014 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
milé dámy, toto je článek z června a je zde uvedeno, že sleva platí již od toho září, takže pozor, někde je asi chyba :slight_smile:
http://zpravy.aktualne.cz/finance/rodicum-pomuze-nova-danova-sleva-za-skolku-uz-letos/r~d33cfbb6fa3f11e3b583002590604f2e/
17. črc 2014 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xpila Přesně tak, stačí pořádně číst. @chris_n Teď se projednává daňové zvýhodnění na 2. a další dítě, slevy pro důchodce atd., ale snížení daní o náklady na školku už schválené jsou - v zákoně o dětských skupinách...
@alpakovo Přesně tak, tyto informace jsem našla na netu - novela platná od září 2014, slevu na dani možno uplatnit za letošek v přiznání podávaném na začátku příštího roku. Kromě celkové roční částky ale nic víc.
18. črc 2014 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
víte prosím někdo, jestli si může slevu na školku uplatnit otec, když starší dítě bude ve školce a já na mateřské s mladším doma? a těmi náklady na školku se myslí jenom prosté školkovné nebo i ostatní výdaje ve školce jako stravné atd.
19. srp 2014 v 18:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevíte někdo prosím aktuální info?
2. zář 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@victress Zatím zákon čeká na schválení po změnách navržených senátem.
@miluse Podle tohohle ještě není definitivně schváleno http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=82 Myslím, že sněmovna pozměňovací návrhy schválí, bohužel není poznat, kdy to mají v plánu projednat. Pak už jen prezident a od 15. dne násl. měsíce by to mělo platit.
2. zář 2014 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@soleilll takže nezbývá než čekat.... tak doufám, že do daní za letošek se to bude už moci uplatnit, každá kačka dobrá :slight_smile:

díky za odpověď
3. zář 2014 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@miluse Jen nevím, jestli (po def. schválení) bude možné odečíst náklady za celý letošní rok nebo jen za období, od kterého bude zákon platit. Uvidíme.
3. zář 2014 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. zář 2014 ve 14:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bezva zákon - hlavně dohromady s připravovaným školským zákonem, kdy by stát měl přestat dotovat soukromá školní a předškolní zařízení. Takže ti, na které se dostane státní školka, dostanou ještě vrácené doplatky a ti, na které se nedostane, leda ostrouhají. Protože školky, které teď stojí třeba 7 tis. měsíčně, budou stát 11 tis., což už si spousta lidí opravdu dovolit nemůže, takže máma raději s dítětem zůstane doma. A ti, co se rozhodnou, že se jim pořád vyplatí, tam to dítě dát, pak asi tisícovka měsíčně nevytrhne... :confounded: Ale spousta lidí si řekne, jak je to super a jak ti, co tyhle zákony tvoří, myslí na lidi... :rolling_eyes:
3. zář 2014 ve 14:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nás s tím ve školce už seznámili. :wink:
3. zář 2014 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonceli a co přesně říkali?
3. zář 2014 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nic moc,jen ze je oslovila spolecnost,co sprostredkovava tyto danove slevy a ze at se vyjadrime jestli to chceme nebo ne,ze uzavrou dohodu s tou spolecnosti,potom zamestnavatel musi mit dohodu o spoluppraci tez s tou spolecnosti,pak skolkovne by se muselo platit pres firemni ucet a ze ta sleva muze byt az 31% ze skolkovneho. A neplati to pro OSVC.
3. zář 2014 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonceli aha, tak to je docela složité..
3. zář 2014 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@soleilll takže jestli to z toho článku dobře chápu, tak by mělo pak stačit potvrzení ze školky, kolik jsme za ten rok zaplatili, jako např. u pojistky, že?
24. zář 2014 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Myslím, že ano. Záleží, jestli k tomu školky obdrží nějaký předpis nebo si budou vymýšlet to potvrzení samy.
25. zář 2014 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky za upozorneni, nekolik tisic do kapsy se bude hodit. :slight_smile:
25. zář 2014 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak pokud to chápu dobře, sleva se bude uplatňovat až v létě po skončení škol. roku za těch 10 měsíců a stačí potvrzení ze školky kolik se za ten rok zaplatilo. Já budu na mateřské, může jí uplatnit v práci manžel? Nebo na finančák s tím?
Díky
2. pro 2014 v 10:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle mi přišlo od kamarádky, učetní - Ve zkratce: vyžádat v lednu potvrzení ze školky o zaplacení školkovného za rok 2014(bez stravy) a tu částku(max.8.500,-) si odečtete přímo z daní. Je jedno jestli si částku odečte matka nebo otec.
2. pro 2014 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
A platí to i na jesličky? A když mám dvě děti, tak jde uplatnit na obě?
3. pro 2014 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
pLATÍ TO JEN NA ŠKOLKOVNÉ, BEZ STRAVY! Takže nelze uplatnit u předškoláků, kteří školkovné neplatí
3. pro 2014 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@raada já mám předškoláka a školkovné platím-normálně teda 700, předškoláci jen 400 takže to uplatit určiě jde v některých školkách i u předškoláků
3. pro 2014 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@haben Myslím, že zákon mluví o předškolním zařízení, takže jesle, školky a to i soukromé. Ale ředitelé by to měli vědět přesněji, snad ti poradí.
3. pro 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik fakt jo? tak u nás 400 všichni, předškoláci zdarma, jen strava:frowning2: teda, myslela jsem, že to je všude zdarma pro předškoláky. Vidíš, co se člověk nedozví:slight_smile: jinak ale platí to i pro soukromé školky a jesle, miniškolky,...
3. pro 2014 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A proč to neplatí pro OSVČ ? To by byla strašná diskriminace :frowning2:
@simonceli
3. pro 2014 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek