Kdo odvádí daně, když jsme na RD? Zaměstnavatel?

flor1
14. led 2009

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, kdo odvádí daně, když jsme na RD? Zaměstnavatel? Nebo si to musím nějak zařídit sama? Díky 🙂

pohadka
26. led 2009

moc děkuju, za pomoc. 🙂
Uvidíme co si na mě vymyslí....

alcakv
28. led 2009

vojtisek2007 mohu se taky zeptat na něco ohledně daní ?
Když jsem na mateřské, resp. do května jsem měla mateřskou nyní rodičovský příspěvek, manžel má hypotéku psanou na sebe......jak to tedy máme udělat my ? Děkuji moc 🙂

kacka.va
28. led 2009

alcakv: manžel si dá úroky do daní. nechápu přesně, kde je problém 🙂

alcakv
28. led 2009

kacka.va , děkuji a tedy uplatní slevu na dítě?....k té hypotéce, manža říkal,že jí platíme moc krátce 😕 , mě zajímal hlavně ten postup...co a jak 😉 😵

kacka.va
29. led 2009

na dítě si může odečítat jeden z manželů, pokud to bude tvůj manžel, tak ty napíšeš čestné prohlášení, že si dítě neodečítáš z daní a manžel na něj uplatní odečitatelnou položku, ale jen za celé měsíce od narození dítěte. a u hypotéky vám přijde papír, kolik jste zaplatili na úrocích a tu částku si odečte taky z daní.

berysa
31. led 2009

ahoj, jsem na tom podobně ohledně toho vrácení daní, napadlo mě, že pokud se to potvrzení o zdanitelných příjmech nikde nepředkládá a jen z toho opisuju do toho daňovýho přiznání, že bych ty zálohy snad vyčetla z výplatních pásek, je to tak nebo je potřeba získat víc údajů? Akorát mě trochu mate, že měsíce co jsem byla na neschopence tam mám samý nuly, takže uvedu jen příjmy (nemocenskou) za ty měsíce a zálohy nula?

Pohadka: pokud ti to udělají v práci tak tím líp, jen si dej pozor abys tam včas zašla podepsat ten růžovej daňovej formulář, bez toho ti to neudělají

aneta15
31. led 2009

Ahoj,
holky nevíte jestli jde odečíst leasing na auto asi ne, co ?

kacka.va
31. led 2009

pokud je psané na firmu, tak je to nákladová položka, ne?

berysa
2. únor 2009

http://www.podnikatel.cz/clanky/zuctovani-zames...

Pohadla: našla jsem tenhle odkaz, ze kterého vyplývá, že když požádáš zaměstnavatele o to vyúčtování daní do 15. února, tak je povinen ti to udělat. Já jim teda pošlu, že žádám o provedení vyúčtování daně z příjmu za rok 2008 a rovnou si předvyplním a podepíšu ten růžovej daňovej formulář a budu doufat, že to podají, protože naše vztahy nejsou moc dobré ☹

bertica.h
5. únor 2009

Babule..prosím o radu..nechcem zakladať novu temu,snád mi poradíte aj tak.Budem písať česky,snád to zvládnem čo s najmenej chybami 😅

Na MD by som měla nastopit 31.3.
TP 31.5.

Za tu dobu co budu na MD mám nárok na slevu na poplatníka?
Prototože..kdyby netak se asi do těch 68tisíc nevejdu a pak by sme v ročním zůčtovaní daně dostalil kolem těch 25tisíc.
Protože moje MD bude kolem 8,5tisíce..takže je to tak na hraně.

Ješte bych si ráda od Vás enchala poradiť..počas nemocenské nárok na slevu na poplatníka nemám?a jak by to měl pak manžel vyúčtováno v ročním zůčtování?
Pak by dal do kolonky poččet měsícu vyživovaná manželka napr.4 a ja bych pak těch 8mesícu(2M před porodem,6 M po narození mimča)poberala sama na sebe slevu?
Snad jsme se vyjádřila rozumně..ono pro mne je to vždycky problém 😀 😀

Moc budu ráda když odepíšete..

Díky 😵 😵

mrnous81
11. únor 2009

Dobrý večer,chtěla bych poprosit někoho,jestli by mi neporadil ???S manželem si podáváme daňové přiznání sami (ale dělá nám to kamarád,který tomu rozumí,ale je tak vytížen,že to zjišťuji zde,pač neměl čas mi dotazy zodpovědět),tedy nejpozději do konce dubna 😉 V půlce března 2008 jsem nastupovala na mateřskou,a byl mi vypočítán denní výměr,který za měsíc nedosahoval výši rod. příspěvku,tudíž mi to vyplácela sociálka a zaměstnavatel mi doplácel zbytek do částky 7600 (nebo to bylo obráceně ??? mám v tom zmatek 😒 ) V účtárně jsem si vyžádala potvrzení příjmu,kde mám potvrzeno pouze proplacení dovolené a doplatek mateřské do výše rod. příspěvku.Jak jsem se dočetla,tak mateřská by se měla uvádět jako zdanitelný příjem !!! To znamená,že si mám na sociálce vyžádat potvrzení o tom,kolik jsem brala mateřskou ??? A je také potřeba potvrzení pro daň. přiznání o tom,od kdy jsem pobírala rodičovský příspěvek a kolik ???Předem díky 🙂

mrnous81
11. únor 2009

OPRAVA: do konce března (ulítla mi myšlenka 😉 )

kacka.va
12. únor 2009

mrnous: mateřská i rodičák jsou od daně osvobozeny.

vojtisek2007
12. únor 2009

mrnous - nebylo by lepší, kdyby si manžel dal přiznání sám - a na tebe si uplatnil odpočet - kdyby tvůj příjem v roce 2008 nepřesáhl 68.000 tak by si odečetl nějakých 24tisích - mateřská se jako příjem počítá, rodičák ne, dovolená je taky příjem - zkus si spočítat, jestli mateřská+proplacená dovolená udělá míň než 68tisic a když jo, tak ať si tě uplatní manžel a ty daňové přiznání nepodávej

kacka.va
12. únor 2009

tak co já mám info, tak ta hranice je 30 tisíc :( (mám to všechno přímo od daňového poradce).
a mateřská už je čistý příjem, tak co chcete danit?

kacka.va
12. únor 2009

jo tak sorry. je to 68, já to tam měla vypsané se zohledněním výše mateřské 🙂

kacka.va
12. únor 2009

PPM se považuje za příjem pro uznání na slevu na manželku, ale ve vlastním přiznání se neuvádí, ne?

vojtisek2007
12. únor 2009

ne ve vlastním přiznání se neuvádí - ale při uznání odpočtu na manželku se jako příjem bere

kacka.va
12. únor 2009

🙂

duch
12. únor 2009

Ahojky,můžete mi někdo poradit jaké potřebuju papíry pro mzdovku aby mi odečetli zaplacené úroky z úvěru ze stavebního spoření?? Budu je uplatňovat letos já a příští rok už manžel.A jestli potřebuju i manželovo čestné prohlášení,když je vedený jako přistupitel,nebo nepotřebuju,když je to psané na mně.

vojtisek2007
12. únor 2009

duch - ze stavebního spoření by ti mělo přijít "potvrznení o zaplacených úrocích" - jestli ti nepřijde do konce února, tak by bylo lepší si tam zavolat - pro jistotu - jenom do 15.2. nezapomeň podespat v práci prohlášení poplatníka, že budeš chtít od zaměstnavatele udělat vyúčtování daně. Od manžela nic nepotřebuješ.

duch
12. únor 2009

to mi už konečně přišlo,takže stačí jen tohle?i když jsem to ještě loni neuplatnovala?tak to mám poslední den zítra,co?

vojtisek2007
12. únor 2009

stačí ti jen to potvrzení, ikdyž jsi ho vloni ještě neuplaňovala, jo zítra poslední možnost podepsat to prohlášení - a odevzdat potvrzení ze stavebního spoření

bertica.h
12. únor 2009

Možem výs poprosit o radu,ohladne daní?

Kedže som vyživovaná manželka(príjem som mala nejaých 10tisíc za rok 2008)..myselal som si,že dostane manžel za mna slavu na dani..teda nejak okolo tých 25tisíc..ked som skusala int.kalulačky daní,tak mi to tam nepísalo..aj ked som zatrhla že sleva na vyživovanou manželku ANO..sa to nejako zmenilo?
a do akého dátumu musia vrátit dane?
Do konca apríla?
či skor?dakuejm 🙂 🙂

vojtisek2007
12. únor 2009

bertica - nezměnilo - slevu na manželku dostane v tom případě, že nemáš větší příjem za rok než 68.000. A daně vracejí postupně podle abecedy, takže až se na tebe dostane...ale většinou to stihnou všechno do konce dubna.

bertica.h
12. únor 2009

dakujem Vojtišek..tak prečo blbnu tie kalkulačky?? 😅 😅

podľa abecedy? 😀 😀
Tak,to budeme prvý 😀 😀

aponchie
14. únor 2009

mam dotaz ohledne mzdoveho listku jako podklad k danovemu priznani...

manzel celej lonskej rok mel zamestnavatele ,ltery mu daval plnou mzdu na papir to by sedelo co se tyce odpoctu a zaloh na dan ,ktere jsou uvedeny na vypl.listku a posledni dva mesice listopad prosinec si firma zmenila jmeno a stala se a.s a dostali vseci min.mzdu na papir coz je taky OK jenze manzel se koukal na ty posledni dva vyplatni listky a tam nema zadnou dan..volal ucetni jestli se nespletla pac kdyz si zkousel delat na netu online podani tak to ma jako dve firmy(bud je to porad jedna)a proste po nem ten radek chce napsat tu dan a ne nula a ucetni mu rikala,ze je to v poradku pac ma min mzdu a jakesi blaboly ja ji nerozumela a ,ze je to prej v poradku... 😲

bertica.h
15. únor 2009

Mala by som ešte jednu otázočku.. 😅 😅

Ked bolo SZM ,posielal nám FU peniaze z daní na účet..teraz sme nikde učet ani ja,ani manžel nepísali..to znamená,že daně dostane manžel do výplaty?
A kedže na to má FU čas do konca dubna..je možné že to dostaneme až v květnovej výplate,teda vlastne až koncom května??
Dakujeeem 😵 😵 😵

kacka.va
15. únor 2009

mně to chodilo normálně na účet od zaměstnavatele v položce vyrovnání daní, nebo tak něco.

bertica.h
15. únor 2009

kacka..díky

a chdí ti to zároveň teda s výplatou do zamestnávateĽa,alebo nezávisle od výplaty?
dakujem 😎