• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Má manžel Slovák nárok na slevu na dani na dítě?

26. března 2014 
Mám prosbu můžete mi někdo napsat svoji zkušenost, jestli má manžel nárok na slevu na dítě a popřípadě i na mě až budu na rodičovské, když má občanství slovenské? Jde o to, že v ČR už asi 8 let žije, trvalý pobyt má sice na Slovensku, ale už 3 roky pracuje tady v ČR a poctivě odvádí daně. Má tedy nárok na tyto úlevy?
3. únor 2014 v 10:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (34. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucipech ano, cizinec pracující a odvádějící daně v ČR má nárok na slevy na dani. Osobní skušenost :wink:
3. únor 2014 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucipech ano, ma, taktez osobni zkusenost
3. únor 2014 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj určitě má. My jsem všichni Slováci a máme trvalí pobyt na Slovensku a normálne si na nás manžel dáva odepisovat daně tady :slight_smile:
3. únor 2014 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Děkuju za odpovědi, manželovi právě řekly v práci, že si to nebude moct odepisovat, což mě připadlo dost divné, když tady normálně pracuju a státu odvádí daně.
3. únor 2014 ve 13:22  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (34. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, taky mi v práci řekli že mi jako slovence s trvalým pobytem na SK nemohou uplatnit slevy na dani za životní pojistku atd.. Několikrát předtím jsem si daňové přiznání v čr podávala sama, i to konzultovala na finančním úřadě a šlo to. Až v nové práci s tím měli problém-bylo to ale spíš leností/neschopností dané pracovnice. nakonec jsem to uhádala a slevy na dani mi normálně počítají...
3. únor 2014 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Určitě, taky jsem slovenka, ale pracuji tady a odepisuje se z daní bez problémů.. :sunglasses:
3. únor 2014 ve 22:02  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Musite podat danove sami aj mojmu povedali v praci ze nema narok ja som mu to urobila a budu nam vracat :D tak som mu povedala ze nemas narok haha necham si v praci sa vseci smiali :D a konecne chlapi zistili ze im firma nerobi DP iba rocne zauctovanie a oni si vobec nepodavaju a rocne prichadzaju o peniaze 1 tam robi 14 rokov a neodpisuje si ani hypoteku nic chudak a teraz zistil ze moze bol taky nahnevany myslel si ze ho firma odrbava ale pravda je ze v zakone je napisane ze zamestnavatel nie je povinny podat DP .... na slovensku je
26. bře 2014 ve 12:47  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Může normálně odečítat, ale jak píše @eliskabahnova tak zkušenost je taková (jak z ČR, tak SR), že když si podá daňové přiznání sám, bude na tom lépe než když to nechá na podnikové účetní. V SR jsem se stále s účetní míjela, dle jejího nám měli vracet vždy o cca 100€ méně, no a v ČR je to naprosto pasé, to raději řeknou že není nárok, jen aby nemuseli počítat :sunglasses:
26. bře 2014 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek