Má manžel Slovák nárok na slevu na dani na dítě?

lucipech
3. únor 2014

Mám prosbu můžete mi někdo napsat svoji zkušenost, jestli má manžel nárok na slevu na dítě a popřípadě i na mě až budu na rodičovské, když má občanství slovenské? Jde o to, že v ČR už asi 8 let žije, trvalý pobyt má sice na Slovensku, ale už 3 roky pracuje tady v ČR a poctivě odvádí daně. Má tedy nárok na tyto úlevy?

maruja
3. únor 2014

@lucipech ano, cizinec pracující a odvádějící daně v ČR má nárok na slevy na dani. Osobní skušenost 😉

patty1
3. únor 2014

@lucipech ano, ma, taktez osobni zkusenost

martinahost
3. únor 2014

Ahoj určitě má. My jsem všichni Slováci a máme trvalí pobyt na Slovensku a normálne si na nás manžel dáva odepisovat daně tady 🙂

lucipech
autor
3. únor 2014

Děkuju za odpovědi, manželovi právě řekly v práci, že si to nebude moct odepisovat, což mě připadlo dost divné, když tady normálně pracuju a státu odvádí daně.

kattyd
3. únor 2014

Ahoj, taky mi v práci řekli že mi jako slovence s trvalým pobytem na SK nemohou uplatnit slevy na dani za životní pojistku atd.. Několikrát předtím jsem si daňové přiznání v čr podávala sama, i to konzultovala na finančním úřadě a šlo to. Až v nové práci s tím měli problém-bylo to ale spíš leností/neschopností dané pracovnice. nakonec jsem to uhádala a slevy na dani mi normálně počítají...

alex1211
3. únor 2014

Určitě, taky jsem slovenka, ale pracuji tady a odepisuje se z daní bez problémů.. 😎

eliskabahnova
26. bře 2014

Musite podat danove sami aj mojmu povedali v praci ze nema narok ja som mu to urobila a budu nam vracat :D tak som mu povedala ze nemas narok haha necham si v praci sa vseci smiali :D a konecne chlapi zistili ze im firma nerobi DP iba rocne zauctovanie a oni si vobec nepodavaju a rocne prichadzaju o peniaze 1 tam robi 14 rokov a neodpisuje si ani hypoteku nic chudak a teraz zistil ze moze bol taky nahnevany myslel si ze ho firma odrbava ale pravda je ze v zakone je napisane ze zamestnavatel nie je povinny podat DP .... na slovensku je

mataharyy
26. bře 2014

Může normálně odečítat, ale jak píše @eliskabahnova tak zkušenost je taková (jak z ČR, tak SR), že když si podá daňové přiznání sám, bude na tom lépe než když to nechá na podnikové účetní. V SR jsem se stále s účetní míjela, dle jejího nám měli vracet vždy o cca 100€ méně, no a v ČR je to naprosto pasé, to raději řeknou že není nárok, jen aby nemuseli počítat 😎