Daňový odpočet u životního pojištění, mám dát přiznání?

Mám dotaz, v roce 2012 jsem brala RP a od 1.10.2012 PPM. Teď mi přišlo z ING, kde si platím pojistku potvrzení, že si mohu od základu daně odečíst 12.000,-kč. Osobně si myslím, že je mi to k prdu, pže jsem vlastně daně žádný neplatila nebo si mám dát daň.přiznání ? M.
j.a.n.i
4. únor 2013
@glimmer Ano, myslíš si to správně 😉 je ti to k prdu.
glimmerautor
4. únor 2013
@j.a.n.i tak to jsem přesně nechtěla slyšet (číst) ... 😃
j.a.n.i
4. únor 2013
@glimmer To je mi jasný 🙂
berynka
31. led 2014
Bude někdo prosím vědět? Platím úrazové a životní pojištění, to životní jsem dva roky zpátky uplatňovala v daňovém přiznání. Teď jsem čekala na potvrzení a když nepřišlo a napsala jsem na pojišťovnu, tak mi přišla následující odpověď:

Nárok na daňový odpočet vzniká pouze v případě, že zvolíte investiční variantu pojištění. U Vaší smlouvy jste však zvolila rizikovou variantu pojištění. Je nám líto, nárok na daňové potvrzení Vám tedy nevznikl.

To je jako co? :-N Jsou nějaké změny, o kterých nevím?

A ještě bych měla dotaz ohledně penzijního připojištění, dá se uplatnit? Platíme ty tři stovky měsíčně. Díky
vilibalda
31. led 2014
@berynka Ohledně toho ůrazového a životního netuším, ale na penzijním si musíš spořit mnohem víc než 300 Kč měsíčně, abys mohla uplatnit odpočet.
@glimmer taky mi došlo potvrzení a je mi to k ničemu 😞 Stejně tak odečet z ǔvěru ]-( navíc si mě ani manžel neodečte, protože kvůli mateřské o pár tisíc přesáhnu limit. Takže mám milion odečtů, ale nic nemůžu uplatnit :-p
berynka
31. led 2014
@vilibalda dík, to jsem si myslela. Právě jsem někde našla (ale i tak to bylo dost zmatené), že to bývala pětistovka a teď snad nově 1500 :-p . Prostě nenechaj člověku ani korunu ]-( .
marci81
31. led 2014
@berynka no a neměnila jsi něco na tom pojištění? nezaniklo ti třeba to životní nebo tak? Z toho, co píšou bych to pochopila takhle - platíš si pojištění, i když je životní a úrazové, ale nespoříš si k tomu a proto si nemůžeš nic odečíst. Existujou totiž dva druhy živ. poj. - se spořením a bez. Odečítat si můžeš jen to, kde si i zároveň spoříš.
berynka
31. led 2014
@marci81 ne vůbec žádná změna, od začátku to nebylo investiční životní pojištění a fakt jsem to uplatňovala. Jednou přímo na FÚ, kam jsem si dávala daňové přiznání a jednou nesla do práce účetní.
marci81
31. led 2014
@berynka hm, tak to je divný :-| co já vím, tak se uplatňovat může jen to se spořením.
berynka
31. led 2014
@marci81 tohle já právě vůbec nevěděla a teď je mi jasný, že v tom bude zakopaný pes 😉 . Už jsem jim zase psala a chci, aby to ještě nějak upřesnili (vzhledem k těm předchozím rokům)
marci81
31. led 2014
@berynka no to jsem zvědavá, co ti napíšou teda 🙂 je to fakt divný. já mám taky to bez spoření, takže nic neuplatňuju. Manžel si odečte jen hypo.
verunka_91
2. únor 2014
@berynka Ahoj je to tak, že pokud máš životní pojistku (kde je nějaká investiční část tak to investičko a kolik platíš za smrt nemocí i úrazem tvoří částku, ze které se poté vypočítává částka pro odečet na daně. Pokud na to nárok máš, automaticky ti přijde do 15.2. dopis z pojišťovny jako potvrzení placeného pojistného za dané období a je tam přímo i napsáno kolik si můžeš odečíst - zaměstnanci to pouze nesou účetní v podniku 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli