Daňové slevy pro rodiče dětí ve školce, 2014-2015

soleilll
17. črc 2014

Máte někdo zkušenost nebo bližší informace k daňové slevě pro rodiče dětí ve školce? Je to již schválená novinka pro letošní rok. Je nějak omezený věk dítěte (spodní hranice) nebo umístění do státního/soukromého zařízením? "Rodiny si budou moci snížit daň o náklady, které vydávají za pobyt dítěte v mateřské škole nebo jiném zařízení péče o děti předškolního věku – a to už počínaje příjmy za letošní rok. Maximální výše roční slevy na jedno dítě je ohraničena částkou měsíční minimální mzdy. Pro letošní rok jde tedy o 8500 korun, pro příští rok s největší pravděpodobností o 9000 korun." http://zpravy.aktualne.cz/finance/danove-zmeny-...

xpila
17. črc 2014

@soleilll Bylo to teprve čtení, tzn. představení návrhů a o ničem se nehlasovalo. Neznamená, že když s tím souhlasili teď, že to musí v takovéto formě projít.

soleilll
autor
17. črc 2014

@xpila V tom článku píšou, že tento zákon už je schválený a platí od září 2014.

xpila
17. črc 2014

@soleilll Je tam napsáno toto: "Nyní ji projednají výbory, definitivní schválení se čeká v září.".... " Změny pak mají být účinné od začátku roku 2015.". A to v případě, kdy to takto projde. Chce to pořádně číst.

chris_n
17. črc 2014

@soleilll a navíc je tam tato věta "Týkaly by se tedy příjmů počínaje lednem 2015, nikoliv daňového přiznání za rok 2014."

alpakovo
17. črc 2014

milé dámy, toto je článek z června a je zde uvedeno, že sleva platí již od toho září, takže pozor, někde je asi chyba 🙂
http://zpravy.aktualne.cz/finance/rodicum-pomuz...

soleilll
autor
17. črc 2014

@xpila Přesně tak, stačí pořádně číst. @chris_n Teď se projednává daňové zvýhodnění na 2. a další dítě, slevy pro důchodce atd., ale snížení daní o náklady na školku už schválené jsou - v zákoně o dětských skupinách...
@alpakovo Přesně tak, tyto informace jsem našla na netu - novela platná od září 2014, slevu na dani možno uplatnit za letošek v přiznání podávaném na začátku příštího roku. Kromě celkové roční částky ale nic víc.

victress
19. srp 2014

víte prosím někdo, jestli si může slevu na školku uplatnit otec, když starší dítě bude ve školce a já na mateřské s mladším doma? a těmi náklady na školku se myslí jenom prosté školkovné nebo i ostatní výdaje ve školce jako stravné atd.

miluse
2. zář 2014

nevíte někdo prosím aktuální info?

soleilll
autor
2. zář 2014

@victress Zatím zákon čeká na schválení po změnách navržených senátem.
@miluse Podle tohohle ještě není definitivně schváleno http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=82 Myslím, že sněmovna pozměňovací návrhy schválí, bohužel není poznat, kdy to mají v plánu projednat. Pak už jen prezident a od 15. dne násl. měsíce by to mělo platit.

miluse
3. zář 2014

@soleilll takže nezbývá než čekat.... tak doufám, že do daní za letošek se to bude už moci uplatnit, každá kačka dobrá 🙂

díky za odpověď

soleilll
autor
3. zář 2014

@miluse Jen nevím, jestli (po def. schválení) bude možné odečíst náklady za celý letošní rok nebo jen za období, od kterého bude zákon platit. Uvidíme.

victress
3. zář 2014

@soleilll díky🙂)

suzanna123
3. zář 2014

Bezva zákon - hlavně dohromady s připravovaným školským zákonem, kdy by stát měl přestat dotovat soukromá školní a předškolní zařízení. Takže ti, na které se dostane státní školka, dostanou ještě vrácené doplatky a ti, na které se nedostane, leda ostrouhají. Protože školky, které teď stojí třeba 7 tis. měsíčně, budou stát 11 tis., což už si spousta lidí opravdu dovolit nemůže, takže máma raději s dítětem zůstane doma. A ti, co se rozhodnou, že se jim pořád vyplatí, tam to dítě dát, pak asi tisícovka měsíčně nevytrhne... 😖 Ale spousta lidí si řekne, jak je to super a jak ti, co tyhle zákony tvoří, myslí na lidi... 🙄

simonceli
3. zář 2014

Nás s tím ve školce už seznámili. 😉

andelka
3. zář 2014

@simonceli a co přesně říkali?

simonceli
3. zář 2014

@andelka nic moc,jen ze je oslovila spolecnost,co sprostredkovava tyto danove slevy a ze at se vyjadrime jestli to chceme nebo ne,ze uzavrou dohodu s tou spolecnosti,potom zamestnavatel musi mit dohodu o spoluppraci tez s tou spolecnosti,pak skolkovne by se muselo platit pres firemni ucet a ze ta sleva muze byt az 31% ze skolkovneho. A neplati to pro OSVC.

andelka
3. zář 2014

@simonceli aha, tak to je docela složité..

soleilll
autor
23. zář 2014
miluse
24. zář 2014

@soleilll takže jestli to z toho článku dobře chápu, tak by mělo pak stačit potvrzení ze školky, kolik jsme za ten rok zaplatili, jako např. u pojistky, že?

soleilll
autor
25. zář 2014

Myslím, že ano. Záleží, jestli k tomu školky obdrží nějaký předpis nebo si budou vymýšlet to potvrzení samy.

cabalkova
25. zář 2014

Diky za upozorneni, nekolik tisic do kapsy se bude hodit. 🙂

lenkasilerka
2. pro 2014

Holky tak pokud to chápu dobře, sleva se bude uplatňovat až v létě po skončení škol. roku za těch 10 měsíců a stačí potvrzení ze školky kolik se za ten rok zaplatilo. Já budu na mateřské, může jí uplatnit v práci manžel? Nebo na finančák s tím?
Díky

mollyweasley
2. pro 2014

Tohle mi přišlo od kamarádky, učetní - Ve zkratce: vyžádat v lednu potvrzení ze školky o zaplacení školkovného za rok 2014(bez stravy) a tu částku(max.8.500,-) si odečtete přímo z daní. Je jedno jestli si částku odečte matka nebo otec.

haben
3. pro 2014

A platí to i na jesličky? A když mám dvě děti, tak jde uplatnit na obě?

raada
3. pro 2014

pLATÍ TO JEN NA ŠKOLKOVNÉ, BEZ STRAVY! Takže nelze uplatnit u předškoláků, kteří školkovné neplatí

smardik
3. pro 2014

@raada já mám předškoláka a školkovné platím-normálně teda 700, předškoláci jen 400 takže to uplatit určiě jde v některých školkách i u předškoláků

soleilll
autor
3. pro 2014

@haben Myslím, že zákon mluví o předškolním zařízení, takže jesle, školky a to i soukromé. Ale ředitelé by to měli vědět přesněji, snad ti poradí.

raada
3. pro 2014

@smardik fakt jo? tak u nás 400 všichni, předškoláci zdarma, jen strava☹ teda, myslela jsem, že to je všude zdarma pro předškoláky. Vidíš, co se člověk nedozví🙂 jinak ale platí to i pro soukromé školky a jesle, miniškolky,...

lusyy
3. pro 2014

A proč to neplatí pro OSVČ ? To by byla strašná diskriminace ☹
@simonceli