Jsem na MD, samoživitelka, můžu si dceru napsat do daní?

top88
18. únor 2014

Zajimalo by me jestli to jde udelat aby si malou napsala do dani? i kdyz jsem na MD.....
pritel rekl ze to delat nebude.... tak to chci udelat ja... myslite ze to jde ?

schiferka
23. únor 2015

@j.a.n.i Ahaaa. Dekuji moc za objasnění. Škoda :D

lsien3
23. únor 2015

@j.a.n.i Tak super, děkuji! 🙂

kopacka01
12. bře 2015

Dobrý den,s manželem jsme v rozvodovém řízení a každý máme na sebe psané jedno dítě.Bohužel s manželem není žádná domluva a do práce potřebuji odevzdat jeho čestné prohlášení že si syna,kterého uplatňuji já,neuplatňuje.Bohužel mi ho do dneška nedal tak se chci zeptat jestli se to dá vyřešit jiným způsobem popř.jestli se to dá doložit třeba později?Díky

sisstin
12. bře 2015

@kopacka01 jestli ho mas v peci, podpis jeho nepotrebujed 😉

kopacka01
12. bře 2015

právě že to je ještě v řízení

sisstin
12. bře 2015

@kopacka01 tak je to jeho povinnost, pokud uplatnovat nehodla 😉

kopacka01
12. bře 2015

no ale jak ho k tomu donutit,on to totiž nechápe,přitom by měl chtít to samý po mě ale po právníkovi mi zase vzkázal ať si je uplatňuju oba ale to podle mě nejde když je to za loňský rok,ta nevím

sisstin
12. bře 2015

@kopacka01 a kdo z vas mel ve vyplate bonus na dite? 😕

kopacka01
12. bře 2015

no každý na jednoho

sisstin
12. bře 2015

@kopacka01 aha, jasny, no oba si podle me dat nemuzes. Holt jim rekni, ze manzel nespolupracuje a co mas teda delat. Podle me to jde i bez podpisu, pokud by si on uplatnil, tak bude mit pak sankci...

kopacka01
12. bře 2015

v práci to ví,řeší to i moje právnička ale pořád to nebere konce

monulinecka
11. zář 2019

Dobré poledne, mám dotaz. Můj dotaz se týká na vrácení daně na dítě jestli to může využít moje maminka u které máme trvalé bydliště bydlím a teda o patro výš ale adresu máme stejnou s maminkou a tatínkem a já pracuji v Německu takže já nic takového nemám Jestli to tedy může využít moje maminka při dalším daňové zúčtování Někdy jsem to vyčetla že mohou žádat i prarodiče Pokud nežádá jeden z rodičů a já jsem s holčičkami sama ale jak říkám pracuji v Německu Může mi někdo poradit zda to lze nebo to nelze děkuji vám mnohokrát