Kolik peněz nám vrátí z daní při odpočtu na manželku?

lilibeth
18. bře 2013

Ahoj, čtu tady diskuze a příspěvky a každý píše něco jiného, prosím o odpověď přímo na náš konkrétní případ a nejlépe od někoho, kdo se vyzná – kolik dostaneme příští měsíc peněz na účet?

Já mám příjmy do 68tis. za rok.

Manžel má:
23 162 Kč – Čistá mzda
34 840 Kč – Superhrubá mzda:
34 900 Kč – Základ pro výpočet zálohy na daň
-5 235 Kč – Daň před slevami
4 140 Kč – Slevy na dani

–1 095 Kč – Daň
1 117 Kč – Daňové zvýhodnění na děti
-2 860 Kč – Sociální a zdravotní pojištění (zaměstnanec)
-8 840 Kč – Sociální a zdravotní pojištění (zaměstnavatel)

11 678 Kč – Odvody státu celkem

ratatooy
18. bře 2013

tak to mate skoro stejne jak mi i s tím platem a vrací nám neo aspon loni vraceli 24tisíc a jestli nemá slevu na dite mesične tak ještě + cca 1000,.za mesic na dite

ebsian
18. bře 2013

Tak aspoň něco se vrací..Tak příští rok se taky dočkáme..Rodičák bude almužna, zlatá mateřská teď 😉

janci6
18. bře 2013

Pokud má jeden z manželů příjem do 68 tis. Za rok,tak si ho ten druhý může uplatnit v daních a to celou slevu na poplatníka,která je 2070 kč za měsíc. Pokud měsíčně uplatňujete daňové zvýhodnění na děti, nárok na odpočet nemáte. Pokud si je však nikdo neuplatnil,můžete i zpětně. Sleva na dani na dítě činní 1117 kč za měsíc. Tedy alespoň pro rok 2012 taková byla. Dodanit jde vše až 3 roky zpětně. Nevím,zda jsem vám pomohla. Před nástupem na mateřskou jsem pracovala jako mzdová účetní 😉

j.a.n.i
18. bře 2013

No, nějak se nemůžu dopočítat k té slevě na dani, to mi prostě nevychází 😒 řekla bych, že je blbě, ale pokud budu počítat, že máte 2 děti, tak mi vratka vychází na cca 27 000,-

evly
19. bře 2013

tady je výborná kalkulačka na daně - http://www.mesec.cz/kalkulacky/danova-kalkulacka/ to chce spíš ale vědět tyto údaje za celý rok ne z jedné výplaty, určitě ji nemá každý měsíc stejnou. Ještě záleží, jestli má manžel nějaké životní, penzijní pojištění, splácíte hypotéku, daruje krev?? To všechno by vám vrácené daně navýšilo 🙂 Ale zkuste to hodit do té kalkulačky v konkrétních číslech.

aktaka
19. bře 2013

Nevrátí vám pravděpodobně nic, podle toho, co píšete, má již manžel uplatněnou slevu na dani i na vás: 4 140 Kč – Slevy na dani.
Tzn 2070 na poplatníka a 2070 na manželku.

babeta40
14. dub 2014

dobry den,vidim,ze tady rozebirate dane na manzelku.chci se zeptat,jsem na MD,kolik se vraci na danich mna manzelku za rok 2013?byli jsme manzele uz cely lonsky rok.Muj manzel byl dneska na FU,bylo mu receno ,ze dostaneme jenom 12000kc.Me se tozda nejak malo?prosim a dekuji za odpovedi.