Má otec na děti slevu na dani, když jsou v matčině péči?

snezenka123
10. dub 2011

Koncem dubna máme soud o svěření dětí do péče. S manželem bydlíme a ještě asi i nějaký čas budeme bydlet ve společné domácnosti. Manžel na mě naléhá, ať to stáhnu, že by přicházel o peníze, měsíčně, v podobě daňové úlevy na dani za děti. Někde jsem ale slyšela, že otec může mít slevu na dani na děti i když jsou sveřeny do péče matky, POKUD SPOLU BYDLÍ VE SPOLEČNÉ DOMÁCNOSTI. Jak to prosím vás je? Nemáte někdo s tímto zkušenosti?
Moc děkuji za rady.

verunka95
19. pro 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda si můj přítel může uplatňovat slevu na dani když syn není jeho ? ( žijeme ve společné domácnosti a já jsem na md )

vojtisek2007
20. pro 2016

@verunka95 pouze pokud by jste byli manželé

lenavich
10. led 2017

Dobrý den!Poradi mi někdo??😁😁Mám syna s předchozího vztahu,jeho otec mi neplatí a mám ho svěřeného do péče.Uz pět let jsem vdana a mám další dvě děti.Manzel pracuje a já jsem doma na mateřské s posledním drobném.Jde mi o to může si odepsat z daní i toho nejstaršího syna když žijeme ve společné domácnosti a máme k němu vyživovací povinnost?????Nebo může jen ty dvě děti co mám s nim

uzivatelkapetra
10. led 2017

@lenavich myslím, že on k němu nemá žádný právní vztah, takže nemůže

lenavich
10. led 2017

Už jsem se dočetla na netu.Dekuji.Muze na něj uplatnit,vzhledem k tomu že jsme manželé a bydlí s námi ve společné domácnosti a je to nezletilé dítě a mám ho v péči.

banitram
11. led 2017

Máte pravdu, může si jako manžel uplatnit i vyženěné dítě a to od následujícího měsíce po sňatku. Je to běžná věc. Samozřejmě může na toto dítko uplatnit i slevu na školkovné.

lenicka2323
28. led 2018

Krasny vecer vsem, potrebovala bych poradit ohledne dani? Byla jsem cely rok zamestnana a pote sla na nemocenskou na ktere jsem i nyni za chvili se budou podepisovat dane a ja furt nevim zda dat ze slevu na danich uplatnuji ci ne aby mi byl preplatek zase vracen? Jeden rok pomohla ucetni a dobirala jsem a dalsi rok nas provozni a to uz jsem nedobirala kazdy rekl ze mame vybrat neco jineho a ja si nepamatuji to co bylo dobre. Budu rada za rady.

etinka
29. led 2018

@gandalfka otec nemá slevu na děti.Kamarádka se rozvedla,ex se odstěhoval,děti má v péči ona a slevu začala uplatňovat ona.Je jasné,že ten chlap prskal,protože přišel o plno peněz,ale je to prostě tak.....Takže uplatňuje od té doby ona😉

cert487
28. lis 2019

No všechny komentáře co zde čtu tak maminky dělají z otců hajzliky ze co si to dovoluji uplatňovat slevu na dani... Jasne, když už ta maminka pracuje, ať si ji uplatňuje ona, ale co když je ještě na mateřské dovolene, takže nemá o co zadat, a stejně zbytečně kope kolem sebe... Vydělá na tom opět stát ze slevu na dani neúplatni nikdo, pritom stačí ať se rodice dohodnou, ze dite po dobu kdy matka bude na materske dovolené bude ve střídave peci, tudíž by otec mohl i nadále slevu na dani uplatnit... Ano, samozřejmě s tím, ze penize by šly na výdaje ditete co se obleceni apodobne tyce... Bohuzel když jdou dva od sebe, tak maminky kopou kolem sebe, a vyzaduji peci vyhradne do své pece, aby náhodou v očích společnosti nevypadaly jako matky co nedostaly děti výhradně do své pece... Je to skoda, ze vesmes dva lidi, co spolu založili rodinu, nerozděluje posléze roli rodice a partnera kterému to nevyslo. Kdyby se byl bran ohled na dite vzdy, tak za situace kdy otec jeví zájem se podílet na výchově ditete, tak proč mu házet klacky pod nohy? Systém je v tomhle ještě nedoreseny... Výdaje má i ten otec, a více než třeba jen ty alimenty, jestliže nemyslí jen na to zaplatím alimenty a více me to nezajímá.... To same i co se výchovy tyce, jestliže se chce svému dítěti vážně věnovat, tak proč mu to neumoznit a delat z nej pouze tu ,,pokladnicku’’ a více se nestarej

cert487
28. lis 2019

@hypo1 presne tak