Má zaměstnavatel povinnost podat daňové př. matce na MD?

misinka_00
25. únor 2014

nevíte někdo, zda má zaměstnavate povinnost (ze zákona) za mě podat danové přiznání pokud jsem na mateřské a tudíž stále jeho zaměstnanec?zaměstnavatel tvrdí, že to matkám na md nedělá ale já mám zase zprávu od jiné účetní, že to ze zákona musí udělat...
děkuji🙂

blahova_andrea
25. únor 2014

tak já nevím jestli to má jako povinnost, na md asi ano, ale na rp už ne...ale je to jen má domněnka. já měla mateřskou v přelomu 2011/12, takže jsem za 2011 ještě papír podepisovala, ale pak už samozřejmě nic.

mysicka_lb
25. únor 2014

Povinnost podat daňové přiznání samozřejmě nemá, to ani za své zaměstnance, co nejsou na MD. Pokud máš na mysli roční zúčtování daně za rok 2013 (vyúčtování záloh a vrácení případného přeplatku), tak to povinnost má, ale jen pokud jsi o to požádala (podepsala jsi takový ten růžový papír).

zamilovanadonej
25. únor 2014

Ano, je to jak píše @mysicka_lb , povinnost podat daňové přiznání nemá, ale je povinen ti udělat roční zúčtování daně- pokud o to požádáš do 15.2., což už je fuč...pokud jsi podepsala "růžový papír". Pokud by ti něco vraceli, udělej si přiznání sama na fú, není to složité 😉

eustoma
25. únor 2014

nema

majule_j
11. bře 2014

Děvčata dotaz:
byla jsem v roce 2013 na rodičovské dovolené, pak jsem otěhotněla a byla na neschopence asi 8 týdnů. Pak jsem přecházela na mateřskou dovolenou. Jak to je s ročním zúčtování? Vím, že jsem si o to měla zažádat do 15.2.,ale měla bych na to vůbec nárok? (Když bych si chtěla uplatnit slevy na děti?-Mělo by smysl udělat přiznání na fú)?